Nincs nagy eltérés a különböző szintű vezetők között a három védett tulajdonság, azaz a nem, az etnikum és a családi helyzet szerint a munkavállaló teljesítményének megítélése kérdésében. Egy EU-s forrásból finanszírozott hazai munkaügyi kutatás ugyanis arra irányítja rá a figyelmet, hogy bár különböző érdekeket képviselnek, mégsincsenek lényegi véleménykülönbségek a cégek vezetői, a szakszervezeti vezetők valamint az üzemi tanácsi vezetők között olyan kérdésekben, mint a romák munkájának minősége a nem romákhoz viszonyítva vagy hogy a nők milyen vezetők a férfiakhoz képest.
Míg ezekkel az állításokkal a vezetők döntő többsége egyetért, addig a roma és nem roma dolgozók munkáját már csak a vezetők valamivel több, mint fele tartja azonos minőségűnek. A részmunkaidőben dolgozók keresetével pedig a vezetők körülbelül fele elégedetlen, s a szakszervezeti vezetők a többiekhez képest is elégedetlenebbek.
Privátbankár - Zsiborás Gergő
Egy friss hazai munkaügyi kutatás szerint a női vezetők egy cégnél ugyanolyan jók, mint a férfiak. A legnagyobb különbség a dolgozók megítélésében a származásuk lapján tapasztalható. Az adatokból kitűnik, a kisgyermekes anyák alkalmazása semmilyen hátrányt nem jelent a vállalatnak
Az odesszai vámőrség szerint Putyin hadserege a román határnál lévő orlivkai határátkelőre csapott le.



