3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Októberben a vendégek száma 3,2 százalékkal emelkedett, a vendégéjszakák száma 0,2 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest, 856 ezer vendég 2,079 millió vendégéjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeken - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A belföldi vendégek száma 11,5, az általuk eltöltött éjszakák száma 16,7 százalékkal csökkent. Az összes vendégéjszaka 52 százalékát belföldi vendégek töltötték el. A vendégek száma 489 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 1,074 millió volt, amelynek 75 százalékát szállodákban töltötték, ahol a vendégéjszakák száma 14,3 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbinál. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 21,4, illetve 22,4 százalékkal csökkent a tavaly októberihez képest. A két legnépszerűbbnek bizonyuló turisztikai régióban, a Budapest-Közép-Duna-vidéken és a Balatonon a belföldi vendégéjszakák 21, illetve 19 százalékát regisztrálták.

A belföldi vendégek száma 11,5, a vendégek által eltöltött éjszakák száma 16,7 százalékkal csökkent. Fotó: Depositphotos
A belföldi vendégek száma 11,5, a vendégek által eltöltött éjszakák száma 16,7 százalékkal csökkent. Fotó: Depositphotos
A külföldi vendégek száma 32,3, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 26,6 százalékkal emelkedett. A szálláshelyekre érkezett 367 ezer vendég összesen 1,004 millió vendégéjszakát töltött el. Ezek 80 százalékát szállodákban töltötték, ahol a vendégéjszakák száma 24,4 százalékkal emelkedett tavaly októberhez mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest-Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák 61 százalékát regisztrálták.

Az összes bruttó árbevétel 42,199 milliárd forint volt, 23,8 százalékkal magasabb az előző évinél.

Ezen belül a szállásdíj-bevételek 28,3 százalékkal 29,701 milliárd forintra emelkedtek, a vendéglátásból eredő árbevétel 17,6 százalékkal 9,634 milliárdra nőtt, az egyéb bevételekből eredő 2,864 milliárd forint pedig 4,0 százalékkal haladta meg a tavaly októberit.

Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken 28 százalékkal kevesebbet, 2,1 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.

Január-októberben a kereskedelmi szálláshelyeken 50,4 százalékkal több, összesen 22,811 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 20, a külföldiek 131,6 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el, mint a múlt év azonos időszakában.

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 74,1 százalékkal nőtt, és 386,125 milliárd forintot tett ki. A szállásdíjbevételek 78,6 százalékkal 275,009 milliárd forintra nőttek, a vendéglátás bevételei hasonló mértékben, 79 százalékkal 86,722 milliárd forintra emelkedtek. Az egyéb bevételek is 25,9 százalékkal 24,394 milliárdot értek el.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nehéz terepen védené szuverenitását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:55
A brüsszeli testület szerdán bemutatta az európai technológiai szuverenitási csomagot, amelynek célja az unió digitális autonómiájának és ellenálló képességének erősítése a félvezetők, a mesterséges intelligencia (MI), a felhőszolgáltatások és a nyílt forráskódú technológiák területén.
Makro / Külgazdaság Reformjavaslatokat és meglepő kijelentéseket is tesz az OECD Magyarországgal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:20
A magyar GDP növekedése 2026-ban várhatóan 1,6 százalék, 2027-ben pedig 2 százalék lesz – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss elemzésében.
Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Az Európai Bizottságtól kaptak ajánlást Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:05
Az Európai Bizottság szerint Magyarországon továbbra is fennállnak a makrogazdasági egyensúlyhiányok, különösen a versenyképesség, az államháztartás finanszírozási szükségletei és a lakásárak alakulása terén – derült a brüsszeli testület szerdán közétett, 2026-ra vonatkozó európai szemeszter tavaszi csomagjából.
Makro / Külgazdaság Az ukrán pénzszállítók ügyvédje szerint a legfőbb ügyésznek távoznia kell
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:03
Kulcsszerepe lehetett a legfőbb ügyésznek abban, hogy március 5-én hét ukrán állampolgárt bilincsbe vertek az alacskai pihenőhelyen a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai. Az akciót Orbán Viktor rendelhette meg a hatóságoktól.
Makro / Külgazdaság Lopakodnak felfelé a piaci üzemanyagárak, de ez közel sem a májusi szint
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 12:14
A benzin piaci átlagára 5 forinttal, a dízelé pedig 4 forinttal emelkedett szerdára. Az üzemanyagok árszintje ezzel együtt is alacsonyabb, mint áprilisban, vagy májusban.
Makro / Külgazdaság Égett a munka a repülőtéri dolgozók keze alatt a BL-döntő hétvégéjén
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:29
Volt, hogy egy éjszaka alatt kilenc kerékcserét hajtottak végre, amire korábban nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Lecserélte a belügyminiszter Budapest rendőr-főkapitányát
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 10:18
Terdik Tamást már kedden felmentették, szerdától Baricska Norbert Tamás ezredes vezeti a fővárosi rendőrséget.
Makro / Külgazdaság A Tisza Párt beütheti az utolsó szöget a Szuverenitásvédelmi Hivatal koporsójába
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:39
Melléthei-Barna Márton törvényjavaslatot nyújtott be, és nem fukarkodott a jelzőkkel.
Makro / Külgazdaság Tényleg már túl erős a forint? Virág Barnabástól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:15
A Magyar Nemzeti Bank 2020-2025 közötti alelnöke, jelenlegi jegybankelnöki tanácsadója június 11-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG