A Magyar Nemzet értesülései szerint amint lezavarják a 2018-as választásokat, szinte azonnal újraindul majd a letelepedési kötvényprogram.
A lap tudósítója a Investment Migration Forum genfi konferenciáján járt, ahol több, egymástól független szereplő is biztosra vette, hogy a magyar kormány folytatja a botrányos programot.
"Húsz éve vagyok a vízumüzletágban. Teljesen bevett szokás, hogy egy országban, ahol kritikát kap az adott állam letelepedési programja, szüneteltetik, majd az országgyűlési választások után újraindítják"
- nyilatkozta a lapnak egy ciprusi ügynök. Mások arról beszéltek, hogy "túl jó a program" ahhoz, hogy megszűnjön, persze ilyenkor nem a nagyjából 5 milliárd forintot bukó államra gondoltak, hanem a jutalékokon bődületes pénzeket, 113 milliárd forintot kereső offshore ügynökségekre.
A lap megjegyzi, hogy a kibocsátást lehetővé tévő törvényt valóban nem vonta vissza az Országgyűlés, csak leállították a programot.
Rossz példa
A konferencián, amelyen a a tartózkodásra jogosító befektetések összes fontos szereplője jelen volt, rossz példaként hivatkoztak a magyar programra, amelyet nem szabad követni, hiszen rendes országokban ez úgy működik, hogy az állam nyer az ügyleten.
Ebből 21 milliárd dollárt lőszerre, 17,3 milliárd dollárt működési költségekre és 12,1 milliárd dollárt pedig titkos programokra szánnának.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




