Ismét megnyitják a Tanyafejlesztési Program forrásait, így a következő néhány hétben 300 millió forint többletforrásra pályázhatnak a tanyán élők - jelentette be Budai Gyula pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti ügyekért felelős államtitkára közölte: pénteken Fazekas Sándor aláírja azt a miniszteri rendeletet, amely meghatározza a pályázati feltételeket, és ennek alapján február 7-én reggel nyílik meg a pályázati lehetőség.
100 millió csak villamosításra
A tanyán élő gazdálkodók két jogcímre pályázhatnak: a tanyagazdaságok fejlesztésére és az egyéni tanyavillamosításra. A fejlesztéshez tartozik többek között a gépek beszerzése, az állatállomány növelése, valamint a lakó vagy a gazdálkodási épület felújítása.
A tanyagazdaságok fejlesztésére 200 millió, míg az egyéni tanyavillamosítás támogatására 100 millió forint áll rendelkezésre. Pályázni március 10-ig, illetve a forrás kimerüléséig lehet. A pályázat elektronikus felületét az érdeklődők a Nemzeti Agrár-szaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) honlapján érhetik el - mondta Budai Gyula.
Az államtitkár jelezte: a tanyagazdaságok fejlesztésére fordítható pályázati pénz maximális összege a deminimis - a kisösszegű támogatás - felső határa 7 500 euró, mintegy 2,2 millió forint. A támogatás mértéke 75, a fiatal gazdálkodók esetében 90 százalékos. Az egyéni tanyavillamosítás támogatási keretösszegének felső határa 5 millió forint lehet. A támogatás mértéke pedig 100 százalék.
Átlag kétmillió egy tanyának
Budai Gyula hozzátette: azért ezen a két területen lesz lehetőség újra forrásokra pályázni, mert ezek iránt volt korábban a legnagyobb az érdeklődés. Elmondta, hogy az igénybe vehető előleg mértéke a múlt évi 25 százalékról az idén 50 százalékra emelkedett. A mostani pályázat esetében nincs hiánypótlásra lehetőség - hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Megjegyezte: szakemberek számításai szerint mintegy 150-en nyerhetnek majd támogatást. Mint mondta: a tárca az idén a múlt évihez hasonló összegű forrást, mintegy 3,5 milliárd forintot kíván biztosítani a Tanyafejlesztési Program finanszírozására. Emlékeztetett, hogy a múlt év végén jött létre a tanyafejlesztési tárcaközi munkacsoport azoknak a minisztériumoknak és más, a tanyafejlesztésben érintett szervezetek részvételével, amelyek érintettek a tanyán élők helyzetének javításában.
Összesen 150-en nyerhetnek támogatást.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Nagy az egyetértés Orbán Viktor és Nagy Márton között
15 perce
-
Megkéseltek egy német politikust – otthonában érte a támadás
30 perce
-
„A cenzúra nyomása fokozódott” – többezer tiltott könyvet száműztek az amerikai iskolákból
körülbelül 1 órája
-
Kis pluszban áll a BUX
körülbelül 1 órája
-
Mozdul az egyik üzemanyagfajta nagykereskedelmi ára
körülbelül 1 órája
-
Energiatakarékos hűtők 2025-ben: mennyit spórolhat egy A-osztályos modell?
2 órája
-
Elővették a radírt: a Világbank sem számított arra, amit Kína produkál
2 órája
Mfor.hu Top24
- A nyugdíjrendszer összeomlásra számítanak a magyarok
- A legnagyobb orosz lőszergyárra másodszor mértek csapást az ukránok
- Őszi légyként gyengült el a forint
- A szociális dolgozók dobálós tüntetéssel tiltakoztak a Karmelita előtt
- A Mi Hazánk mindenképp megtámadja majd az áprilisi választások eredményét
- Lesz mit megmagyaráznia Nagy Mártonnak
- A fideszes polgármester szerint megvan az MNB-s pénz
Agrár
Az agráriumnak stabil megoldást nyújt az új kamattámogatott hitel
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 14:20
A Közös Agrárpolitika pályázataihoz kapcsolódó kamattámogatott hitel iránt óriási az érdeklődés, amely a nyertes pályázat számára kiemelt finanszírozási lehetőséget biztosít.
Agrár
Egyre olcsóbbak az élelmiszerek?
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 19:37
Szeptemberben csökkent az élelmiszerek világpiaci ára az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján pénteken közzétett adatok szerint.
Agrár
Vége a narancskorszaknak?
Bózsó Péter | 2025. szeptember 21. 14:21
A citruszöldülés mára Brazíliában, a világ legnagyobb narancstermelőjében az ültetvények közel felét fertőzte meg, Floridában pedig két évtized alatt a termelés 90 százalékát pusztította el. A betegség gyógyíthatatlan, és a globális narancslépiac jövőjét is fenyegeti: Európában drágulás jöhet.
Agrár
Amikor a magyar borok közösen indulnak el világkörüli hódító útra
Natív tartalom | 2025. szeptember 19. 09:28
Tényleg van olyan, hogy két világsikert már szerzett magyar borászat úgy dönt, nem versenyeznek egymással, hanem inkább összefognak? Pontosan ez történt a somlói Kancellár Birtok és a villányi Jammertal Borbirtok esetében.
Agrár
Tiltakozik a kormány: ezt az uniós megállapodást nem nyelik le?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 20:08
A miniszter elmondta, mi a baj az EU-Mercosur megállapodással.
Agrár
Így változott a legfontosabb élelmiszerek ára augusztusban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 08:47
Gyakorlatilag változatlan maradt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke augusztusban az előző hónaphoz képest, mivel a hús, a cukor és a növényi olaj árának emelkedése ellensúlyozta a gabona- és tejtermékek árának csökkenését az ENSZ római székhelyű Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Agrár
Folytatódik a vámháború, most Kína intett be az európai sertéshús-iparnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 17:01
Kína szeptembertől ideiglenesen dömpingellenes vámokat vet ki az Európai Unióból származó sertéshús importjára – jelentette be a kínai kereskedelmi minisztérium pénteken.
Agrár
Húsevő parazita férgek visszatérésétől rettegnek a texasi gazdák
Bózsó Péter | 2025. augusztus 31. 17:15
A veszélyes legyek sebekbe rakott petéiből fejlődnek ki az úgynevezett csavarférgek, amelyek előszeretettel fertőzik meg a szarvasmarhákat. Ha kezeletlen marad, akkor ez az állatok elhullásához vezet. A legyek Mexikó felől közelítenek az amerikai határhoz.
Agrár
Feltámad egy ősi magyar szőlőfajta a Skrabski Pincészetnél
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 17. 10:16
Laptársunk Balatonudvari magaslatán, a Leshegyen járt, a Skrabski Pincészet 150 éves pincefalai között – amely az egykori szerény kezdetből ma egy boutique borászat nőtte ki magát. Egy nagy nemzetközi sikerről is hírt adtak.
Agrár
Lovastáborokat, fröccsteraszokat is ellenőrzött a hatóság
Szirmai S. Péter | 2025. augusztus 13. 10:58
Öt lovastábor és egy nem engedélyezett tevékenységet végző vállalkozás ellen indult eljárás a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) koordinálásával egy hónapja indult nyári szezonális ellenőrzéseken. Egy üzemben pedig több mint egy tonna lejárt, jelöletlen és nem nyomon követhető élelmiszert vontak ki a forgalomból.
Heti top
- Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal 2025. október 5. 09:04
- Leállt az Egyesült Államok, megbénult a kormány 2025. október 1. 06:04
- Korán pezsgőztek a Karmelitában – nem lesz második Orbán Viktor Andrej Babisból? 2025. október 6. 18:35
- Von der Leyen is kosarat kapott Koppenhágában 2025. október 2. 19:01
Havi top
- Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret 2025. szeptember 11. 08:17
- Hivatalosan is lemondott Orbán Viktor egyik fontos szövetségese 2025. szeptember 19. 20:01
- Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal 2025. október 5. 09:04
- A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa 2025. szeptember 13. 08:55
Friss
Makro / Külgazdaság
Nagy az egyetértés Orbán Viktor és Nagy Márton között
Itt az ideje a kamatcsökkentésnek.
15 perce
Részvény / Deviza / Áru
Kis pluszban áll a BUX
A vezető részvények egyelőre felemásan teljesítenek.
körülbelül 1 órája
MBH Bank elemzés
-
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
Piac&Profit cikkei
-
Magyarország a kilencedik Európában a GDP arányos eladósodottság listáján
14:13
-
Kiderült, melyik egyetemen végzett a legtöbb milliárdos
13:21
-
Az amerikai kormányzati leállások csúcstartója Donald Trump
12:37
-
Összeomló nyugdíjrendszer és nehezebb időskori évek, erre számítanak a magyarok
11:57
-
A francia kormányválság gyengíti az eurót
11:25
Turizmus Online cikkei
-
Okosóra kerékpáros funkcióval, mobiltelefon csúcskamerával, tablet mindentudó tollal és fülhallgató teljes zajszigeteléssel
10:40
-
Kiderült, melyik az év legmenőbb erdei bringaútvonala
10:27
-
Ha október, akkor Csabai Kolbászfesztivál
09:42
-
Kiwi com: augusztusi légügyi mérleg – sztrájkok Európában és Európán kívül is
08:54
-
NÉBIH: újabb borvidékeken jelent meg a szőlők rettegett ellensége, az amerikai szőlőkabóca
08:40
A vidék hírei
-
Októberben minden az Egri Bikavérről szól: kulturális és gasztronómiai programokkal várja az érdeklődőket az Egri borvidék
15:28
-
Elhunyt a Harlekin Bábszínház bábkészítő mestere
13:33
-
Nagy Márton: a magyarok jól érzik magukat, van pénzük, fogyasztanak
10:24
-
Egerbe is érkezett magas rangú díj az Év háza pályázaton
09:45
-
Oscar-díjas rendező és népszerű színésznők az Agria Moziban!
08:54
legolvasottabb
-
Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret
2025. szeptember 11. 08:17
-
Hivatalosan is lemondott Orbán Viktor egyik fontos szövetségese
2025. szeptember 19. 20:01
-
Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal
2025. október 5. 09:04
-
A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
2025. szeptember 13. 08:55
-
Levelet kaptak a Lettországban élő oroszok: el kell hagyniuk az országot
2025. szeptember 9. 08:29
top 24
-
Korán pezsgőztek a Karmelitában – nem lesz második Orbán Viktor Andrej Babisból?
2025. október 6. 18:35
-
Ég a legnagyobb orosz lőszergyár
2025. október 6. 17:15
-
Mentelmi jog: Manfred Weber mégis az Orbán-kormány mellé áll?
2025. október 7. 10:28
-
Mintha kivégezték volna ma a forintot
2025. október 6. 18:50
-
Megint beadta a derekát az Orbán-kormány Brüsszelnek
2025. október 7. 11:41
