2p
Lapértesülések szerint nevetséges formai hiba, egy számítógépes fájlformátum miatt dobálják vissza a banki kereseteket a bíróságok a devizahitelesek ügyében, az biztos, hogy eddig 19 keresetet utasítottak el. Azért várhatóan ezekben az esetekben is újra be lehet nyújtani a dokumentumokat.

A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma eddig 19 keresetlevelet utasított el formai okokból. Ezt a szűkszavú választ kapta az index.hu, amikor arról érdeklődött az illetékes bíróságnál, hogy valóban tömegesen utasítják-e el a bankok kereseteit. Azt nem árulták el, hogy melyik bankról vagy pénzügyi vállalkozásról van szó, azt viszont már lehet tudni, hogy melyik az a 35 pénzintézet, amelyik elindíthatja a perét.

Az index.hu szerint a bankok jelentős része pdf-ben adta be a keresethez szükséges dokumentációt, márpedig ez a bíróság szerint nem a jogszabályban előírtnak megfelelő számítógépes formátum. A törvény szerint „a keresetlevélhez továbbá elektronikus adathordozót kell csatolni, amely tartalmazza a keresetlevélnek és mellékleteinek informatikai eszköz alkalmazásával megszerkesztett változatát”.

Az origo.hu azt írja, a perek sajátos szabályozása miatt, miszerint nem lehet hiánypótlással élni, több internetes portál is úgy értelmezte, hogy ennek következményeként az érintett pénzintézetek elveszítették a lehetőséget, hogy a bírósághoz forduljanak. „Ezzel szemben független jogi szakértők szerint erről szó sincs, hiszen nem hiánypótlásról van szó a konkrét esetben. Az elutasítás pontos okától függően vagy 5 napon belül újra elküldhetik a pénzintézetek a megfelelő dokumentumokat és ezzel az eredeti perindítás érvényben is marad, vagy a végleges augusztus 25-ei határidő előtt újra benyújthatják a pénzintézetek a keresetüket” – fogalmaznak.

A keresetek benyújtásának végső határideje augusztus 25. A perekben arról a kérdésről kell dönteni, hogy tisztességesek-e a pert indító pénzügyi intézmény egyoldalú szerződésmódosítást lehetővé tevő rendelkezései. Az első perek indulásáról itt írtunk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Idén inkább a boltokat rohamozhatják meg a SZÉP kártyások
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 13:32
A december hagyományosan az egyik legforgalmasabb a SZÉP kártyás fizetéseket illetően.
Pénzügyi szektor Bejelentést tett a Bank of England
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 14:10
A várakozásoknak megfelelően, negyed százalékponttal, 3,75 százalékra csökkentette alapkamatát a Bank of England monetáris tanácsa.
Pénzügyi szektor Leáll az egyik legnagyobb hazai kriptovaluta-közvetítő is az új szabályozás miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 08:19
A Revolut után magyar CoinCash is felfüggeszti kripto tevékenységét Magyarországon.
Pénzügyi szektor Mesterséges intelligencia: növekvő profit, csökkenő kiadások – erre számítanak a bankszektorban
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 17:00
A KPMG 2025-ös Banking CEO Outlook globális kutatása szerint.
Pénzügyi szektor Ismeretlenek tízmilliárdokkal finanszírozták tovább az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:56
Hozamcsökkenés mellett értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Pénzügyi szektor Közel 12 ezer befektető vált részvényessé az MBH Bankban
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 10:40
Jelentős túlkereslet mutatkozott.
Pénzügyi szektor Hihetetlen, hogy mennyi hitelt vettek fel idén a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 08:37
A babaváró hitelek nem teljesítettek túl jól.
Pénzügyi szektor Népszerű szolgáltatást szüntet meg a Revolut Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 13:30
A neobank elérhetetlenné teszi a kriptovaluta-szolgáltatását a magyar felhasználók számára.
Pénzügyi szektor A jegybank az infláció ellen is bevetheti a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 12:54
A mesterséges intelligencia (MI) a pénzügyi rendszer új motorja lehet – hangsúlyozta Izer Norbert, a jegybank pénzpiacokért és digitalizációért felelős ügyvezető igazgatója.
Pénzügyi szektor Kéz a kézben esik a Mol, az OTP, a Telekom és a Richter is
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 11:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,93 pontos nyitás után csökkent hétfőn délelőtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG