1p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

KKV
Amennyi bevételre szert tehet idén a fővárosban a Parking Kft., ugyanannyit kap majd kompenzációként - a cég ezen felül még törzstőkeemelés formájában is kap pénzt
A tulajdonos Fővárosi Önkormányzattól csaknem 2,5 milliárdos kompenzációt kaphat parkoló cége, a Parking Kft. az ez évi feladatok ellátására.

György István főpolgármester-helyettes előterjesztését 19 igen szavazattal, 3 nem és 1 tartózkodás mellett támogatták a képviselők a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.

Az idén is a Parking Kft. végzi a főváros közigazgatási területén kialakított 14 korlátozott forgalmú és 11 védett övezetbe érvényes hozzájárulások kiadásával kapcsolatos adminisztrációs teendőket. A cég feladata az ezzel összefüggő jelzőtáblák kezelése, illetve annak a kamerarendszernek az előkészítése is, amely az össztömegkorlátozás alá eső és védett övezetekben a behajtási hozzájárulást ellenőrzi.

A forgalomtechnikai közszolgáltatások keretében a kft. várhatóan bruttó 993 millió forintot szed be, ezzel szemben 1,2 milliárd forint kompenzációban részesül és 4,2-5 százalékos nyereségkulccsal dolgozhat.

Az idén a Parking Kft. felelős három őrzött, fizetős P+R parkoló, a margitszigeti 310 férőhelyes parkoló, a múlt év végéig a BÖP Kft. által üzemeltetett, fővárosi tulajdonú díjköteles várakozóhelyek és a jelenleg a parkolásba be nem vont várakozóhelyek üzemeltetéséért. Parkolásgazdálkodási területen a társaság várhatóan 1,4 milliárd forintot szedhet be, az előirányzott kompenzáció pedig 1,3 milliárd forint.

Így összességében a fővárosi parkolási cég mintegy 2,4 milliárd forintot szedhet be, és körülbelül ugyanennyi kompenzációt kap. A tartalékkeretet csökkentették, az előzetes üzleti tervből és a 2011. évi feladatok közül kikerült a személyforgalmi behajtási rendszer, továbbá a kerékpáros közösségi közlekedési rendszer előkészítésének költsége.

A Parkingnál tavaly mintegy bruttó 19 milliós fejlesztés vált szükségessé, hogy ez év elejétől el tudja látni a közterületi parkolási üzemeltetési tevékenységet. Amennyiben e beruházások nem történtek volna meg, a korábban a BÖP Kft. által üzemeltetett területeken nem lenne parkolásüzemeltetés. Emiatt az előterjesztő, György István városüzemeltetési főpolgármester-helyettes azt javasolja, hogy törzstőkeemelés formájában fizessék ki a 19 millió forintot.

Az idei beruházásokra a cég üzleti tervében nettó 789 millió forint szerepel, amely részben a megnövekedett működési területtel magyarázható. Ezt a tételt végül egy módosító indítvánnyal kiemelték a javaslatból, mert a beruházásokkal kapcsolatban további vizsgálat szükséges. A Parking kft. így 2011-re 156 millió forint beruházási támogatást kap a fővárostól.

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
KKV Már néhány perc alatt megtudhatja, vállalkozása megfelel-e a pályázati feltételeknek
Natív tartalom | 2024. november 13. 11:21
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
KKV Hogyan lett kis garázscégből milliárdos vállalkozás?
Privátbankár.hu | 2023. december 19. 11:41
Állócsillagok és újhullámos trónkövetelők.
KKV Itt a Cégépítők társasjáték: most eldől, ki kaszál az üzleti évben!
Natív tartalom | 2023. december 4. 10:26
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
KKV Széchenyi Kártya Program: megduplázták a hitelkereteket
Privátbankár.hu | 2023. augusztus 1. 11:18
Sokkal nagyobb hitelkeretet kapnak a kkv-k a Széchenyi Kártya Program keretében. A kamat a futamidő végéig 5 százalék. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG