3p
15,7 milliárd forint értékű beruházási hitel felvételéről kötött megállapodást a Volán Buszpark Kft. és az Európai Beruházási Bank (EBB). A Volánbusz Zrt. az EBB-forrást korszerű, környezetbarát autóbuszok beszerzésére fordítja.

Tavaly tavasszal jelentette be Gulyás Gergely, hogy 3 év múlva már csak elektromos buszok állhatnak forgalomba. Azt is közölte akkor, hogy kormány a környezetvédelmi célok elérése érdekében 3000 busz beszerzését támogatja. Úgy tűnik, hogy a célegyenesbe fordult az autóbuszpark megújítása, a Volánbusz közleménye szerint ugyanis 2022-ig összesen 3200 új jármű beszerzésére kap lehetőséget a tavaly október óta országos szolgáltatást nyújtó Volánbusz.

A beruházási hitel felvételéről szóló megállapodást Dávid Ilona, a Volán Buszpark Kft. ügyvezetője és Lilyana Pavlova, az Európai Beruházási Bank (EBB) alelnöke írta alá Budapesten. A Volánbusz Zrt. flottakezelő cégeként működő társaság a forrást korszerű, környezetbarát, biztonságos és kényelmes autóbuszok beszerzésére fordítja, összhangban Magyarország nemzeti autóbusz-stratégiájában megfogalmazott célokkal. A mostani az EBB által jóváhagyott hitel első részlete; a teljes, 47 milliárd forintos keretből összesen 3200 új jármű beszerzésére kap lehetőséget a tavaly október óta országosan, hatékonyabb, integrált rendszerben működő Volánbusz.

Dávid Ilona, a Volán Buszpark Kft. ügyvezetője, a Volánbusz Zrt. elnök-vezérigazgatója illetve Lilyana Pavlova, az Európai Beruházási Bank (EBB) alelnöke alírják a hitelszerződést


A beruházások hozzájárulnak a Zöld Magyarország Program és a tisztább közösségi közlekedés fejlesztéséről szóló kormányzati szándék megvalósításához. Az új autóbuszok egy része alternatív meghajtású lesz, a dízelüzemű járműveket pedig korszerű, EURO 6 besorolású motorral szerelik fel. Ez utóbbiak jóval kisebb mértékben terhelik környezetünket, mint az általuk kiváltandó, korábbi technológiát alkalmazó típusok. Mindennek köszönhetően a Volánbusz működése energiahatékonyabbá és fenntarthatóbbá válik, akár 38 százalékkal csökkenhet a szén-dioxid-kibocsátás mértéke az elkövetkező négy évben.

A társaság vezetője, Dávid Ilona emlékeztetett arra is, hogy a 2019-ben megkezdett fejlesztési projekt keretében a Volánbusz 6500 darabos járműállományának 60 százalékát lecserélik, és ezzel 8,99 évre szállítják le autóbuszaik átlagéletkorát. A középtávú célok még merészebbek, hiszen 2031 végéig 5,73 évre kívánják leszorítani ezt az értéket.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csak a gyors átállás menthet meg az évszázad energiaválságától?
Szirmai S. Péter | 2026. május 16. 17:01
Az évszázad eddigi legnagyobb energiaválságával néz szembe Európa, ezért fel kell gyorsítani az áttérést a saját megújuló energiákra, figyelmeztet az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete (EASAC).
Makro / Külgazdaság Szalay-Berzeviczy Attila: Az orosz imperializmus nemcsak Ukrajnára, hanem egész Európára veszélyes
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 16. 11:51
A közgazdász, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke a május 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 97. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Különleges tárlatvezetést tartott Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 11:08
Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt.
Makro / Külgazdaság Erre nem lehet büszke Románia
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 09:59
Soron kívül újból megerősítette negatív kilátással keleti szomszédaink államadós-besorolásait az S&P.
Makro / Külgazdaság Kubában megduplázták az üzemanyagok árát
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:37
Kubában csaknem a duplájára emelték a benzin és a gázolaj árát pénteken, ennek ellenére Havannában csaknem az összes benzinkút zárva volt, mert nem volt mit eladni, ami jól tükrözi az amerikai olajblokád hatékonyságát.
Makro / Külgazdaság Tapasztalt segítőt kaphat maga mellé Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 15:50
Az MVM korábbi vezérigazgató-helyettese, Tótth András lehet az energetikai államtitkár a Portfolio szerint. Korábban az EON-nál is szerzett tapasztalatot, most pedig Paks II. ügyével is foglalkoznia kell, ha valóban ő lesz a pozícióban.
Makro / Külgazdaság Beindult a tőzsdén a Mol, már a 4000 forintot közelíti az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:43
Több mint 2,5 százalékos erősödés után 3968 forinton áll péntek délután a Mol árfolyama. A vezető részvényeknél azonban vegyes a kép: a Richter több mint 1,5 százalékot gyengült. 
Makro / Külgazdaság Jelentős a külföldi „hot money” jelenléte a forintpiacon
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:13
Barlai Róbert támogatja az euró bevezetését Magyarországon, de az edigi árfolyammozgás okait szerinte nem lehet figyelmen kívül hagyni. Az új kormány részéről hiányolja a megtakarítási intézkedéseket, és arról beszélt: az uniós források hazahozatala önmagában nem megoldás.
Makro / Külgazdaság A reptér állami visszavásárlását is megvizsgálja majd a Tisza-kormány?
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 11:15
Orbán Viktor az állami vagyon megmentésének egyik zálogának nevezte, ám szakértők és a vele nem egy táborba tartozó politikusok ezt másként látják.
Makro / Külgazdaság Újra levelet írt a Mol – szerintük lesz elég üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:58
Mint korábban laptársunk, az Mfor.hu megírta, május 11-én még arról ment ki értesítés, hogy hamarosan korlátozásokra lehet számítani, pár napon belül elfogyhat a stratégiai készletből származó üzemanyag.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG