2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Egyelőre csak figyelmeztetik a dolgozókat és a látogatókat, az Országgyűlés is ülésezik a jövő héten, de Kövér László házelnök már kért egy protokollt arra az esetre, ha súlyosbodik a fertőzésveszély.
Ólomablakok az Országház Kossuth Lajos tér felőli folyosóján (MTI Fotó: Illyés Tibor)

Ahogy arról a hét elején beszámoltunk, a koronavírus-fenyegetés miatt takaréklángra kapcsolt az Európai Parlament (EP), miszerint három hétig csupán a jogalkotó tevékenységre korlátozzák a munkát, jelentősen korlátozva a hozzáférést az intézményhez.

A korlátozások legkisebb mértékben a jogalkotói munkát érintik. Így a parlament megtartja jövő heti strasbourgi plenáris ülését, és a minimum három hetes időszak alatt a szakbizottságok és az EP vezető döntéshozatali testületei is zavartalanul ülésezhetnek. Hasonlóan az újságírók számára is szavatolják a korlátlan hozzáférést az EP épületeihez.

Nem tartanak szemináriumokat, meghallgatásokat, konferenciákat, kulturális eseményeket és kiállításokat és fogadásokat sem. A képviselőket arra kérik, hogy a következő három hétben ne fogadjanak az intézmény falai között látogatócsoportokat sem.

Fokozott higiéniai normák

Magyarországon még nem ekkora a készültség. Megkerestük az Országgyűlés Sajtóosztályát, hogy megtudjuk, terveznek-e vagy már életbe léptettek az EP-hez hasonló intézkedéseket.

Tájékoztatásuk szerint egyrészt figyelmeztetik a hivatali dolgozókat és az Országházba érkező látogatókat a „higiéniai normák fokozott betartására”, valamint fertőtlenítik a látogatói útvonalat is. Emellett folyamatosan nyomon követik az operatív törzs tájékoztatásait és a népegészségügyi hatóságok intézkedéseit is.

Kövér László házelnök a mai házbizottsági ülésen elhangzott felkérésének megfelelően pedig az Országgyűlés Hivatala haladéktalanul kidolgozza azt a protokollt, amelyet követni kell amennyiben a fertőzésveszély ezt indokolja – közölték.

Összeül a parlament

Az Országgyűlésben sem áll le a munka. A parlament honlapjára csütörtök délután felkerült az Országgyűlés tavaszi ülésszakának következő napirendje, eszerint március 9-én és 10-én, jövő hét hétfőn és kedden is ülésezni fog a parlament.

Kérdés, hogy a vírus miatt most mi az irányadó a minisztereknek számára, esetleg le kell mondaniuk a külföldi útjaikat. Ezzel kapcsolatban megkerestük a Miniszterelnöki Kabinetirodát is. Cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elkeseredett küzdelmet folytat Románia, készenléti állapotot hirdettek az országban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:14
Készenléti állapotot hirdetettek Romániában a szárazság, a Duna alacsony vízállása és az energiahiány miatt, a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának üzemben tartását pedig vízszabályozási beavatkozással próbálják lehetővé tenni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
Makro / Külgazdaság Egyetlen cég tette a világ egyik legnagyobb sikersztorijává az apró szigetországot
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:28
A mesterséges intelligencia iránti globális kereslet nyomán Tajvan gazdasága a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságává vált.
Makro / Külgazdaság Még épp jó a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:01
Lengyelországban, a piaci várakozásoknak megfelelően, 3 százalékra gyorsult az éves infláció júliusban a júniusi 2,5 százalékról.
Makro / Külgazdaság Nem várt meglepetés a német munkanélküliségi adatban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:56
Németországban a várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség. A munkanélküliek száma a már politikailag is érzékeny 3 millióhoz közelít.  
Makro / Külgazdaság Továbbra sem jeleznek áremelkedést az ipari adatok
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:43
Júniusban az ipari termelői árak az egy évvel korábbihoz viszonyítva átlagosan 0,4 százalékkal alacsonyabbak voltak, míg az előző hónaphoz képest 0,1 százalékkal magasabbak lettek – közölte a KSH.
Makro / Külgazdaság Most már biztos: leáll Paks, asztalra került a kikapcsolási terv – újabb részletek
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:00
Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon mondta el a részleteket, kemény lépésekkel készül a kormány.
Makro / Külgazdaság Füstfelhő Szentpétervár felett: külföldre menekülhet az orosz Amazon az ukrán dróncsapások elől
Wéber Balázs | 2026. július 30. 17:01
Kazahsztánban hozna létre raktárbázisokat a legnagyobb orosz online kiskereskedő cég, amelynek infrastruktúráját tucatnyi ukrán dróntámadás érte az elmúlt két hétben. A csapásokban több milliárd dollár értékű áru semmisült meg. Ukrajna célja a cég és az orosz bankrendszer bedöntése, és nem utolsósorban a háború elvitele az orosz átlagemberekhez.
Makro / Külgazdaság Rossz hír a németeknek, többet fizettek a boltokban júliusban
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:36
2,8 százalékra gyorsult az infláció júliusban.
Makro / Külgazdaság Akár már csütörtökön teljesen lekapcsolhatják a paksi atomerőművet
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 12:17
A Duna alacsony vízállása a leállás oka, a folyó kiszáradása jövő hétre csak súlyosbodni fog.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG