Világszerte és Magyarországon is javul a gazdasági konjunktúra a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szerint, februárban is emelkedett a szervezet konjunktúramutatója.
Az OECD kompozit konjunktúramutatója 99,45 pont volt februárban Magyarországon a januári 99,39 pontot követően. Az index egymást követő hatodik hónapban javult: 2012. augusztusában 99,14 ponton volt lokális mélyponton.
A mutató azt jelzi, hogy a gazdasági konjunktúra hogyan áll a hosszú távú növekedési trendhez képest. A 100 pont alatti értékek azt jelentik, hogy a hosszú távú átlagnál lassabb növekedésre van kilátás, míg a 100 pont feletti értékek ennél gyorsabb növekedést vetítenek előre.
Sereghajtók vagyunk
Az OECD közleményében kiemelte, hogy a legtöbb nagyobb gazdaságban a növekedés fellendülésének irányába mutatnak az adatok. Az OECD egészére vonatkozó index 100,37 pontról 100,50 pontra, míg az euróövezeti mutató 99,73 pontról 99,88 pontra javult.
A régiós országok közül a lengyel mutató a januári 100,35 pontról februárban 100,46 pontra, a szlovák 99,59 pontról 99,82 pontra, míg a cseh index 99,60 pontról 99,69 pontra javult. A német indexérték 99,46 pontról 99,69 pontra emelkedett.
Az OECD havonta publikálja összetett konjunktúramutatóját, amely 6-9 hónappal előre jelzi a reálgazdasági ciklusban bekövetkező változásokat. A párizsi székhelyű szervezet a mutató kiszámításakor többek között az üzleti megrendelések és készletek állományváltozását, egyes pénzpiaci mutatókat, így a részvényárfolyamokat, az üzleti hangulat változását, illetve a Magyarországhoz hasonló kis, nyitott gazdaságok esetében egyes kulcsfontosságú ágazatok adatait, és a legfontosabb kereskedelmi partnerek trendjeit veszi figyelembe.
Minden hónapban jobbak a kilátásaink, de a hazai gazdasági fellendülés elmarad a többiekhez képest. Fél év múlva egyébként mindenhol jobb lehet a helyzet.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Harmatgyenge tőzsdenyitás a tengerentúlon
2 perce
-
Donald Trump hihetetlen durva fenyegetést küldött Iránnak
31 perce
-
Erősen indította a Toyota az évet Magyarországon
körülbelül 1 órája
-
J.D. Vance a „brüsszeli bürokratákhoz” is szólt a sajtótájékoztatón
körülbelül 1 órája
-
Terrorcselekmény történt Isztambulban
2 órája
-
Eddig remek napja van a BÉT-nek
2 órája
-
Miért kezdtek emelkedni a sertésárak?
3 órája
Mfor.hu Top24
- Másnaposan ébredt a forint a húsvéti ünnepek után
- Rogán Antal a választások előtt hozott új rendeletet a titkosszolgálati dolgozóknak
- Őrült tempóban jönnek be a használt nyugati autók Magyarországra
- Itt a nagy bejelentés: műholdja lesz Magyarországnak
- JD Vance már úton van Magyarországra, újabb részleteket közölt a látogatásáról
- Most már tényleg jön a háborús infláció, az IMF is megerősítette
- Tizennégyszeres árat kért az utastól a taxis, ráfázott a trükközésre
Makro / Külgazdaság
J.D. Vance a „brüsszeli bürokratákhoz” is szólt a sajtótájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:29
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csupán követniük kellett volna a magyar miniszterelnök példáját – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság
Terrorcselekmény történt Isztambulban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:08
Egy támadó meghalt, kettő pedig megsebesült egy keddi lövöldözésben az isztambuli főkonzulátusnak otthont adó toronyháznál, két rendőr könnyebb sérüléseket szenvedett – derült ki az első hivatalos jelentésből.
Makro / Külgazdaság
Itt az egyik ok, ami miatt Budapestre jött J.D. Vance
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:59
Kiszivárgott: hatalmas üzletre készül Budapesten Orbán Viktor és J.D. Vance.
Makro / Külgazdaság
Jön az önálló Egészségügyi MI stratégia
Kormos Olga | 2026. április 7. 10:31
Magyarország 2020-ban kidolgozott első Mesterséges Intelligencia (MI) Stratégiája után készül az egészségügyi területet érintő MI Stratégia, ennek megjelenése a nyárra várható – jelentette be Kádár Magdolna, a Belügyminisztérium Egészségügyi Fejlesztéspolitikai és Ágazati Informatikai Főosztályának vezetője a Klasszis Média Longevity és Egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság
Az iráni háború világszerte elhozza a háborús inflációt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:26
A közel-keleti konfliktus a Nemzetközi Valutaalap (IMF) értékelése szerint magasabb inflációt és lassabb globális növekedést fog eredményezni – közölte hétfőn Kristalina Georgieva, az IMF vezetője.
Makro / Külgazdaság
Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság
Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság
Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság
Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság
Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Heti top
- Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét 2026. április 4. 13:30
- Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban 2026. április 1. 12:50
- Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét 2026. április 4. 16:35
- „Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak? 2026. április 3. 06:01
Havi top
- Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken 2026. március 18. 09:54
- Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel 2026. március 12. 17:16
- Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború 2026. március 9. 10:24
- Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből 2026. március 26. 05:44
Friss
Vállalat
Erősen indította a Toyota az évet Magyarországon
Erős első negyedévről, 23 százalékos növekedésről számolt be a Toyota a magyarországi újautó-piacon.
körülbelül 1 órája
A 100 Leggazdagabb
-
-
40 éves lett a milliárdos magyar üzletember egykori párja: így él ma Zimány Linda2026. április 2. 15:50 -
Interjúban beszélt Lakatos Péter a cégek rossz piaci reflexeiről2026. április 2. 06:00 -
Titokzatos milliárdos örökös csavarhatta el Emma Watson fejét?2026. április 1. 16:15 -
Célegyenesben Futó Gábor milliárdos energiatároló fejlesztése2026. április 1. 05:50
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Polgármesterek segítik a Fidesz kampányát: levelek, jutalmak és finom üzenetek a háttérben
15:31
-
Kire szavazna 2026-ban József Attila?
13:20
-
Sior: rajzok haza 79.
11:12
-
Ideiglenes sávlezárás a Deák Ferenc utcában: csapadékvíz-bekötés miatt dolgoznak
10:51
-
Bódis Péter: Orbánék háborús szerepvállalása kérdéseket vet fel, Pajtók Gábor asszisztál
08:18
legolvasottabb
-
Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
2026. március 18. 09:54
-
Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
2026. március 12. 17:16
-
Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
2026. március 9. 10:24
-
Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből
2026. március 26. 05:44
-
Zelenszkij: „Nagyon rossz előérzetem van”
2026. március 18. 13:14
top 24
-
Moszkva már a balti államokat fenyegeti, Magyarország is szóba került
2026. április 7. 07:27
-
Itt az egyik ok, ami miatt Budapestre jött J.D. Vance
2026. április 7. 13:59
-
Így menekítették ki az amerikai pilótákat Iránból
2026. április 7. 07:03
-
Terrorcselekmény történt Isztambulban
2026. április 7. 15:08
-
Leszállt a várva várt repülőgép Budapesten az amerikai alelnökkel
2026. április 7. 11:43
Indexcsökkenéssel nyitottak kedden az amerikai tőzsdeindexek, az olajárak emelkedtek, az arany ára stagnált. 



