1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Keményen szembement az EU-s szabályokkal Magyarország a hirtelen kihirdetett vészhelyzettel.

A magyar kormány nem értesítette az Európai bizottságot az energia-vészhelyzet bevezetéséről, holott az EU-nak saját szabályrendszere van a gázellátás és az energia biztosítására. Eszerint ugyan lehet veszélyhelyzetet hirdetni, csakhogy előtte tájékoztatni kell a bizottságot és megindokolni az esetleges kiviteli tilalmakat, tekintve, hogy a tilalom nem csak egy tagországot érint. A közös szabályrendszer lényege, hogy egyik országban se lehessen hiány, mutat rá az energiaügyi biztos, Kadri Simson nevében kiadott EU-s közlemény.

Tegnap még azt mondta, Magyarországnak nincs kívülre irányuló kötelezettsége. Fotó: MTI/Soós Lajos
Tegnap még azt mondta, Magyarországnak nincs kívülre irányuló kötelezettsége. Fotó: MTI/Soós Lajos

A közlemény azt is kiemeli, hogy a tagországoknak van szolidaritási kötelezettsége is, vagyis ki kell segíteniük a szomszéd tagországokat komoly baj esetén. Gulyás Gergely a szerdai kormányinfón ezzel szemben arról beszélt, hogy a kormánynak semmilyen kötelezettsége nincs ilyen esetekben.

Címkék: Közérdekű Energia

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elbukni látszik Karácsony Gergely főpolgármester-helyettes jelöltje
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:55
Magyar Péter és Vitézy Dávid is a szocialista polip visszatérésétől óv a jelöllttel kapcsolatban, akit nem tudnak támogatni.
Közérdekű Feltette Karácsony Gergely a tétjét a jelöltjére
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 11:22
Főpolgármester-helyettest javasolt, miután egy évvel ezelőtt két jelöltjének sem sikerült bizalmat szereznie a Fővárosi Közgyűlésben.
Közérdekű A november jól sikerült a Tiszának – ismét elhúztak a biztos szavazó pártválasztók közt
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 10:31
A legfrissebb felmérés szerint a Tisza 48, a Fidesz 39 százalékon áll – közölte a Publicus Intézet.
Közérdekű Lemondott Virág Barnabás az MNB alelnöke, már meg is van az utódjelöltje
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 09:41
Banai Péter Benőt november 25-én hallgatja meg az Országgyűlés Gazdasági bizottsága a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzésekért, pénzforgalomért és jegybanki programokért felelős alelnök-jelöltjeként.
Közérdekű Oda a tiszteletdíj, a piacon boldogulna Novák Katalin
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 07:30
Novák Katalin a civil szervezetnél betöltött munkája mellett a piacra is kilépett.
Közérdekű Trump: az „Epstein-iratok kikerülése demokrataprobléma”
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 06:23
Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy aláírta azt a törvényjavaslatot, amely elrendeli minden, a néhai szexuális bűnöző, Jeffrey Epsteinnel kapcsolatos irat nyilvánosságra hozatalát.
Közérdekű Januárban tárgyalhat egymással a kormány és Karácsony Gergely
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 07:05
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja érdekében, amire Karácsony Gergely főpolgármestert is várják. A  választások előtt azonban nem látják reálisnak a változtatást – mondta a hirado.hu-n interjúban Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
Közérdekű Nyilvánosak lesznek az Epstein-akták, melyik politikusnak lehet félnivalója?
Imre Lőrinc | 2025. november 19. 06:32
Egyhangú döntés értelmében nyilvánosságra kerülhetnek az Epstein-iratok, amikben Donald Trump neve is többször előkerül.
Közérdekű Rossz hír az autósoknak: nem csökken az üzemanyag ára
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 11:46
Csak 3 forintra van már a 600-tól a dízel ára. 
Közérdekű Megjelent a rendelet: karácsonyi ajándékot ad Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 06:48
Legfeljebb 120 ezer forintot kapnak SZÉP Kártyára a honvédelmi alkalmazottak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG