2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Október 18-19-én a magyar fővárosban vendégeskedik Monica Lewinsky.
Forrás: brandfestival.hu

A Fehér Ház egykori gyakornoka a Brand Festivalon vesz majd részt, és „Shame & Survival”, azaz Szégyen és túlélés címmel fog előadást tartani. A fesztivál honlapja szerint Lewinsky jelenleg közösségi aktivista és az amerikai Vanity Fair magazin szerkesztője. 

Közmegvetés és gúny céltáblája

„Meghurcoltatása és nyilvános megszégyenítése 24 éves korában kezdődött, amikor nyilvánosságra került, hogy kapcsolata volt Bill Clintonnal, az Egyesült Államok akkori elnökével. Magánszférája egy pillanat alatt megsemmisült, offline és online hadjárat indult ellene, hosszú évekre közmegvetés és gúny céltáblájává vált” – áll a fesztivál honlapján megjelentetett felvezetőben.

Eszerint a gyakornok másfél évtizedre eltűnt a világ szeme elől. Elmenekült Amerikából, és Londonban elvégezte a London School of Economics szociálpszichológia szakát. 2010-ben egy megrázó élmény hatására kezdett új misszióba, és mára a cyberbullying elleni küzdelem egyik legfőbb és legelhivatottabb szószólójává vált, írják a Brand Festival szervezői.

Szerelem és fájdalom

Aktív közszereplőként beszédet tartott például a Cannes-i Reklámfesztiválon. Témája a nyilvános megszégyenítés, a média és internet általi totális megsemmisülés, és az ebből való talpra állás.

Monica Lewinsky 2014 októberében szólalt fel először nyilvánosan. Akkor azt mondta: szerelmes lett Bill Clintonba, ugyanakkor beszélt arról a fájdalomról, amit az okozott, hogy „globális megaláztatáson” ment keresztül.

Majdnem belebukott Clinton

Lewinsky és az akkori amerikai elnök, Bill Clinton kapcsolata 1995-től 1997-ig tartott, de csak 1998-ban derült rá fény. A képviselőház megpróbálta elmozdítani a hatalomból a házasságban élő Clintont hamis eskü és az igazságszolgáltatás akadályozása vádjával. Közjogi felelősségre vonási eljárást indított ellene, a szenátus azonban végül felmentette.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Karrier Jönnek fel a hölgyek, így áll most a nemek harca
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 12:51
Javul a kép, de a karrierutak sosem fognak egyezni a szakértők szerint. 
Karrier Így változtak a fizetések januárban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 08:59
Átlagosan csaknem 6 százalékkal emelkedtek a fizetések, voltak, akik 10 százalékosnál is nagyobb emelést kaptak. 
Karrier Egyre sokkolóbb vagyont halmoz fel Elon Musk
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 12:42
A világ leggazdagabb embere tovább gazdagodik.
Karrier Sosem tanult még ilyen sok magyar külföldön
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 11:46
A többség a magyarországi politikai és társadalmi környezet miatt döntött más ország egyeteme mellett. A legnépszerűbb célország: Ausztria – derül ki az Engame Akadémia adataiból.
Karrier Újabb kutatás érkezett az irodisták örök kérdésében
Privátbankár.hu | 2025. október 11. 13:40
A közösségi élmény mellett a napi rutin könnyebb érvényesíthetőségét és a munka–magánélet egyensúlyának egyszerűbb fenntartását emelték ki az irodában végzett munka előnyeiként azok a irodai munkakörnyezetben foglalkoztatottak, akik az iO Partners kutatásában vettek részt. A felmérést a cég 2025 júniusában, 500 fős mintán végezte el.
Karrier Itt a valódi adat a bérekről: ennyit keres egy munkás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 06:40
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2270 forint volt idén a második negyedévben, ami 7,9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 2104 forinthoz képest – közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary kedden az MTI-vel.
Karrier Fejcsere az Airbus-nál – itt a kinevezés
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 14:07
Új üzletági vezérigazgató érkezik.
Karrier Warren Buffett újabb félelmetes összeget adományozott el
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 10:12
Folytatta a korábbi adományozásokat.
Karrier Közel 600 ezres fizetéssel kecsegtet az Aldi
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 15:57
A diszkontlánc készül a nyárra.
Karrier Csúnyán beégeti magát, aki összeszűri a levet Elon Muskkal?
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 13:51
Egy új felmérés egyebek mellett erre az eredményre jutott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG