3p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A használt lakások között egyre népszerűbb a panel. Az átlagár mérettől függően 174-167 ezer forint négyzetméterenként, nagyon nem mindegy azonban, hogy az ország melyik részén akarunk vásárolni. Nagy meglepetésre nem Budapesten a legdrágább a lakótelepi lakás négyzetmétere

Egyre nagyobb a panellakások részesedése a használt ingatlanok piacán. 2011-ben a lakótelepi és panellakások a teljes forgalom 18-20 százalékát adták, az elmúlt két évben azonban a teljes piac közel negyedét tudhatták magukénak. Az ingatlan.com a lakáshirdetések alapján mérte fel a piacot, megyeszékhelyenként.

A 40-59 négyzetméteres lakások esetében az országos átlagos négyzetméterár 174 ezer forint, a nagyobb méretű, 60-79 négyzetméteres lakásoknál pedig 167 ezer forint.

A részletes adatok azonban jelentős szórást mutatnak, ráadásul a gyűjtés meglepő eredményt hozott. A legtöbb lakóingatlan-típus esetében a budapesti átlagárak a legmagasabbak, a paneleknél azonban más a helyzet. Ugyanis a győri panelárak vezetik a listát, és csak a második helyen állnak a budapesti panelek.

Az adatokhoz fontos kiegészítés, hogy a hirdetési árak a legtöbb esetben nem egyeznek a végleges adásvételi árral, a két összeg közötti különbség az alkuk után akár 5-20 százalékos is lehet.

A kisebb kategória toplistája:

Város A 40-59 négyzetméteres lakások átlagos kínálati négyzetméterára a hirdetések alapján (forint, 2015. március)
1. Győr 250 ezer
2. Budapest 228 ezer
3. Debrecen 190 ezer
4. Székesfehérvár 182 ezer
5. Kecskemét 165 ezer
6. Szombathely 158 ezer
7. Veszprém 152 ezer
8. Nyíregyháza 144 ezer
9. Szekszárd 142 ezer
10.  Zalaegerszeg 138 ezer
11. Szeged 138 ezer
12. Eger 137 ezer
13. Pécs 134 ezer
14. Kaposvár 129 ezer
15. Békéscsaba 127 ezer
16. Tatabánya 120 ezer
17. Szolnok 114 ezer
18. Miskolc 100 ezer
19. Salgótarján 82 ezer

A nagyobb paneleknél így alakulnak az árak:

Megyeszékhely

A 60-79 négyzetméteres panellakások átlagos négyzetméterára a hirdetések alapján (forint, 2015. március)

1. Győr

225 ezer

2. Budapest

199 ezer

3. Szombathely

192 ezer

4. Székesfehérvár

186 ezer

5. Debrecen

163 ezer

5. Kecskemét

160 ezer

6. Veszprém

147 ezer

7. Zalaegerszeg

145 ezer

8. Békéscsaba

142 ezer

9. Szekszárd

136 ezer

10. Kaposvár

130 ezer

11. Eger

128 ezer

12. Nyíregyháza

128 ezer

13. Szeged

127 ezer

14. Pécs

119 ezer

15. Tatabánya

115 ezer

16. Szolnok

107 ezer

17. Miskolc

102 ezer

18. Salgótarján

92 ezer

Címkék: Ingatlan

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan A csiga hal, az irodaház meg halgazdaság – méretes adóelkerülés Londonban
Bózsó Péter | 2025. december 6. 17:13
Terry Ball különös és egyre hírhedtebb „csigafarm-birodalmat” épített ki az angol fővárosban, amely cinikus módon aknázza ki a brit üzleti ingatlanok rendszerébe ágyazott adózási kiskapukat.
Ingatlan Jövőre indul az új otthontámogatás – ennek a piaci szegmensnek adhat lendületet
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 13:25
Az 1 millió forint vissza nem térítendő otthontámogatási lehetőség a közszférában dolgozók számára újabb lökést adhat az alsó- és középkategóriás lakáspiacnak – ezt közölte a Duna House az MTI-vel.
Ingatlan Fordul a kocka az ingatlanpiacon – mostantól a vevőké a pálya?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:44
A kereslet csökken, a kínálat nő – de meddig?
Ingatlan Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 13:26
A bérleti díjak lassuló emelkedése ellenére is vonzó befektetés maradhat a lakásvásárlás – derül ki az MBH Jelzálogbank legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. Az MBH Index szerint a lakásbérleti díjak Magyarországon idén augusztusban átlagosan 7,5 százalékkal voltak magasabbak az előző év azonos időszakához képest, a legnagyobb drágulás a Dél-Alföldön, míg Budapesten belül a belvárosban és a külső pesti kerületekben ment végbe. A szakértők ehhez kapcsolódóan rámutattak: befektetési célú lakásvásárlásnál a piaci hitellel finanszírozott lakásbefektetésekhez képest az Otthon Start programmal még kedvezőbb, akár 9–10 százalékos hozam is elérhető, miközben a bérleti piac szerkezetében átrendeződés várható a konstrukció hatására.  
Ingatlan Spanyol ingatlanirodát vásárol a Duna House
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 17:36
A ma már DH Group néven működő Duna House csoport felvásárolja a donpiso ingatlanhálózatot. Azzal számolnak, hogy az ezzel párhuzamosan indított hitelközvetítői szolgáltatás 2026-ban még veszteséges lesz, de 2027-től az is nyereséget termelhet.
Ingatlan Többen állnak sorba az Otthon Startért, mint amennyien megkapták
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 13:49
8500 folyósított hitel, 22 ezer igénylő: ez az Otthon Start mérlege november közepéig. Az építési engedélyek száma is fokozatosan növekszik, az államtitkár év végéig 30 százalék feletti emelkedést is lehetségesnek tart.
Ingatlan Itt található Magyarország legdrágább és legolcsóbb utcája: több mint ötszázszoros a különbség
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 11:30
Drasztikusak a különbségek.
Ingatlan Ilyen lakásban gondolkodjunk jövedelmünk alapján az Otthon Starttal
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 08:10
Jövedelmi kategóriák szerint mérte fel a GKI, mire elég az Otthon Start.
Ingatlan Panelek 70-80 millóért: a befektetők már inkább eladnak
Vámosi Ágoston | 2025. november 19. 14:22
Többségbe kerültek a kínálati oldalon lévő befektetők a lakáspiacon a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb jelentése szerint: Budapesten már csak 4,4 százalékos hozammal számolhatnak a tulajdonosok. A budapesti újlakás-fejlesztők lassan alkalmazkodnak az Otthon Start kereteihez, a jelentésből pedig az is kiderül, átlagosan mennyit alkudhat egy vevő a fővárosban és vidéken. 
Ingatlan Hatalmas hitelekből vesznek használt lakásokat a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 08:16
Nőhet az új ingatlanok aránya a friss szerződéseken belül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG