1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A novemberinél kisebb, 2,5 százalékos visszaesést mért az ipari termelésben a KSH az év utolsó hónapjában.

Tavaly decemberben – előzetes adatok alapján – az ipari termelés 7,6 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index 3,4 százalékos visszaesést mutat. 2012-ben a termelés 1,7 százalékkal volt alacsonyabb, mint 2011-ben. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari termelési index decemberben 2,5 százalékkal csökkent. A részletes adatokat február 14-én hozzák nyilvánosságra.

Egy hónappal korábban, novemberben is nagyon rossz adatokat közölt a KSH. Akkor az ipari termelés 6,9 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól az eredeti és a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint egyaránt. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index 0,1 százalékkal mérséklődött.

Az ipar belföldi értékesítési volumene 11,9, az export 4,9 százalékkal csökkent novemberben az egy évvel korábbihoz képest. A visszaesést a magas bázis hatásán túl elsősorban a fűtésigény, a híradás-technikai berendezések és az elektronikus fogyasztási cikkek iránti kereslet további csökkenésével magyarázta a KSH, amit csak kismértékben ellensúlyozott a járműgyártásban regisztrált 9 százalékot meghaladó termelésbővülés.

A termelés a 2012 első tizenegy hónapjában 1,5 százalékkal alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az ipari export 2012. január-novemberben 0,2 százalékkal, a belföldi értékesítés 3,7 százalékkal csökkent 2011 azonos időszakához viszonyítva. 2011 decemberében 2,4 százalékos növekedést mutatott az ipari termelés volumene az egy évvel korábbihoz mérve, az év egészében pedig 5,6 százalékos volt a növekedés az előző évhez viszonyítva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG