2p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyre több szuperprodukciót forgatnak Budapesten, Andy Vajna elmondta, miért.

Budapest tíz kiváló forgatási helyszínét mutatta be a héten a CNN Travel, a médium szerint a magyar fővárost egyre gyakrabban látogatják a különböző filmes produkciók, hogy a város különböző pontjain  készítsék el a nagy költségvetésű filmeket. A listán szereplő helyszínek rövid bemutatása mellett a cikk néhány filmet is felsorol amelyeket az adott helyszínen, vagy annak közelében forgattak az utóbbi években.

A tízes mezőnyben szerepel:

  • Danubius Hotel Gellért szálloda és a Szent Gellért Gyógyfürdő (Evita, Én, a kém),
  • Four Seasons Hotel Gresham Palace (A kém),
  • a Bálna Budapest (Mentőexpedíció),
  • Andrássy út és az Oktogon (Evita, Bel Ami - A szépfiú)
  • Szent István-bazilika (Inferno)
  • Gozsdu-udvar (Vörös zsaru, Kémjátszma),
  • Magyar Állami Operaház (Vörös veréb, Szerelem és halál, München, Az operaház fantomja),
  • Országház és a Duna (A szállító 3., Atomszőke),
  • Hősök tere (Die Hard - Drágább, mint az életed),
  • Szabadság tér (Szárnyas fejvadász 2049, A kém, Atomszőke).

A magyar főváros több hollywoodi sztárnak is otthont adott a forgatások ideje alatt, köztük Angelina Jolie-nak, Ryan Goslingnak, Harrison Fordnak és Jennifer Lawrence-nek is.

A cikk szerint a Magyar Nemzeti Filmalap tevékenységének köszönhetően Magyarország az egyik legbefolyásosabb szereplőjévé vált az európai filmiparnak. A magyar filmgyártást a hatvanas évekig a kommunista időszakkal azonosították, ez azonban a 2010-es évek elején megváltozott, amikor Andy Vajna filmügyi kormánybiztosként elindította Magyarországot a modern filmipar irányába – írják.

A producer elmondta: a minden Magyarországon forgatott produkciónak járó 25 százalékos adóvisszatérítés vonzó lehetőség a produkciók számára, továbbá Magyarország és Budapest fantasztikus forgatási helyszíneket és kiválóan felszerelt infrastruktúrát biztosít a filmes produkcióknak. Itt található például a kontinentális Európa legnagyobb medencéje, amelyet a Szárnyas Fejvadász 2049 forgatásán is felhasználtak – tette hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szerdán kiderül az igazság: izgulhat az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 27. 16:10
A jövő héten a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a külkereskedelem, a bruttó hazai termék (GDP) és az ipari termelői árak, valamint a szálláshelyek forgalmáról is közöl statisztikákat.
Makro / Külgazdaság Újra egy számjegyű kamattal lehet kölcsönt felvenni
Privátbankár.hu | 2025. július 27. 09:16
Több bank már 10 százalék alatti kamatot kínál.
Makro / Külgazdaság Fontos dolgot mondott Orbán Viktor az uniós pénzekről Tusványoson
Privátbankár.hu | 2025. július 26. 11:46
Szerinte amíg nem kapjuk meg az összes, Magyarországnak járó pénzt, addig a kormány megvétózza az uniós költségvetést.
Makro / Külgazdaság Olyan helyen járt Donald Trump, ahol előtte kevés amerikai elnök – pedig ott van a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:32
Nem szokás elnökként benézni a jegybankhoz, de Trump ezt is megtette. Nem szándékozik idő előtt lecserélni a Fed elnökét, de a nyomást fenntartja.
Makro / Külgazdaság Két szempontból is fájhat a KSH legújabb adata a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 08:46
Fogy a magyar, és vele fogynak a dolgozók is.
Makro / Külgazdaság Erősödik az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 17:19
Trump elégedett lehet.
Makro / Külgazdaság Bejött, amit vártak: mutatjuk az EKB lépését
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 14:45
Nem volt változtatás.
Makro / Külgazdaság Már megremeg a német cégek térde Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 13:31
Érzik a vámterheket.
Makro / Külgazdaság Bármi megtörténhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 10:56
A kutak árai változhatnak.
Makro / Külgazdaság Harcra készül a vámháborúban Európa?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 15:33
Összevonták a két szankciós listát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG