3p

Egy csúcskategóriás okostelefonnal szemben ma már elég magasak az elvárásaink. De talán erről nem is mi tehetünk, hanem a gyártók, akik elkényeztettek minket a jobbnál jobb telefonokkal. Most összeszedtük, hogy mik azok a pontok, melyekre érdemes a gyártóknak is nagy hangsúlyt fektetni.

Mutasson jól!

Míg korábban csak telefonálásra használtuk a hordozható készülékeinket, ma már közel sem ez a helyzet. Teljesen átalakult a használatuk, mióta “okosítva” lettek. Azóta már kvázi dolgozunk, zenét hallgatunk, filmet nézünk, gyakorlatilag mindent csinálunk rajta.

Nem mindegy, hogy mit és hogyan látunk a kijelzőn. A csúcskészülékeknél ma már egy nagyon erős (akár 1000 nites) maximális fényerőt tudni kell biztosítani. Így lesz bármilyen fényviszony mellett tökéletesen látható minden. A játékok kedvelőinek, valamint a tökéletesen sima képi mozgások híveinek ma már egy 120 Hz-es képfrissítés is nagyon jól jön.

De jól kell mutatnia az egész telefonnak is. Először is legyen szép! Bár ez egy tág fogalom és nagyon szubjektív is egyben. De azért egy általános szépérzékkel megáldott személy számára lehetőleg mutasson jól! Nem lehet mellélőni a kiváló anyaghasználattal és a profi összeillesztéssel, ahogy a letisztult, minimal stílussal sem. 

Egy csúcskategóriás okostelefon legyen villámgyors!

A gyorsaság relatív, és több területen is tetten érhető. Manapság a közel 3 Ghz-es 8 magos processzorok 8 GB RAM mellett valóban villámgyorsak. Ezért nem kell szégyenkeznie a CoolMobile.hu-tól megvásárolható Xiaomi 11T Pro-nak sem. Minden tökéletesen elfut rajta, párhuzamosan több alkalmazás is, teljesen akadásmentes működés mellett.

Imádjuk a praktikus megoldásokat!

Bár a csúcsmobilokban mindenképp van gyors Wi-Fi és Bluetooth is, ma már tudnia kell kezelni az 5G hálózatot. Ami viszont nem sok top készülékben van benne, az az infraport. Ezzel is kitűnik a fent említett Xiaomi 11T Pro, melyben ez megtalálható.

Nem is értjük, hogy miért spórolják ki a készülékekből (főleg a legjobbakból). Pedig egy nagyon praktikus dologról van szó. Bizonyára te is jártál már úgy, hogy nem tudtad, hova tetted le a távirányítót. Ekkor nagyon jól jön egy helyettesítő megoldás, például egy infraportos kiváló telefon formájában. Vezéreld gond nélkül a kompatibilis TV-ket, sőt akár a klímát is!

Emellett meg kell említenünk még egy nagyon kedvelt dolgot, az NFC-t is, mely a vezeték nélküli fizetés alapja. Ez az utóbbi időszak egyik legpraktikusabb megoldása.

Fotózni akarunk. Meg videózni is!

A kamerákkal szerelt okostelefonok voltak azok, amik miatt kvázi megszűnt a kompakt fényképezőgépek piaca. Ma már nem hogy ezekkel, de a profibb gépek képeivel és videófelvételeivel is vetekszenek a telefonos képek és videók.

Több kamera, széles látószög, akár 100-nál is több megapixel, 8K videófelvétel? Bátran elvárható, mert ezt mind tudják. Sok esetben rengeteg minden mással együtt.

Címkék: Agrár

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár Durvul az agrárválság: már a túlélés a tét a gabona- és a tejtermelésben
Szirmai S. Péter | 2026. március 27. 15:01
Általános válságban van a  magyar mezőgazdaság. Eltűnt  a jövedelem a szántóföldi növénytermesztésből, a piacok befagytak, a tejtermelők és sertéstartók a túlélésért küzdenek, figyelmeztet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ).
Agrár Itt van Donald Trump ajándéka Aljakszandr Lukasenkának
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 19:20
Az Egyesült Államok enyhített a fehérorosz állami tulajdonú Belinvestbank és műtrágyát gyártó vállalatok elleni szankciókon – közölte az amerikai pénzügyminisztérium csütörtökön.
Agrár Húsárrobbanást hozhat a hazai boltokba az iráni háború?
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 19:28
Mit okoz a húsiparban az iráni háború miatt elszálló energiaár?
Agrár Lázonganak a szibériai tejtermelők a kényszervágások miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 14:00
Oroszország Novoszibirszki régiója szarvasmarha-betegség miatti vészhelyzetet hirdetett, mivel a kényszervágások gazdálkodói tiltakozásokat váltottak ki.
Agrár Műtrágyaügyben kért európai segítséget Nagy István
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 15:01
Az orosz és fehérorosz műtrágyaimportra kivetett vámok és szankciók eltörlését kéri az elszálló műtrágyaárak miatt.
Agrár Aggódik a húsvéti árak miatt? Jó hírt közöltek a tojásról
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 09:50
Húsvétkor a ketreces tartásmódból származó (M-es méretű) tojás átlagosan 90-95 forintba, míg a mélyalmos tojás 100-110 forintba kerülhet majd a boltokban, vagyis a vásárlók a tavalyi árszinten juthatnak az ünnepkörtől elválaszthatatlan élelmiszerhez – derül ki az Agroinform.hu elemzéséből.
Agrár Ha Európa túl messzire megy a szabályozásban, a versenytársak fogják átvenni a piacot
Natív tartalom | 2026. március 9. 17:52
Az európai mezőgazdaságot és élelmiszeripart egyre inkább globális politikai és gazdasági folyamatok alakítják. Kereskedelmi megállapodások, geopolitikai konfliktusok és eltérő szabályozási rendszerek határozzák meg a versenyfeltételeket. Bárány Lászlóval, a Master Good ügyvezető-tulajdonosával arról beszélgettünk, milyen hatással lehet a Mercosur-megállapodás az európai baromfiágazatra, milyen kihívást jelent az ukrán verseny, és milyen irányba mozdulhat el az európai agrárpolitika.
Agrár Irán csapást mérhet a világ élelmiszerpiacára
Bózsó Péter | 2026. március 7. 14:21
A Hormuzi-szoros lezárása a globális élelmiszerbiztonságot is fenyegeti. Teherán a hajózási útvonal korlátozásával nemcsak az olaj és a cseppfolyós gáz útját zárja el, hanem a globális műtrágyakivitel mintegy harmadát is megakadályozza.
Agrár Ez is az újabb háború hatása: itt is brutális drágulás jöhet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:27
Nagy esély van rá, hogy a gabonafélék jegyzésára is emelkedni fog.
Agrár Megkapják a pénzüket a Bászna Gabona károsultjai
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:33
Másfél hónap alatt a pénzükhöz juthattak a Bászna Gabona Zrt. károsultjai – jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter. Az ügyben az összes kkv-nak minősülő érintett gazdálkodó pozitív döntést kapott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarától.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG