2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Már nem sokáig hívják az FHB Jelzálogbankot a jelenlegi nevén.

Az FHB Jelzálogbank Nyrt. április 27-én tartja rendes közgyűlését, napirendjén a 2017. évi üzleti tevékenység megtárgyalása, a cég nevének megváltoztatása, személyi döntések és alapszabály módosítás is szerepel - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A közgyűlési előterjesztések szerint az FHB-csoport nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján számított konszolidált mérlegfőösszege 2017. december 31-én 610,6 milliárd forint volt, ami 2,9 százalékkal, 17,2 milliárd forinttal magasabb az egy évvel korábbinál.

A bankcsoport a 2017-es évet 8,2 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta, míg az előző évben 15,5 milliárd forint volt a vesztesége. A nettó kamatbevétel 12,85 milliárd forint volt, szemben az előző évi 11,75 milliárd forinttal.

Az átlagos mérlegfőösszegre vetített nettó kamatmarzs 2,1 százalék volt, ami az elmúlt év azonos időszakához képest 3 bázisponttal magasabb. A díjakból, jutalékokból származó bevétel 5,57 milliárd forintot tett ki tavaly, az előző évi 6,07 milliárd forint után. A bankcsoport üzleti eredménye 2,1 milliárd forintra csökkent a 2016. évi 4,5 milliárdról.

Az egyéb működési bevételek és ráfordítások egyenlege 10,1 milliárd forint volt, míg egy évvel korábban 16,3 milliárdot tett ki.

Az egyedi beszámoló szerint az FHB Jelzálogbank Nyrt. mérlegfőösszege 2017. december 31-én 303,8 milliárd forintot tett ki, szemben az egy évvel korábbi 333,4 milliárddal. A bank 4,1 milliárd forint tárgyévi eredménnyel zárt tavaly, míg 2016-ban 6,5 milliárd forint vesztesége volt.

Az integráció következő lépése a névváltozás

A közgyűlés megtárgyalja az FHB Jelzálogbank névváltoztatását. Az előterjesztés szerint a bank neve 2018. június 25-én Takarék Jelzálogbank Nyrt.-re változik. Az előterjesztésből az is kiderül, hogy az FHB Kereskedelmi Bank Zrt. neve Takarék Kereskedelmi Bank Zrt. lesz.

Az FHB-csoport kommentárja szerint a bankcsoport szervezeti és szerkezeti átalakításon megy keresztül, amelynek célja, hogy a bankcsoport teljes egészében integrálódjon a Takarék-csoportba. A Takarék-csoport 2017. június 27-én elfogadott üzleti stratégiája szerint a Takarék-csoport központi banki funkciói a Takarékbankhoz kerülnek, a csoport kereskedelmi banki feladatait az FHB Kereskedelmi Bank látja el, míg az FHB Jelzálogbank letisztult jelzálogbanki tevékenységet végez.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Tízezer milliárd forint felett van az Erste által kezelt ügyfélvagyon
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 12:53
A működéssel kapcsolatos kiadások 11 százalékkal emelkedtek.
Pénzügyi szektor A Magyar Bankszövetség nem hagyta szó nélkül a tervezett adóemelést
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 16:31
A szervezet szerint a banki extra terhek emelése a teljes magyar gazdaságot sújtja, tovább fékezi a magyar gazdaság növekedését és rontja hazánk megítélését.
Pénzügyi szektor Elméletből jeles: így felelnek a magyarországi cégek fenntarthatóságból
Imre Lőrinc | 2025. november 10. 10:12
Évek óta stagnál a magyarországi cégek fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységét mérő mutató. Bár a fő index egy nagyon szűk sávban mozog, az egyes alpontokra adott válaszok, és leginkább a nagy- és kisebb vállalatok hozzáállásában bekövetkezett változások igencsak figyelemre méltók. A K&H fenntarthatósági index részleteit a lapcsoportunk, a Klasszis Média által szervezett Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia keretében ismerhettük meg.
Pénzügyi szektor Tanulságos volt a spanyol áramszünet: a bankoknak is fel kell készülniük a jövőben az ilyen eseményekre
Herman Bernadett | 2025. november 9. 14:41
Leálltak az ATM-ek és a bankkártyás fizetés a tavaszi spanyol és francia áramszünet idején. A jövőben lehetnek még hasonló krízisek, de a bankoktól elvárják, hogy ilyenkor is üzembiztosan működjenek. 
Pénzügyi szektor Néhány milliárdot ma is adtak valakik az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 12:05
Hozamemelkedés mellett értékesített 6 hónapos diszkont kincstárjegyet szerdai aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Pénzügyi szektor A kenyai tragédia után: magánrepülős balesetre is fizet a biztosító?
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 14:49
A rövid válasz igen, ugyanakkor alaposan át kell nézni, hogy mit is tartalmaz az adott szerződés. A lapunk által megkérdezett biztosítási szakértő elmondta, hogy egyre tudatosabbak a magyar utazók, napi néhány százforintos pluszköltséggel pedig jelentősen javíthatjuk az utasbiztosítás fedezetének tartalmát.
Pénzügyi szektor A bankok ellenzik az ingyenes készpénzfelvételi limit emelését
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:06
A Magyar Bankszövetség határozottan ellenzi az ingyenes ATM készpénzfelvételi limit emelését, mivel lényegesen több kárt okoz a társadalomnak és a gazdaságnak, mint amennyi hasznot hoz az államnak.
Pénzügyi szektor Igazán jól teljesített az október végén lejárt OTP Megatrend II. Hozamvédett Zártvégű Alap
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:29
Jó befektetésnek bizonyult az alap, amely azokra a cégekre tett, amelyek a mesterséges intelligenciák fejlesztéséhez és alkalmazásához kínálnak hardver és szoftver megoldásokat.
Pénzügyi szektor Az Erste Csoport tovább növelte ügyfélállományát
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 07:53
Ismét javították a 2025-ös pénzügyi kilátásokat.
Pénzügyi szektor Győzött a mesterséges intelligencia: közel ezer banki dolgozót készülnek lapátra tenni Hollandiában
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 19:12
Az ING Bank akár 950 munkahelyet is megszüntethet Hollandiában a jövő év végéig, részben azért, mert bizonyos munkaköröket mesterséges intelligencia (MI) válthat fel – derül ki a bank előrejelzéséből, amelyet a holland munkaügyi hivatalhoz (UWV) nyújtottak be.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG