Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
Miközben a Magyar Nemzet a Raiffeisen magyar bankjának eladásáról ír, a pénzintézet vezérigazgató-helyettese szerint túl vannak a nehezén és így aligha akarja a régió 2. legnagyobb bankja épp a magyar érdekeltséget piacra dobni.

Lázasan folyik a számolgatás a Raiffeisen Bank International AG-nál (RBI), miként lehetne eleget tenni a tulajdonosok kívánságának, s megszabadulni a ráfizetéses leánybankoktól. Minden tényezőt figyelembe véve a magyar érdekeltség eladása lehet a megoldás - elemezték az RBI régiós helyzetét pénzügyi szakértők a Magyar Nemzetnek. A szóba jöhető bankok közül a csökkenő nyereséget hozó oroszországi és komoly veszteséget termelő ukrajnai érdekeltség ugyanis a háborús konfliktus miatt van nehéz helyzetben, s ezért nem nagyon találni rá vevőt.

A magyar Raiffeisen viszont minden más leánynál nagyobb veszteséget könyvelhetett el a devizahiteles- mentő csomagnak is köszönhetően: a tavalyi harmadik negyedévben 205 millió euró (63,5 milliárd forint), 2014 első kilenc hónapjában pedig összesen 272 millió euró (84 milliárd forint) volt a mínusz - emlékeztet a bank. A Raiffeisen ráadásul 2010 második negyedéve óta nem termel nyereséget. Eközben határozott kormányzati érdeklődés mutatkozik a bank megvásárlása iránt. Lázár János miniszter tavaly decemberben a Figyelőnek nyilatkozva arra célzott, hogy a Raiffeisennel folytatott tárgyalásokon szóba került "a magyar állami hitelportfólió további bővítése".

Közben a Figyelőnek nyilatkozó Kementzey Ferenc, a Raiffeisen Bank vállalati és befektetési banki vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a tavalyi eladási tervek után - bár a kapitalizmusban soha nem mondható ki, hogy valamilyen opciónak már egyáltalán nincsen esélye  - a legrosszabb eseménysoron túl vannak, s a közgazdasági logika is azt mondatja vele, hogy a régió második számú bankja részt kíván venni a térség egyik meghatározó országának növekedésében.

Kementzey egyébként figyelmeztetett: a fair bankinghez fair profit is tartozik. A szakember szerint a magyarországi hitelintézeti piacon vannak biztató jelek, de mindenképpen módosítani kellene a különadó feltételein, mert az éppen a magyar piac iránt már korábban is elkötelezett bankokat bünteti leginkább.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Már Nagy Márton is magasabb deficitről beszél
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 18:42
Nagy Márton gazdasági miniszter szerint a gyenge európai növekedés és a választások előtti kormányzati költekezés akár a GDP 4,5 százalékára is emelheti Magyarország költségvetési hiányát idén – közölte a Reuters.
Pénzügyi szektor Az Európai Bizottság vámcsökkentést javasol az amerikai importra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 19:12
Az Európai Bizottság csütörtökön két jogszabályjavaslatot terjesztett elő az Európai Unió és az Egyesült Államok augusztus 21-én kiadott közös nyilatkozatának végrehajtása érdekében. A tervezetek célja, hogy megteremtsék a vámcsökkentések jogi alapját, amelyek révén az amerikai fél augusztus 1-jétől visszamenőlegesen könnyítéseket biztosít az uniós autóipar számára.
Pénzügyi szektor Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 16:11
Szilárd pénzügyi pozícióval zárta az idei év első hat hónapját az MBH Bank: mérlegfőösszege 12 452 milliárd forint volt a félév végén, az aktív hitelezési tevékenységnek köszönhetően pedig a lakossági bruttó hitelállomány 10 százalékkal, a vállalati szegmens bruttó hitelállománya 5,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Pénzügyi szektor Megint milliárdokat adtak ismeretlenek az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 11:57
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 30 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.
Pénzügyi szektor Ismeretlenek megint milliárdokat adtak az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 12:31
74,5 milliárd a kasszában.
Pénzügyi szektor Csökkent a három hónapos állampapír hozama
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 12:23
Hozamcsökkenés mellett értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).  
Pénzügyi szektor Meglepetés az Allianznál
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 16:03
A német Allianz SE biztosítótársaság a vártnál nagyobb profittal és rekordmagas működési eredménnyel zárta az idei második negyedévet.
Pénzügyi szektor Robbanni fog az Otthon Start: jövőre a lakáshitelek 60 százaléka támogatott lehet
Herman Bernadett | 2025. augusztus 6. 12:34
Az ATM-ek telepítése visszaveti a versenyképességet, a lakáshitelpiacot pedig eláraszthatják a támogatott hitelek – hangzott el az Erste Bank féléves eredményeit ismertető sajtótájékoztatón.
Pénzügyi szektor Gigantikus terhek alatt nyög az OTP, mégis fut a szekere
Herman Bernadett | 2025. augusztus 5. 13:28
Fél év alatt már 199 milliárd forintnyi kormányzati tehet sújtotta az OTP-t, de a hitelfelvétel pörög, ezért jól megy a banknak. És persze a külföldi leányok is hozzák a pénzt. A magyar gazdasággal kapcsolatban viszont egyre borúlátóbbak a bank elemzői. 
Pénzügyi szektor Megszólalt a gigabank is a Kúria devizahiteles döntéséről
Privátbankár.hu | 2025. július 16. 17:15
A MBH Bank elkötelezett a tisztességes és átlátható szerződéskötési gyakorlat, a fogyasztókat védő jogi kötelezettségek betartása mellett, minden esetben tiszteletben tartja a magyar bíróságok jogerős döntését, és a jogelőd bankok szerződéskötési gyakorlatát korábban több bírósági döntés is alátámasztotta – hangsúlyozta a pénzintézet a Kúria jogegységi határozatára reagálva az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG