Az ilyen kamatozású értékpapírok konstrukciójukat tekintve igen hasonlítanak a lépcsős kamatozású papírokhoz. Az alapvető különbség közöttük az, hogy a sávos kamatozású papírok esetében az egyes időszakokra megállapított kamat nem az egész eltelt futamidőre, hanem csak az adott időszakra vonatkozik. Így tehát például egy sávosan növekvő és egy lépcsősen növekvő kamatozású konstrukció közül - feltételezve, hogy a kamatidőszakok ugyanazok, továbbá a visszaváltás a futamidő kezdetétől számítva ugyanakkor és azonos meghirdetett kamatszint mellett történik - a lépcsős kamatozású konstrukció esetében jut a befektető több pénzhez a visszaváltást követően.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Megérkezett Putyin Alaszkába, így fogadta őt Trump
körülbelül 1 órája
-
Elárulta Trump, mit akar elérni az alaszkai csúcson
3 órája
-
Brillírozott az OTP, új csúcsra pörgött a pesti tőzsde
4 órája
-
Putyin megtalálta Magyar Pétert, Orbán Viktor győztest hirdetett Ukrajnában – Ez Viszont Privát
4 órája
-
Belehúzott a forint, nézze csak, mennyi most egy euró!
5 órája
-
Miközben Trump már Putyinra melegít, fontos adatok érkeztek az amerikai gazdaságról
5 órája
-
Karikó Katalin szerint az oltásellenes Kennedy félreértésekre és hazugságokra alapozza döntéseit
5 órája
Mfor.hu Top24
- Karikó Katalin reagált Trump oltásellenes miniszterének a döntésére
- Már a kormányhivatal is vizsgálja a rejtélyes busztüzeket
- Bod Péter Ákos: Jobban örülnék 50 matematikusnak Pesten, mint 400 szerelőnek Makón
- Ukrán ombudsman: nem verték agyon Sebestyén Józsefet
- Kiosztott 75 milliárd forintot az Orbán-kormány
- Kiderült, hogyan változik a benzin ára
- A Balatonnál csak a kiváltságosok tudnak nyaralót venni
Kötvény fogalomtár
Prémium Magyar Államkötvény 2014/I
Privátbankár.hu | 2012. január 31. 16:26
A Magyar Állam által forgalomba hozott, a fogyasztói árindex-változáshoz kötött változó kamatozású államkötvény. A kamatbázis megegyezik a kamat megállapítás évének júniusa és az azt megelőző év júniusa közötti időszakra vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével. Az első kamatperiódus (2011. augusztus 11. napjától 2012. augusztus 11. napjáig terjedő időszak) esetében a kamatbázis mértéke 3,5% p.a., azaz évi három egész öt tized százalék. A kamatprémium mértéke 3% p.a., azaz évi három százalék. Az első kamatperiódus (2011. augusztus11. napjától 2012. augusztus 11. napjáig terjedő időszak) esetében a kamat mértéke 6,5% p.a., azaz évi hat egész öt tized százalék. A névérték visszafizetése a lejáratkor, egy összegben esedékes. Lejárat napja: 2014. augusztus 11.
Kötvény fogalomtár
Prémium Magyar Államkötvény 2015/J
Privátbankár.hu | 2012. január 31. 16:25
A Magyar Állam által forgalomba hozott, a fogyasztói árindex-változáshoz kötött változó kamatozású államkötvény. A kamatbázis megegyezik a kamat megállapítás időpontját megelőző év novembere és az azt megelőző év novembere közötti időszakra vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével. Az első kamatperiódus (2012. január 11. napjától 2013. január 11. napjáig terjedő időszak) esetében a kamatbázis mértéke 4,3% p.a., azaz évi négy egész három tized százalék. A kamatprémium mértéke 5,00% p.a., azaz évi öt százalék. Az első kamatperiódus (2012. január 11. napjától 2013. január 11. napjáig terjedő időszak) esetében a kamat mértéke 9,3% p.a., azaz évi kilenc egész három tized százalék. A névérték visszafizetése a lejáratkor, egy összegben esedékes. Lejárat napja: 2015. január 11.
Kötvény fogalomtár
Prémium Magyar Államkötvény 2016/I
Privátbankár.hu | 2012. január 31. 16:24
A Magyar Állam által forgalomba hozott, a fogyasztói árindex-változáshoz kötött változó kamatozású államkötvénye. A kamatbázis megegyezik a kamat megállapítás évének októbere és az azt megelőző év októbere közötti időszakra vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével.
Az első kamatperiódus (2011. november 28. napjától 2012. november 28. napjáig terjedő időszak) esetében a kamatbázis mértéke 3,9% p.a., azaz évi három egész kilenc tized százalék. A kamatprémium mértéke 3,5% p.a., azaz évi három egész öt tized százalék. Az első kamatperiódus (2011. november 28. napjától 2012. november 28. napjáig terjedő időszak) esetében a kamat mértéke 7,4% p.a., azaz évi hét egész négy tized százalék. A névérték visszafizetése a lejáratkor, egy összegben esedékes. Lejárat napja: 2016. november 28.
Kötvény fogalomtár
Hátralévő napok száma
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:31
Az értékpapír lejáratáig hátralévő idő, napokban.
Kötvény fogalomtár
Felhalmozott kamat
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:28
A felhalmozott kamat a soron következő esedékes kamatnak - az előző kamatfizetéstől a papír megvásárlásáig jutó időtartamra jutó - időarányos része. A nettó árfolyamot úgy kapjuk meg, hogy a bruttó árfolyamból levonjuk a felhalmozott kamatot. A felhalmozott kamatot azért kell a vevőnek megfizetnie az eladó részére, mert a kamatfizetés esedékességekor a teljes kamatperiódusra jutó kamatot az a személy kapja meg, aki éppen a papír tulajdonosa.
Kötvény fogalomtár
Eladási hozam
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:27
Az eladási hozam azt mutatja meg, hogy a befektető mekkora jövedelemhez jut, ha a papírt megtartja a lejáratig. A hozam egy termék tartásából keletkezett - kezdőtőkére vetített - eredmény százalékos mértéke. Számítása során figyelembe vesszük a kezdőtőke átértékelődését is. Nem azonos a kamattal, ami az az összeg, amelyet egy értékpapírra a befizetett tőkén felül fizetnek. A kamat mindig pozitív, a hozam viszont az árfolyamveszteség lehetőségéből következően negatív is lehet.
Kötvény fogalomtár
Vételi hozam
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:26
A vételi hozam azt mutatja meg, hogy a befektető mekkora jövedelemről mond le az eladástól a lejáratig számolva. A hozam egy termék tartásából keletkezett - kezdőtőkére vetített - eredmény százalékos mértéke. Számítása során figyelembe vesszük a kezdőtőke átértékelődését is. Nem azonos a kamattal, ami az az összeg, amelyet egy értékpapírra a befizetett tőkén felül fizetnek. A kamat mindig pozitív, a hozam viszont az árfolyamveszteség lehetőségéből következően negatív is lehet.
Kötvény fogalomtár
Eladási nettó árfolyam
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:19
Az árfolyamot a kötvény névértékének százalékában határozzák meg. A bruttó árfolyam az értékpapír tényleges ellenértéke, amelyet a vevő megfizet az eladónak. A nettó árfolyamot úgy kapjuk meg, hogy a bruttó árfolyamból levonjuk a felhalmozott kamatot. A felhalmozott kamat a soron következő esedékes kamatnak - az előző kamatfizetéstől a papír megvásárlásáig jutó időtartamra jutó - időarányos része. A felhalmozott kamatot azért kell a vevőnek megfizetnie az eladó részére, mert a kamatfizetés esedékességekor a teljes kamatpriódusra jutó kamatot az a személy kapja meg, aki éppen a papír tulajdonosa.
A kötvények árfolyamjegyzésekor a vétel/eladás kifejezéseket a forgalmazó szemszögéből kell érteni, azaz az eladási árfolyam jelöli azt az értéket, amelyen a papírt megvásárolhatjuk a forgalmazótól, a vételi árfolyam pedig azt, amelyen el tudjuk adni azt. A 99,11%-os árfolyam azt jelenti, hogy egy 10 000 forint címletű papír ellenértéke 9911 forint.
Kötvény fogalomtár
Vételi nettó árfolyam
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:18
Az árfolyamot a kötvény névértékének százalékában határozzák meg. A bruttó árfolyam az értékpapír tényleges ellenértéke, amelyet a vevő megfizet az eladónak. A nettó árfolyamot úgy kapjuk meg, hogy a bruttó árfolyamból levonjuk a felhalmozott kamatot. A felhalmozott kamat a soron következő esedékes kamatnak - az előző kamatfizetéstől a papír megvásárlásáig jutó időtartamra jutó - időarányos része. A felhalmozott kamatot azért kell a vevőnek megfizetnie az eladó részére, mert a kamatfizetés esedékességekor a teljes kamatpriódusra jutó kamatot az a személy kapja meg, aki éppen a papír tulajdonosa.
A kötvények árfolyamjegyzésekor a vétel/eladás kifejezéseket a forgalmazó szemszögéből kell érteni, azaz az eladási árfolyam jelöli azt az értéket, amelyen a papírt megvásárolhatjuk a forgalmazótól, a vételi árfolyam pedig azt, amelyen el tudjuk adni azt. A 99,11%-os árfolyam azt jelenti, hogy egy 10 000 forint címletű papír ellenértéke 9911 forint.
Kötvény fogalomtár
Árfolyam (kötvény)
Privátbankár.hu | 2012. január 30. 13:16
Az árfolyamot a kötvény névértékének százalékában határozzák meg. A bruttó árfolyam az értékpapír tényleges ellenértéke, amelyet a vevő megfizet az eladónak. A nettó árfolyamot úgy kapjuk meg, hogy a bruttó árfolyamból levonjuk a felhalmozott kamatot. A felhalmozott kamat a soron következő esedékes kamatnak - az előző kamatfizetéstől a papír megvásárlásáig jutó időtartamra jutó - időarányos része. A felhalmozott kamatot azért kell a vevőnek megfizetnie az eladó részére, mert a kamatfizetés esedékességekor a teljes kamatpriódusra jutó kamatot az a személy kapja meg, aki éppen a papír tulajdonosa. A kötvények árfolyamjegyzésekor a vétel/eladás kifejezéseket az ügyfelek szemszögéből kell érteni, azaz a vételi árfolyam jelöli azt az értéket, amelyen a papírt megvásárolhatjuk a forgalmazótól, az eladási árfolyam pedig azt, amelyen el tudjuk adni azt. A 99,11%-os árfolyam azt jelenti, hogy egy 10 000 forint címletű papír ellenértéke 9911 forint.
Heti top
- Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását 2025. augusztus 14. 14:23
- Van egy kis baj, ha most venne eurót 2025. augusztus 11. 18:30
- Most érdemes eurót váltani: kirobbanó formában a forint 2025. augusztus 13. 07:05
- Ellentámadást indítanak a bankok a kormány szuperfegyverével szemben 2025. augusztus 10. 08:57
Havi top
- Ezt sem teheti ki Orbán Viktor a Karmelita ablakába 2025. július 21. 05:43
- Már közel 70 millió forinttal fogadtak Magyar Péterre – de a győzelmére vagy a vereségére? 2025. augusztus 5. 09:08
- Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását 2025. augusztus 14. 14:23
- Megjött az igazi orosz válasz Trump ultimátumára 2025. július 31. 10:08
A privátbankár ajánlja
Friss
Nemzetközi
Karikó Katalin szerint az oltásellenes Kennedy félreértésekre és hazugságokra alapozza döntéseit
A Nobel-díjas magyar tudós interjút adott az Amerikában zajló egészségügyi hadiállapotokról.
5 órája
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
-
Változtak a szabályok: így lehet hétvégi nyaralóból értékes ingatlan
16:04
-
Meglepő, de Európában van a legtöbb mesterséges intelligencia központ
15:03
-
Ha meg is egyezik valamiben Trump és Putyin a fegyverkezési verseny marad
14:02
-
Trump eddig több mint 50 ezer embert rúgott ki
13:01
-
Elszabadultak az árak Szlovákiában
12:12
Turizmus Online cikkei
-
Híd a múlt és a jelen között – újra Shalom Chaverim Zsidó Kulturális Fesztivál Pozsonyban
17:05
-
Végre megoldódik a rejtély: miért tapsolnak az utasok fel- és leszálláskor?
16:04
-
Tombolnak a lángok Görögországban
13:01
-
Villámgyors kerékcsere és extrém csúszdabajnokság a Lupán
13:01
-
Vége a rohanásnak: elsőbbségi átszállás a párizsi reptéren az Air France utasainak
13:01
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Ezt sem teheti ki Orbán Viktor a Karmelita ablakába
2025. július 21. 05:43
-
Már közel 70 millió forinttal fogadtak Magyar Péterre – de a győzelmére vagy a vereségére?
2025. augusztus 5. 09:08
-
Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását
2025. augusztus 14. 14:23
-
Megjött az igazi orosz válasz Trump ultimátumára
2025. július 31. 10:08
-
Ursula von der Leyen üzent Zelenszkijnek: magyarázatot vár
2025. július 23. 17:56
top 24
-
Nem tudni kinek, de kiosztott a kormány 75 milliárdot
2025. augusztus 15. 11:25
-
Jó hírt kapott Putyin az alaszkai csúcs előtt
2025. augusztus 15. 15:46
-
Igazi dráma: a klímaváltozás pusztító ereje a Földközi-tenger térségében
2025. augusztus 15. 10:07
-
Putyin már közel van Alaszkához, de még akadt egy kis dolga
2025. augusztus 15. 08:34
-
Kifogyunk az ezüstből, és felrobban az árfolyama?
2025. augusztus 15. 14:34
