2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Kevesebb és rosszabb minőségű lesz az érdi bőtermő meggyből.

A FruitVeB Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács jelentése szerint az időjárás miatt romlott az érdi bőtermő meggy minősége és csökkent a mennyisége. Ráadásul a többi fajta később érik, így ezeknek a terméséről még egyelőre csak találgatni lehet. Ugyanakkor a várható kiesés dacára az árak az időjárás és a külföldi vevők elmaradása miatt csökkentek az elmúlt egy héten: a kilogrammonkénti nettó 150-160 forintos  konzerv- és hűtőipari induló ár mintegy 10-15 százalékkal esett, a léipari meggy ára pedig szinte soha nem látott mélységben van, 30-50 forint között alakul kilogrammonként.

A korábban prognosztizáltaknak megfelelően a terméktanács továbbra is fenntartja, hogy június 20. körül jelentős mennyiségi torlódások alakulhatnak ki a meggypiacon a főfajták együttérése miatt, és előfordulhat, hogy a betakarított mennyiségnek a feldolgozóipari kapacitások szabnak majd határt. Az, hogy ebből mi mennyit látunk a piacon, az egyelőre még bizonytalan. A korai meggy nagyjából egy hete már kapható a piacon, erről itt írtunk bővebben. >>>

Javában zajlik a szüret

Az érdi bőtermő meggy szürete pár napon belül az egész országban befejeződik, a hét végén és a jövő hét elején pedig elkezdődik a debreceni bőtermő, majd jövő hét közepén az újfehértói fürtös, a kántorjánosi, a petri és az egyéb későbbi érésű fajták szürete, amelyek együttesen a magyar meggytermés mintegy 60 százalékát adják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár Ennyire kell mélyre fúrni, hogy ivóvizes kút legyen a kertben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 19:07
A TrendFM-nek nyilatkozó, kútfúrással foglalkozó cég vezetője azt is elmondta, milyen mélységtől engedélykötelesek a házi kutak, és mennyire ellenállók az aszálynak.
Agrár Mikor csökkenhet a zöldségek és gyümölcsök áfája, lesz-e ukrán kukorica Magyarországon? Raskó Györgyöt kérdeztük
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 5. 14:31
A Tisza-kormány eddig nem árulta el, hogy mikor csökkentik a zöldségek és a gyümölcsök áfáját, Raskó György viszont erről is beszélt a Klasszis Podcast legújabb adásában. Az agrárközgazdász minden idők leggyengébb magyar gabonatermésére számít 2026-ban, a pusztító szárazság ugyanis megsemmisítette a kukoricaföldek jelentős részét. A borágazat állandó válságban van, de a magyar kivinek, pisztáciának és fügének szerinte van jövője. 
Agrár Ránk szakadhat a török gyümölcsáradat, veszélyben sokak magyar kedvence
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 12:53
Moszkva piros jelzést küldött a törököknek, ez lehet a vége.
Agrár Extrém aszály pusztít, minden idők legalacsonyabb magyar gabonatermése várható
Vámosi Ágoston | 2026. július 31. 05:59
Hosszan tartó aszály tarolta le a magyar földeket, az országot eközben újabb hőhullám érte el. A terméskiesés okozta veszteséget 470-500 milliárd forintra becsüli Raskó György agrárközgazdász, aki lapunknak azt is elmondta, hogy miről kellene szólnia az új nemzeti vízstratégiának, és mennyivel eshetnek vissza az uniós agrártámogatások. A búzaexport a felére csökkenhet, a kukoricát pedig Lengyelországból kell majd behozni, mert a magyar termés várhatóan csak a töredékét fogja fedezni a fogyasztásnak.
Agrár Óriási a baj: rendkívüli készültséget rendelt el Gajdos László – videó
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 08:51
Ezt követően gyorsabban, hatékonyabban reagálhat az egyik szerv a pusztító magyarországi helyzetre.
Agrár A miniszter sem hagyhatta szó nélkül, hogy tengernyi víz folyik el a semmibe Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 13:11
Ijesztő helyzetre hívta fel a figyelmet Bóna Szabolcs.
Agrár Egyre nagyobb a baj Horvátországban – egy egész ágazat van végveszélyben
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 11:08
89-re nőtt a járványgócok száma.
Agrár Megnyitják a pénzcsapot az aszálykárt szenvedett gazdák előtt
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:34
Erről döntött a kormány.
Agrár Bajban a csemegekukorica: arat a hőség és az aszály
Szirmai S. Péter | 2026. június 30. 11:01
Nemsokára megkezdődik a csemegekukorica betakarítása, de a növényt stresszeli a negyven fokos hőség, a légköri aszály, amelyen az öntözés is alig segít. Félő, hogy tovább csökken a már amúgy is csaknem megfeleződött vetésterület.
Agrár Radikális diéta nélkül is ehetünk egészségesebben – fontos kutatás zárult le
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 13:25
Négy év kutatómunka, több ezer résztvevő és számos szakmai szervezet együttműködése után jelentős tanulságokkal zárult a PLAN’EAT projekt, amely azt vizsgálta, hogyan lehet egészségesebbé, fenntarthatóbbá és társadalmilag igazságosabbá tenni az európai élelmiszerrendszereket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG