1p
KKV
GPS parkolási szolgáltatás elindítását jelentette be a fejlesztő Secret Control Kft. és az EME Zrt., ami Budapesten és 26 vidéki városban érhető el
GPS parkolási szolgáltatás elindítását jelentette be a fejlesztő Secret Control Kft. és az EME Zrt. A 2011. július elsejétől bárki számára rendelkezésre álló lehetőség minden eddiginél egyszerűbbé és pontosabbá teszi a fizető parkolást Budapesten és 26 vidéki városban. A szolgáltatás egyetlen gombnyomással indítható el.

GPS alapú parkolást tesz lehetővé 2011. július 1-től a főváros teljes területén és 26 vidéki városban a Secret Control GPS Kft. és az EME – Első Mobilfizetés Elszámoló Szolgáltató Zrt. közös fejlesztése − jelentette be a két társaság.

A bárki számára nyitott szolgáltatás igénybevételéhez az autóban egy már meglévő GPS flottakövető vagy járművédelmi rendszerre, ennek hiányában kifejezetten a GPS parkoláshoz beépített eszközre van szükség − ismertette a megoldást Szász János, a fejlesztő cég szóvivője. Jelen pillanatban a Secret Control ügyfélkörében mintegy 30 ezer jármű tartozik, melyek bármelyike akár azonnal élvezheti a GPS alapú parkolás előnyeit.

A szolgáltatás a következő településeken vehető igénybe: Ajka, Badacsonytomaj, Balatonfüred, Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Eger, Gyöngyös, Győr, Hódmezővásárhely, Kaposvár, Keszthely, Kiskunhalas, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Nagykanizsa, Szekszárd, Székesfehérvár, Szentendre, Szombathely, Szolnok, Tapolca, Tihany, Vác, Veszprém, Zalaegerszeg és Zalakaros.
A parkolás folyamata az új szolgáltatással minden eddiginél egyszerűbbé vált. A felhasználó egyetlen gomb megnyomásával indíthatja el parkolását, minden mást, a helyszín, rendszám és időpont azonosítását a háttérrendszer végzi. További előny − hangsúlyozta a vezető −, hogy minden résztvevő számára kizárt a visszaélés lehetősége. A parkoló autó holléte, a parkolás időtartama elektronikusan hitelesített és dokumentált, a tévedések kizártak.

A parkolási díj kiegyenlítése a Secret Control felé történik előre feltöltött vagy utólag kiegyenlített számla formájában. Céges felhasználóknál rendelkezésre áll az a technológia is, mely a parkolás díját azonnal továbbítja a vállalat pénzügyi rendszerébe, ahol az elszámolásra kerülhet.

Míg a GPS koordináták azonosítását, továbbítását és megfeleltetését az adott rendszámhoz a Secret Control Kft. eszközei végzik, az így létrejövő adatok alapján magát a parkolási procedúrát az EME Zrt. rendszere indítja és zárja le − tájékoztatott Veress Lajos, az utóbbi cég it-szakértője.

Privátbankár

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Rekordon a céges optimizmus – a kormányváltás hozott fordulatot
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 14:49
Öt éves tendencia fordult meg. 
KKV Új elnököt választott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 15:27
Új országos vállalkozói konzultációs programot indít, és javaslatcsomagot is készít annak tapasztalataiból – jelentette be csütörtökön Gazsi Attila, a VOSZ új elnöke.
KKV Ne maradjon le: újabb több milliárdos kormányzati program indul
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:09
Előnyben a szolgáltatóipari fejlesztések a kkv-k megerősítése érdekében.
KKV Nyugtalanok a magyar cégek, ha a jövőről van szó
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:56
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint januárban a fogyasztók kilátásai nem változtak decemberhez képest, de a cégeké némileg romlottak.
KKV Most érkezett a hír: Nagy Mártonék rendszerszintű élénkülésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 11:42
Újabb közleménnyel jelentkezett a Nagy Márton által irányított Nemzetgazdsági Minisztérium (NGM), melyben vállalati sikersztoriról írnak.
KKV Egyre több vállalkozó választja a kibővült Demján Sándor Tőkeprogramot
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 12:56
Fokozódik a kereslet a Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) iránt. Dr. Bánfi Zoltán, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója elmondta: a több ezer érdeklődő között IT-, egészségügyi, vendéglátó és szolgáltató vállalkozók is megjelentek. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) célja öt-hatszáz magyar vállalkozás támogatása tőkebefektetéssel.
KKV Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG