5p
Röszkén és Bicskén kitörtek a menekültek, a Keletiből indult menet jó hangulatban halad Bécs felé. Kövesse velünk a menekültválságot!

A menekültek pedig csak mennek és mennek

A menetelők már Biatorbágy térségében vannak, és elég jó tempóban haladnak. Közelednek Bicskéhez is, ahonnan korábban több menekült kitört, kérdés, hogy ők tudnak-e csatlakozni a menethez.

Rátámadtak az ultrák a migránsokra

Közben az esti Magyar-Román meccsre készülődő szélsőségesek jó ötletnek tartották, hogy a háborús menekültekre lövésekre emlékeztető petárdákat dobjanak, de a menekültek a rendőrök közbelépésének köszönhetően nem verték meg a petárdázókat.

Gyakorlatilag nincs határellenőrzés?

A Hír TV riportere szerint túl kevés a rendőr a röszkei határnál, ezért megállíthatatlanul jönnek át a migránsok Szerbiából, és felszólításra sem állnak meg a gyűjtőpontnál.

Röszkén ismét kitörtek

Ismét háromszázan jutottak ki,ezúttal a gyűjtőpontról, nem a táborból. A rendőrség közleménye szerint mindent megtesznek az elfogásukért.

 

 

Megint büszkék lehetünk a magyarokra

A tévéközvetítéseket nézve folyamatosan látszik, hogy érkeznek étel- és vízosztók, akiktől a menekültek szívesen elfogadják az adományokat.

Már Törökbálintnál járnak

A migránsok egyre inkább fáradnak, sok pihenőt is tartanak. Egy német lapnak egy rendőrtiszt elmondta, hogy azt várják, hogy kifáradjanak.

A vonuló menekültek elhagyják Budapestet. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Hír TV helyszínen lévő tudósítója szerint több osztrák és német rendszámú autóba menekülteket ültetnek, azt egyelőre nem tudni, hogy a határon akarják-e átvinni őket.

Röszkén és Bicskén egyre durvább a helyzet

A röszkei táborban óriási a feszültség, az emberek türelmetlenek a lassú ügyintézés miatt, migránsok két csoportja össze is verekedett. A Szeged Ma értesülései szerint a menekültek  most már nem csak a rendőröket, hanem az újságírókat is megdobálják.

Bicskén eközben 2-300 menekült kitört a bicskei pályaudvarról, most a vasúti síneken Győr és Budapest, valamint a határ felé futottak.

Már az M1-esen

A menekültek Budaörs felé sétálnak az autópálya leállósávjában, az utat egyébként lezárták. A kivezetőn a benzinkútnál civilek gyümölcsökkel és vízzel várták a menetelőket.

A Keleti pályaudvartól indult, illegális bevándorlók vonulnak az BAH-csomópontnál - elmondásuk szerint Németországba tartanak - 2015. szeptember 4-én. MTI Fotó: Balogh Zoltán

Így értek át Budára a menekültek

MTI Fotó: Balogh Zoltán

Lehetnek lezárások

A rendőrség közlése szerint a menetelő migránsok biztonságának érdekében számíthatnak útlezárásokra az autósok. Ausztriába akarnak eljutni először.

Röszkén feszült a helyzet

A kitört migránsokat elfogták a rendőrök, de így is óriási a feszültség a túlzsúfolt tábornál, sajtóértesülések szerint 2800 menekültre jut 200 rendőr.

Második pihenő

Nem sokkal fél három után a menekültek megálltak pihenni a Petőfi-laktanyánál. Ez már a második megállás, az elsőt a Hegyalja úton tartották

Az MTI tudósítójának egy szír fiú elmondta, hogy a magyarok nagyon kedvesek, de nem szeretnének Magyarországon maradni.

Közelednek Budapest széléhez

Az Index szerint a menekültek már a BAH-csomópontnál járnak, innen már csak a Budaörsi út és a kivezető vár rájuk az autópálya első szakaszáig.

Bicskén is szétszaladtak

Nem sokkal péntek délután egy óra előtt 64 illegális bevándorló átugrott a bicskei befogadóállomás kerítésén és elszaladt - jelentette be Kiss Attila, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgató-helyettese budapesti sajtótájékoztatóján.

Haladnak előre

Az MTI információi szerint a menekültek már az Erzsébet híd előtt járnak, a rendőrök próbálják őket egy sávba terelni, ez hol sikerül, hol nem.

Így haladnak. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Eközben Csiszér-Kovács Viktória, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője a rendőrség péntek kora délutáni sajtótájékoztatóján mindössze annyit közölt: a rendőrség észlelte a történteket és megteszi a szükséges lépéseket.

Megnyitották az autópályát

A rendőrség közlése szerint újból megnyitották az autópályát, folyamatosan fogják el a kitört menekülteket a környező területeken,és szállítják őket vissza a röszkei hangárba.

Elfogyott a türelem, elindultak

Közben több százan elindultak a budapesti Keleti pályaudvartól, elmondásuk szerint Németországba. A menekültek a Rákóczi úton haladnak, hol a járdán, hol az úttesten, szemben a forgalommal a Blaha Lujza tér irányába. A gyerekek apjuk nyakában, sokaknál Angela Merkelt ábrázoló kép van, azokat emelik a magasba.

Önkéntes szervezők beszélnek illegális bevándorló társaikhoz a Keleti pályaudvar előtt 2015. szeptember 4-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Körülbelül 300 illegális bevándorló két hullámban áttörte a röszkei migrációs gyűjtőpont kerítését, és elfutott az M5-ös autópálya irányába – közölte a police.hu.

A rendőrök a röszkei autópálya-határátkelőhely belépő irányú forgalmát a balesetek megelőzése érdekében ideiglenesen leállította, a forgalmat a régi 5-ös útra tereli.

Ultimátum

A táborból kitörők szószólója azt mondta: kétórás határidőt adnak arra, hogy elbírálják menekültügyi kérelmüket. Ha annak elmúltával sem gyorsul fel az ügyintézés, arra fogják biztatni táborban maradt társaikat, hogy ők is törjenek ki a táborból.

Nyugalom, de patthelyzet

A magyar hatóságokkal együttműködni nem hajlandó migránsok tovább demonstrálnak a bicskei vasútállomáson.

A szerelvényt továbbra sem hagyják el, időnként húszan, harmincan a vasúti kocsik előtt felsorakoznak és kórusban kiabálják: Freedom, freedom! (Szabadság, szabadság!) Ételt, italt senkitől nem fogadnak el, a helyszínen főleg külföldi tévéstábok tartózkodnak.

Körülbelül 300 illegális bevándorló két hullámban áttörte a röszkei migrációs gyűjtőpont kerítését, és elfutott az M5-ös autópálya irányába – közölte a police.hu.

A rendőrök a röszkei autópálya-határátkelőhely belépő irányú forgalmát a balesetek megelőzése érdekében ideiglenesen leállította, a forgalmat a régi 5-ös útra tereli.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagy bejelentést tett az inflációról az MNB – de az árrésstop mindent boríthat
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 11:09
Érdemben változtatta inflációs előrejelzését a jövő évre a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tud még olcsóbb lenni a benzin? Igen!
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:52
A hét második felében tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Négy hónap múlva vége az Orbán-rendszernek egy friss kutatás szerint
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:17
Republikon: 12 százalékpont a Tisza előnye.
Makro / Külgazdaság Újabb nagy bejelentést tett a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:53
További 16 járásban kezdhet optikai hálózatfejlesztést.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter nagy bejelentéssel jelentkezett New Yorkból
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:29
A külügyminiszter nagy számokról beszélt.
Makro / Külgazdaság Kiderült: mégsem a magyarok fogyasztanak a legkevesebbet az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 19:58
Lettországot megelőzzük, ezért az uniós átlag 73 százalékával sem áll utolsó helyen Magyarország a tényleges egyéni fogyasztást nézve. Az egy főre jutó GDP azonban visszaesett.
Makro / Külgazdaság Bezuhant a forint, októberi szinten az euró ára
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 18:35
Mindhárom fő devizával szemben gyengült a forint szerdán. A svájci frankhoz képest történt a legnagyobb elmozdulás, az euró október óta nem volt ilyen drága.
Makro / Külgazdaság 3D-nyomtatással foglalkozó amerikai cég települ Budapestre
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 16:10
Erős napja van Szijjártó Péternek, a külügyminisztérium ugyanis szerdán zárhatja le a megállapodást három amerikai cég magyarországi beruházásáról. Egyikük Budapestre jönne, a másik kettő Tatabánya, illetve Hódmezővásárhely mellé.
Makro / Külgazdaság Már két év sem maradt az orosz gáz importálására, döntött az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 14:23
500-120 arányban megszavazta az Európai Parlament az orosz gáz importjának leállítását. A jelentéstevő szerint a figyelmet most az olajra kell fordítani, amellyel kapcsolatban a jövő év elején hozhat állásfoglalást az Európai Bizottság.
Makro / Külgazdaság Átírták a számot, a vártnál jobban alakult az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 12:51
Novemberben az előző havival megegyezően 2,1 százalék volt az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai alapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG