3p

A Reuters és a Associated Press hírügynökség is beszámolt Orbán Viktor miniszterelnök és Tisza Pártot vezető Magyar Péter ünnepi beszédéről. 

A nemzetközi sajtó is beszámolt Orbán Viktor miniszterelnök Millenárison tartott beszédéről. Valamint a Tisza Párt rendezvényéről, amelyen többek között Magyar Péter a szervezet vezetője szólalt fel. 

A Reuters és az AP hírügynökség is hosszabb tudósítást szentelt az magyarországi ünnepi eseményeknek. Mindkét összefoglaló hosszan idézi Orbán Viktor miniszterelnök október 23-i beszédének azt a részét, amely szerint az Európoai Unió bábkormányt akar Magyarország élére állítani.

A Széna téren tartott megemlékezést a Tisza Párt 2024. október 23-án
A Széna téren tartott megemlékezést a Tisza Párt 2024. október 23-án
Fotó: Tisza Párt

A külföldi beszámolók megemlítik, hogy Magyarország miniszterelnöke az elmúlt másfél évtizedben többször szembe került az EU-tagországok többi államának vezetőivel és az uniós intézményekkel. Legutóbb október elején egy az Európai Parlamentben lezajlott vitában azt állította, hogy az ukrajnai háború és migráció ügyében folytatott szuverén magyar politika elfogadhatatlan Brüsszelnek. Ezt elismételte a Millenáris Parkban is a nemzeti ünnepen tartott beszédében. A bábkormány Magyarországra erőltetésével kapcsolatos állítását nem támasztotta alá dokumentumok vagy uniós
politikusok kijelentéseinek idézésével. Az Európai Bizottság szóvivője nem kommentálta a kormányfő
beszédében elhangzottak a hírügynökségeknek.

Az AP arról is ír, hogy a kormány helyzete nehéz, mert a gazdaság köhög, egy sor botrány rázta meg az ország vezetését és Magyar Péter személyében megjelent a színen egy új, népszerű politikus, ellenzéki kihívó. A hírügynökség tudósítója megszólaltatott két résztvevőt a Tisza tüntetéséről, Egyikük Győrből érkezett, hogy tisztelegjen az 1956-os hősök emléke előtt. Párhuzamot lát az akkori szabadságharc és a jelenlegi magyarországi helyzetben, amelyben a hozzá hasonlók vissza akarják kapni a hazájukat, a szabad véleménynyilvánítás lehetőségét és demokráciában, szabadon akarnak élni. Egy budapesti pedig arról beszélt, hogy 15 év Fidesz-hatalom után ideje változtatni. Sokáig a jelenlegi kormánypártra szavazott, de 8-10 évvel ezelőtt rájött, hogy a 2010 utáni Fidesz már nem az, ami korábban volt.

A hírügynökségek közölték azt is, hogy a Fidesz 2010-es hatalomra kerülése óta először találja magát szemben olyan kihívó párttal, amely egy friss közvélemény-kutatás szerint a biztos szavazók körében a Tisza Párt beérhette a Fideszt. A feltételes mód azért indokolt, mert a különbség hibahatáron belüli.

Mindkét hírügynökség, így az AP beszámolója nemzetközi szinten azért kiemelten fontos, mert a hírügynökség híreire számos médium fizet elő és veszik át az anyagaikat. Utóbbiét átvette egyebek mellett az egyik legnevesebb amerikai lap, a Washington Post mellett a szintén amerikcai ABC tévécsatorna online verziója, a Yahoo News kanadai kiadása, a San Francisco Chronicle is. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Toroczkai László tényleg vizsgálódhat – itt a papír róla
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 08:28
Megjelentek a részletek az üggyel kapcsolatban a Magyar Közlöny hétfői számában.
Közérdekű Új rekord a magyar milliárdoslistán: 12 579 milliárd forint felett a 100 leggazdagabb vagyona
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 06:00
A 100 leggazdagabb magyar idei listája új rekordot mutat: az összvagyon 12 579 milliárd forintra nőtt, miközben az élmezőnyben továbbra is stabil a sorrend, és új szereplő is bekerült a top 10-be.
Közérdekű Döntött az Országgyűlés: Orbán Viktor már nem lehet miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:20
Az Országgyűlés ma elfogadta az Alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben maximálja a miniszterelnöki megbízatás időtartamát. A változtatás több további alkotmányos rendelkezést is érint, köztük a Szuverenitásvédelmi Hivatal szabályozását és a közfeladatot ellátó vagyonkezelő alapítványok, azaz kekvák jogi kereteit.
Közérdekű Orbán Anita megkezdte a V4-bemelegítést
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:00
Orbán Anita külügyminiszter a visegrádi országok külügyi képviselőivel egyeztetett az uniós Külügyek Tanácsa ülésének margóján Luxemburgban. A megbeszélésen a magyar elnökség prioritásai és a közelgő V4-találkozó előkészítése is napirenden volt.
Közérdekű Kevesebb méréssel indulhat a következő tanév
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 14:01
Szeptember 1-jén kezdődne és 2027. június 18-án érne véget a következő tanév a kormány által társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezet szerint. A dokumentum több újdonságot is tartalmaz, köztük egy új, „Diákok hangja” elnevezésű témanapot, valamint a kompetenciamérések körének szűkítését.
Közérdekű Megszületett a döntés: Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 16:31
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, egy ellenszavazattal elfogadták az országos elnökség választási vereség okait értékelő beszámolóját, és döntöttek az alapszabály módosításáról is szombaton, a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a Fidesz négy alelnöke Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett.
Közérdekű Kinevezték a hazai titkosszolgálatok új vezetőit
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 12:11
A folyamatos és hatékony feladatellátás biztosítása érdekében Pósfai Gábor belügyminiszter kinevezte az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) új vezetőit – közölte szombaton a Belügyminisztérium.
Közérdekű Itt a lista: ők lettek az új kormánybiztosok
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 11:16
Magyar Péter miniszterelnök Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekest a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztossá, Bódis Kriszta írót a nemzeti társadalompolitikai stratégia megalkotásáért, valamint az oktatási, a szociális és egészségügyi területek horizontális összehangolásáért felelős kormánybiztossá, Radnai Márkot pedig a működő és emberséges Magyarországért felelős kormánybiztossá nevezi ki.
Közérdekű Lépett Magyar Péter: fejcserék a magyar titkosszolgálatoknál (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 10:46
A miniszterelnök szombati hatállyal felmentette tisztségéből a négy nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatóját.
Közérdekű A kormány megszünteti a közszolgálati egyetem egyik monopóliumát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:03
Felmenő rendszerben kivezeti a kormány a pedagógusképzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint megszünteti az intézmény pedagógus-továbbképzési monopóliumát is – közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG