2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Először is a gazdák megsegítésére almafelvásárlásba kezd az állam. De mit kezdenek ezután a gyümölccsel? A miniszter elárulta, és még mást is.

Az állami tulajdonú Magyar Nemzeti Kereskedőház Zr. kilónként 35 forintért vásárolja meg az étkezési almát a gazdáktól, az ipari almáért pedig kilónként 20 forintot fizetnek.

Megkapják a gyerekek

A felvásárolt almát és a belőle készült ivóleveket a magyar gyerekek kapják meg - ezt már Fazekas Sándor közölte az MTI-vel. A földművelésügyi miniszter elmondta azt is,  hogy elsősorban a közétkeztetésben kívánják felhasználni a magyar almát, amit iskolákba, óvodákban és idősotthonokba juttatnak el.

Ugyanakkor azt javasolják az almatermelőknek, hogy minél nagyobb mennyiséget értékesítsenek a kis- és nagykereskedelem kihagyásával, vagyis közvetlenül a lakosságnak.

A szaktárca pénteken "Támogassuk a magyar almatermelőket!" mottóval almavásárt szervezett a Nemzetgazdasági Minisztérium székházánál. A képen Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és egy zsák alma látható. (Képek forrása: Magyarország Kormánya Facebook oldal)

Mit csináljanak még? Ezt!

Szervezzenek almaakciókat lakótelepeken, intézményeknél, hivataloknál, amihez segítséget nyújthat a Nemzeti Agrárkamara, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz), és támogathatják a termelői szervezetek is - hívta fel a figyelmet a miniszter. Hozzátette, hogy közeleg az almapálinka szezonja is, ezért várhatóan sokan vásárolnak majd léalmát pálinkafőzésre.

Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára

Receptek a minisztertől

A miniszter ugyanakkor abban is bízik, hogy el fogja fogyasztani a magyar lakosság a bő termést. Rengeteg olyan étel van, amiben az alma felhasználható: sütemények, lekvárok, aszalványok és ivólevek - jegyezte meg Fazekas Sándor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár Zuhanórepülésben a szuperélelmiszer
Szirmai S. Péter | 2025. június 4. 15:55
Kínát, Indiát leszámítva egyre apad a világ burgonyatermelése, de a hazai is. Ettől még gyorsabban drágul a krumpli: tovább csökkentve a fogyasztást és a termelést. A kihívásokkal egyre nehezebben birkóznak meg a termelők.
Agrár Horrorárakon lehet csak zöldséghez jutni
Szirmai S. Péter | 2025. május 26. 19:28
Ezt okozta a hűvös, kedvezőtlen tavaszi időjárás és a visszaeső termelés. Egy év alatt durván megdrágult a hazai borsó, az újburgonya, a zöldhagyma, de a hazai szamóca is 63 százalékkal többe kerül.
Agrár Kína valamire készül
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 09:14
Programot indít digitalizált intelligens ellátási láncok kiépítésére.
Agrár Putyin nem lesz boldog – újabb gyomrost vinnének be
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 15:51
Újabb büntetővámot terveznek.
Agrár Borúlátóbbak lettek a magyar cégek és sokan emelnének árat
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 07:55
Vegyes a kép a vállalati szektorban. 
Agrár Megszólalt az európai élelmiszer-vészcsengő
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 17:23
Óriási veszteséget szenved el minden évben az európai mezőgazdaság jelentős részben a klímaváltozással járó időjárási anomáliák miatt.
Agrár Itt az új ellenfél: megmenekülhet a narancslé
Buksza blog | 2025. május 19. 10:53
Húsz éve gyilkolja le a narancsültetvények termését a citruszöldülésnek nevezett betegség, ami a termesztés közben jelentkező veszteség túlnyomó részéért felelős. 
Agrár Módosít a minisztérium: még jobb feltételekkel juthatnak hitelhez a járványban érintettek
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 12:54
Se kamatot, se kezelési költséget nem kell majd fizetni az Agrár Széchenyi Kártyával elérhető hitel után?
Agrár Karcagon a nagygazda lánya adta a legalacsonyabb árat, mégis ő nyert
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 09:05
Karcagon kizárták a két legjobb ajánlatot tevőt, így a legalacsonyabb bérleti díjjal nyert a nagygazda lánya.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG