A jelzettnél várhatóan gyengébb teljesítmény mögött a vállalat ohiói gyárának elhúzódó bezárása és főbb piacain a gazdaság lassulása miatti keresletcsökkenés áll a Philips szerint. A vállalat a romló teljesítményt a fejlődő országokban a vártnál kedvezőtlenebb átváltási árfolyammal is magyarázta.
A Philips 735 millió euró kamat-, adófizetés-, értékleírás és amortizáció előtti (EBITDA) eredményre számít a tavaly október-decemberi időszakra vonatkozóan. A végleges eredményadatok közzététele január 27-én esedékes. A Philips által idézett elemzői előrejelzések korábban 795 millió eurós EBITDA eredményt valószínűsítettek, szemben a 2013 utolsó negyedévi 915 millió euróval.
A vállalat részvényeinek árfolyama 1,85 százalékkal csökkent kedden kora délután, egy év alatt pedig 15 százalékkal esett.
A számvevőszék sem láthatta a dokumentumot.

Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú



