Különösen a mérnöki és a gazdaságtudományi szakokra volt nagy az érdeklődés.
Lezárult a keresztféléves jelentkezés, és már az eredmények is megvannak: a több mint ötezer fős jelentkezőből végül 4300 diák kezdheti meg februártól tanulmányait az egyetemen, adta közre az Oktatási Hivatal. Közülük 490-en alapképzésre 490-en,110-en felsőoktatási szakképzésre, mesterképzésre pedig 3656-an nyertek felvételt. Utóbbi egyébként annyira nem meglepő, ebben az eljárásban javarészt mesterképzéseket hirdettek meg az intézmények.
A legtöbb hallgatót a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vette fel, náluk 969 emberrel bővült a létszám, őket a Szent István Egyetem (602), a Debreceni Egyetem (381), a Budapesti Corvinus Egyetem (330) és a győri Széchenyi István Egyetem (317) követi. A mérnöki tudományokra 1400, gazdasági szakra pedig 1100 diákot vettek fel, ez volt a két legnépszerűbb az idei keresztfélévben. A ponthatárokról és az eredményekről levélben és SMS-ben értesítették a diákokat.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a gyógyszercégeknek sem megy annyira fényesen. A Richter a csoportos létszámcsökkentéssel kapcsolatos szándékát Budapest Főváros Kormányhivatala részére is jelezte.
A munkaerőpiac ma már nem csupán frissdiplomásokat keres, hanem olyan fiatal, kreatív gondolkodókat, akik gyakorlati tapasztalattal és azonnal hasznosítható, frisskészségekkel rendelkeznek. Ezért egyre több vállalat fordul az egyetemek felé, hiszen a jövő munkatársainak és vezetőinek karrierje sokszor már a hallgatói évek alatt elkezdődik.
A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon. Magyarországon az érettségizettek átlagkeresetéhez képest havi szinten egy alapdiploma (BA/BSc) átlagosan 200 000 forintos (40 százalékos), egy mesterdiploma (MA/MSc) 450 000 forintos (mintegy 97 százalékos) kereseti előnyt jelenthet.
A többség a magyarországi politikai és társadalmi környezet miatt döntött más ország egyeteme mellett. A legnépszerűbb célország: Ausztria – derül ki az Engame Akadémia adataiból.