2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Így járt a Magyar Adósságrendező Zrt. az MNB-vel.

Fotó: MTI

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 111 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Adósságrendező Zrt.-re engedély nélküli alkuszi tevékenység és az értékpapírok forgalomba hozatalára vonatkozó szabályok megsértése miatt, a tevékenységben közreműködő magánszemély 12 millió forint büntetést kapott.

Az MNB hétfői tájékoztatása szerint a jegybanki vizsgálat feltárta, hogy a társaság üzletszerűen, tevékenységéért díjat felszámítva több száz, deviza alapú jelzáloghitellel rendelkező magánszemély esetében működött közre hitel- és kölcsönszerződéseik módosítása érdekében az érintett pénzügyi intézményeknél. A társaság több honlapon népszerűsítette az általa nyújtott szolgáltatást. Mindez üzletszerű pénzügyi szolgáltatás közvetítési tevékenységnek, alkuszi tevékenységnek minősül, de a Magyar Adósságrendező Zrt.-nek nem volt jegybanki engedélye erre. Működése így alkalmas volt a károkozásra és a pénzügyi rendszerbe vetett közbizalom megingatására - közölte a jegybank.

A társaság megsértette az értékpapírok zártkörű forgalomba hozatalát követő bejelentési kötelezettségre vonatkozó rendelkezéseket is.

B. Péter magánszemély kezdeményező, irányító, szervező funkciót töltött be a tevékenység során, érdemi tárgyalásokat folytatott a pénzügyi intézményekkel az adósok érdekében, aktívan közreműködött az adósok korábbi szerződéseinek módosításában, így nélküle a jogsértés nem, vagy csak szűkebb körben valósulhatott volna meg.

Az MNB a jogosulatlanul végzett alkuszi tevékenységért rótt ki 110 millió forint bírságot a Magyar Adósságrendező Zrt.-re, 1 millió forintot pedig a tőkepiaci törvény megsértéséért. B. Péter közreműködése miatt kapta a 12 millió forint büntetést. Az MNB azonnali hatállyal megtiltotta, hogy a társaság engedély nélküli pénzügyi szolgáltatási tevékenységet végezzen.

Súlyosító tényezőnek számított, hogy a Magyar Adósságrendező Zrt. hosszabb ideig, jelentős számú adós számára, professzionális intézmény látszatát keltve működött. Emellett a társaság egy 2017. évi kérelmére az MNB állásfoglalásban rögzítette, hogy a szolgáltatás felvetheti az alkuszi tevékenység végzését, ám ezt a társaság figyelmen kívül hagyta.

B. Péter esetében enyhítő körülménynek minősült, hogy a vizsgálat során segítette a tényállás feltárását - áll az MNB közleményében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG nagy üzletéből a One és a Yettel is profitál
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 16:34
Az ügylet masszív, akár több száz milliárd forintos pluszbevételt is jelenthet a későbbiekben.  
Vállalat Már nincs a Liszt Ferenc repülőtér, ami húzzon: beszakadt a magyar vállalatfelvásárlási piac
Imre Lőrinc | 2026. február 19. 15:47
Tavaly jelentősen csökkent, és a 2024 előtt megszokott szintekhez tért vissza a hazai vállalatfelvásárlási (M&A) piac mérete. 2025-ben összesen 65 tranzakció valósult meg Magyarországon, mintegy 369 millió dollár értékben. Eközben a globális M&A ügyletek összértéke az elmúlt négy évet tekintve először haladta meg a 4 ezer milliárd dollárt a London Stock Exchange Group adatai szerint.
Vállalat A Waberer’s nagy cserére készül idén
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:50
Az idei járműtenderek eredményeként a vállalat 925 eszközt cserél a nemzetközi közúti flottában, valamint a magyarországi logisztikai szegmensben. A csereprogram mintegy 57 millió euró értékű beruházást jelent.
Vállalat A 4iG konszolidálja a távközlési infrastruktúráját
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:20
A vállalat előzetes megállapodást írt alá hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására az e&PPF Telecom Group B.V.-vel. Részvénycsere révén 49 százalékos részesedést szerezhet a CETIN Hungaryban.
Vállalat Édes számok a Nestlétől, bár eladja jégkrémüzletágát
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:58
A Nestlé a vártnál jobb negyedik negyedéves árbevétel-növekedésről számolt be csütörtökön, és közölte: négy fő üzletágra összpontosítja tevékenységét legerősebb márkáira építve. A stratégia része a megmaradt jégkrémüzletág értékesítése is.
Vállalat Az Airbus javuló eredményt jelentett, és beolvasott hajtóműgyártójának
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:30
Az európai repülőgépgyártó vitája elmérgesedett a Pratt & Whitney szállításaival kapcsolatban.
Vállalat A mesterséges intelligencia hihetetlen gyorsan vezető üzleti kockázattá vált
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:07
Miközben a kiberfenyegetések – különösen a zsarolóvírusos támadások – immár ötödik éve vezetik a globális rangsort, Magyarországon a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kockázatok állnak az első helyen.
Vállalat A Renault tavaly nagyot zakózott a Nissan miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:40
A Renault Csoport csütörtökön 15 százalékos csökkenést jelentett a 2025-ös üzemi nyereségében, és alacsonyabb haszonkulcsokat prognosztizált 2026-ra, mivel a növekvő kínai verseny és a fő európai piacon működő hagyományos versenytársak árnyomása rontja a bevételeket.
Vállalat Mészáros Lőrinc átrendezi a szálakat a céghálójában
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:12
Mészáros Lőrinc cégbirodalmával mindig történik valami.
Vállalat Világújdonság: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter egy svájci céggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:11
Eddig csak műtéttel tudtak segíteni a betegségen, most immunterápiás gyógyszert fejlesztenek rá. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG