1p
KKV
Megfelezte, 4 milliárd dollárra csökkentette a légi közlekedési iparág egészének idei évre vonatkozó profitvárakozásait a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség
Megfelezte, 8,6 milliárd dollárról 4 milliárd dollárra csökkentette a légi közlekedési iparág egészének idei évre vonatkozó profitvárakozásait a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség (IATA)

A szervezet érvelése szerint a magasabb üzemanyagárak miatt emelkedő repülőjegyárak következtében csökkent a piaci kereslet, és ez befolyással lesz az iparági szereplők nyereségességére.

A most nyilvánosságra hozott elemzésben 110 dolláros nyersolajárral számolt az IATA a korábbi becslés alapjául szolgáló márciusi 98 dolláros ár után. Giovanni Bisignani, a szervezet elnöke szerint a profitmarzsok várhatóan nem haladják meg a 0,7 százalékot, ami "nem hagy sok mozgásteret az esetleges újabb piaci sokkoknak". A szakember az IATA éves találkozójának nyitóülésén arról tájékoztatott, hogy a légitársaságok üzemanyagigényük 50 százalékára rendelkeznek a 2010. évi árakat biztosító fedezeti pozícióval.

A szervezet előrejelzései szerint a világ GDP-je 3,2 százalékkal bővülhet 2011-ben a korábban jelzett 3,1 százalékos növekedési ütemhez képest. A márciusi 5,6 százalékos, utasszám-növekedésre vonatkozó becslést ugyanakkor 4,4 százalékra rontotta az IATA és hasonlóan csökkentett, 6,1 százalékról 5,5 százalékra a teherforgalom emelkedésére vonatkozó előrejelzésen.

A IATA szerint a légi közlekedés legrobosztusabb növekedését felmutató régiójában, Ázsiában az egy évvel korábbihoz képest 80 százalékkal eshet az iparág nyeresége 2011-ben.

Friss olajárak és más árupiaci árfolyamok a Privátbankáron >>

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Rekordon a céges optimizmus – a kormányváltás hozott fordulatot
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 14:49
Öt éves tendencia fordult meg. 
KKV Új elnököt választott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 15:27
Új országos vállalkozói konzultációs programot indít, és javaslatcsomagot is készít annak tapasztalataiból – jelentette be csütörtökön Gazsi Attila, a VOSZ új elnöke.
KKV Ne maradjon le: újabb több milliárdos kormányzati program indul
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:09
Előnyben a szolgáltatóipari fejlesztések a kkv-k megerősítése érdekében.
KKV Nyugtalanok a magyar cégek, ha a jövőről van szó
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:56
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint januárban a fogyasztók kilátásai nem változtak decemberhez képest, de a cégeké némileg romlottak.
KKV Most érkezett a hír: Nagy Mártonék rendszerszintű élénkülésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 11:42
Újabb közleménnyel jelentkezett a Nagy Márton által irányított Nemzetgazdsági Minisztérium (NGM), melyben vállalati sikersztoriról írnak.
KKV Egyre több vállalkozó választja a kibővült Demján Sándor Tőkeprogramot
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 12:56
Fokozódik a kereslet a Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) iránt. Dr. Bánfi Zoltán, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója elmondta: a több ezer érdeklődő között IT-, egészségügyi, vendéglátó és szolgáltató vállalkozók is megjelentek. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) célja öt-hatszáz magyar vállalkozás támogatása tőkebefektetéssel.
KKV Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG