2p

Kijöttek a friss második negyedéves adatok az ipari ingatlanpiacról.

A korábbi negyedévektől eltérően mindössze egy épülettel és 41.780 négyzetméterrel gyarapodott a teljes budapesti modern raktárállomány az idei második negyedévben. A vidéki piacokon három új átadást (összesen 23.090 négyzetméter) rögzített a Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF), amely rendszeresen figyeli a piaci mozgásokat. Vidéken az IGPark Tiszaújváros parkját bővítették további 12.230 négyzetméterrel, míg Székesfehérváron az Alba Ipari Zóna bővült két új épülettel összesen 10.800 négyzetméteren. 

2024 második negyedévében a fővárosban és környékén az előbérletek aránya 40 százalék, az új szerződéseké 37 százalék, míg a szerződéshosszabbításoké 21 százalék volt
2024 második negyedévében a fővárosban és környékén az előbérletek aránya 40 százalék, az új szerződéseké 37 százalék, míg a szerződéshosszabbításoké 21 százalék volt
Fotó: Prologis

A lassabb tempónak köszönhetően a kihasználatlanság Budapest esetében 8,5 százalékra csökkent, ami 0,4 százalékpontos mérséklődés az előző negyedévben regisztrálthoz képest, míg éves összehasonlításban csupán 0,1 százalékponttal marad az egy évvel korábban mért érték alatt.

A negyedév végén összesen 303.050 négyzetméter ipari-logisztikai terület állt üresen Budapesten és környékén. Érdekes, hogy a kihasználatlanság a vidéki piacokon is pont akkora, mint a fővárosin, a nagyvárosok spekulatív ingatlan állományában 133.930 négyzetméternyi üres területet találni. A második negyedévben a teljes bérlői kereslet a főváros és környékén 188.350 négyzetmétert tett ki, ami 16 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában regisztrált volumenhez képest.

Címkék: Ingatlan BIEF Raktár

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Airbnb-pánik Budapesten: több ezer család megélhetése forog kockán
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 17:54
Szakmai javaslattal állt elő a Magyar Apartmankiadók Egyesülete.
Ingatlan Mindent átírt az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 14:07
Változtak a lakáskeresők preferenciái és a hitelfelvétel módja az Otthon Start hitelnek is köszönhetően: népszerűbbek lettek a vármegyeszékhelyek, és sokan szeretnék a vételár 81–90 százalékát hitelből fedezni. Az új hitel iránt érdeklődők kétharmada az olcsóbb lakásokat keresi, de egyötödük 100 millió forintnál is többet költene új otthonára. Többek között ezek derülnek ki a CIB Bank megbízásából készített reprezentatív felmérésből.
Ingatlan Egy szót törölt az Otthon Start szabályozásából a kormány – hatalmas következményei lehetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 06:46
Felpöröghetnek az építkezések a módosítás hatására.
Ingatlan A csiga hal, az irodaház meg halgazdaság – méretes adóelkerülés Londonban
Bózsó Péter | 2025. december 6. 17:13
Terry Ball különös és egyre hírhedtebb „csigafarm-birodalmat” épített ki az angol fővárosban, amely cinikus módon aknázza ki a brit üzleti ingatlanok rendszerébe ágyazott adózási kiskapukat.
Ingatlan Jövőre indul az új otthontámogatás – ennek a piaci szegmensnek adhat lendületet
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 13:25
Az 1 millió forint vissza nem térítendő otthontámogatási lehetőség a közszférában dolgozók számára újabb lökést adhat az alsó- és középkategóriás lakáspiacnak – ezt közölte a Duna House az MTI-vel.
Ingatlan Fordul a kocka az ingatlanpiacon – mostantól a vevőké a pálya?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:44
A kereslet csökken, a kínálat nő – de meddig?
Ingatlan Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 13:26
A bérleti díjak lassuló emelkedése ellenére is vonzó befektetés maradhat a lakásvásárlás – derül ki az MBH Jelzálogbank legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. Az MBH Index szerint a lakásbérleti díjak Magyarországon idén augusztusban átlagosan 7,5 százalékkal voltak magasabbak az előző év azonos időszakához képest, a legnagyobb drágulás a Dél-Alföldön, míg Budapesten belül a belvárosban és a külső pesti kerületekben ment végbe. A szakértők ehhez kapcsolódóan rámutattak: befektetési célú lakásvásárlásnál a piaci hitellel finanszírozott lakásbefektetésekhez képest az Otthon Start programmal még kedvezőbb, akár 9–10 százalékos hozam is elérhető, miközben a bérleti piac szerkezetében átrendeződés várható a konstrukció hatására.  
Ingatlan Spanyol ingatlanirodát vásárol a Duna House
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 17:36
A ma már DH Group néven működő Duna House csoport felvásárolja a donpiso ingatlanhálózatot. Azzal számolnak, hogy az ezzel párhuzamosan indított hitelközvetítői szolgáltatás 2026-ban még veszteséges lesz, de 2027-től az is nyereséget termelhet.
Ingatlan Többen állnak sorba az Otthon Startért, mint amennyien megkapták
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 13:49
8500 folyósított hitel, 22 ezer igénylő: ez az Otthon Start mérlege november közepéig. Az építési engedélyek száma is fokozatosan növekszik, az államtitkár év végéig 30 százalék feletti emelkedést is lehetségesnek tart.
Ingatlan Itt található Magyarország legdrágább és legolcsóbb utcája: több mint ötszázszoros a különbség
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 11:30
Drasztikusak a különbségek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG