2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Megvan az első behavazott tájas kép a szezonban, de nehéz nem kellemetlen dolgokra asszociálni róla.

Minden évben eljön a behavazott magyar tájakról készült első fotók szezonja, ma a lilafüredi Palotaszállóról és környékéről érkezett idilli felvétel az MTI jóvoltából.

A behavazott lillafüredi Palotaszálló 2022. december 11-én. Fotó: MTI/Vajda János
A behavazott lillafüredi Palotaszálló 2022. december 11-én. Fotó: MTI/Vajda János

A kép természetesen szép, ahogy az is megnyugtathatja lelkünket, hogy a Hunguest Hotels szállodalánchoz, és így Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Palotaszállót kiemelkedő üzletpolitikája, illetve talán részben a céghez igen bőkezűen érkező állami támogatások révén talán nem fenyegeti a bezárás réme e nehéz gazdasági helyzetben sem.

Ha a szálló fizetni is fogja tudni a sokszorosára emelkedett rezsiszámláit, másokat némi aggodalommal tölthet el, ha az idei tél hidegebb lesz a mostanában megszokottnál. Ezt most megjósolni igen nehéz, mindenesetre a jövő hétre az egész országba megérkezik a tél:

"Komoly éjszakai fagyok várhatók a jövő hét elején: hajnalban -9 és -3 fok közötti hőmérséklet valószínű, de a szélvédett északkeleti völgyekben hidegebb lehet. A csapadék megszűnik, a szél élénk, olykor erős lesz, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 fok körül valószínű. A hét második felében lassú melegedés kezdődik, változékonyabb lesz az időjárás, és ismét előfordulhat eső, ónos eső, havas eső"

- olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat ma megjelent középtávú előrejelzésében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Meghalt Perger István
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 18:22
Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének helyettes vezetője 48 évesen hunyt el.
Közérdekű Változna a gyógyszerrendelés: a kamara nem támogatja, komoly aggályaik vannak
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:37
11 pontban fogalmazta meg kétségeit a szakmai szervezet a vonatkozó rendeletek módosítsa kapcsán.
Közérdekű Szülők miatt kapott fejmosást a Belügyminisztérium, hivatalos helyről
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:33
Az Adatvédelmi Hatóság marasztalta el a Belügyminisztériumot (BM).
Közérdekű Szédületes ütemben titkosít az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 10:51
Figyelemreméltó tempóval rejtik el a döntéseiket egy friss összeállítás szerint.
Közérdekű Szijjártó Péter bemondta: minden ukrán ügyet lesöpörnek az asztalról
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 12:22
Minden Ukrajna számára fontos ügyet blokkol Magyarország, amíg nem lép az ukrán fél.
Közérdekű Váratlan energiabiztonsági üzenet jelent meg Orbán Viktor oldalán
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 10:06
Vasárnap reggel közölte a miniszterelnök, hogy lépett is az ügyben, Ukrajna miatt.
Közérdekű Új terminál épül a Liszt Ferenc repülőtéren, hamarabb térülhet meg az állami felvásárlás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 14:05
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Nicolas Notebaert, a VINCI Concessions vezérigazgatója és a VINCI Airports elnöke, valamint François Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója részvételével ünnepélyes keretek között letették a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér új, harmadik termináljának alapkövét – közölte a Budapest Airport.
Közérdekű A biztos szavazók között kissé erősödött a Fidesz februárban
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 09:25
Ha most vasárnap lenne a választás, a Tisza, a Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a Kutyapárt jutnának az Országgyűlésbe, és vélhetően négypárti parlament alakulna – mérte a Republikon.
Közérdekű Csütörtökön meglepte a vállalkozókat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:25
A sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd.
Közérdekű Tankolni vagy várni? Mutatjuk, mi várható a következő napokban a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 10:34
Csütörtöktől csökkenhet a dízel nagykereskedelmi ára. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG