1p
KKV
Csekély mértékben, 3-5 százalékponttal nőtt a budapesti és főváros környéki szállodák foglaltsága a Forma-1-es Magyar Nagydíj idejére
Csekély mértékben, 3-5 százalékponttal nőtt a budapesti és főváros környéki szállodák foglaltsága a Forma-1-es Magyar Nagydíj idejére 2009-hez viszonyítva - mondta Erdei János, a Magyar Szállodaszövetség elnöke az MTI-nek

A Hungaroring tájékoztatása szerint tavaly 184 ezren mentek el a magyar versenyre, a külföldiek aránya mintegy 80 százalék volt. Erdei János becslése szerint a Magyar Nagydíjra érkező külföldiek nagy többsége kereskedelmi szálláshelyeken száll meg.

Az elnök megjegyezte, hogy a fővárosi szállodák főszezonja elsősorban nem a nyári hónapokban van, hanem szeptembertől, az üzleti célú utazások fellendülésével indul. A szállodások azt remélik, ekkor majd sikerül a tavalyi évhez viszonyított elmaradást behozni - tette hozzá.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2010.  január-májusban - az előző év azonos időszakához képest - a kereskedelmi szálláshelyeken a vendégek száma 1,5, a vendégéjszakák száma 2,5 százalékkal nőtt, a szálláshelyek árbevétele ugyanakkor folyó áron 2 százalékkal mérséklődött.

A vendégforgalom szerény növekedésével nem járt együtt a szálláshelyek árbevételének gyarapodása. A kereskedelmi szálláshelyek 2010. január–májusban összesen 78 milliárd forint bruttó árbevételt értek el, ezen belül a szállásdíjbevétel 41 milliárd forintot tett ki.

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG