Az augusztus utolsó heteiben tartott ellenőrzéssorozatban a szakemberek számos helyszínen tapasztaltak higiéniai problémát és jelöletlen, ismeretlen eredetű, valamint lejárt minőségmegőrzési idejű élelmiszereket is találtak - közölte a hivatal.
A szabálytalanságok miatt a hatóság több esetben is eljárást indított, a nem nyomonkövethető és lejárt termékeket megsemmisíttették. A vizsgálatok folyamatban vannak, az eljárások során összesen milliós nagyságrendű bírság várható - írja a Nébih.
Közzétették a tervezett kvóták számait is.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




