A tartomány jelenlegi elnöke, Artur Mas a mai választást egyfajta függetlenségi döntésnek nevezte. Ha a jobbközép, a republikánus baloldal, és az elszakadáspártiak összefogása ma erős többséget tud szerezni a voksolás után, 2017-ben kimondhatják a tartomány függetlenségét.
Ez természetesen óriási konfliktust jelentene mind Spanyolországgal, mind az egész Európai Unióval, ráadásul félő, hogy láncreakciót indítana el, hiszen Skóciában sem haltak még el az elszakadást támogató hangok.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




