Keddtől valamennyi határátkelő újranyit Szlovénia és Magyarország között - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán kedden kora reggel.
Szijjártó Péter bejegyzésében azt írta: "Folyamatosan egyeztetünk a szomszédos országokkal a határainkon alkalmazott korlátozó intézkedések feloldásáról vagy lazításáról. Ma reggel is lépünk egyet előre: tegnap este Anze Logar szlovén kollégámmal folytatott telefonbeszélgetés során oszthattunk meg egymással egy örömteli hírt, mely szerint - mivel a rendőri vezetőink alkalmasnak találták rá a helyzetet - mától valamennyi átkelőt újranyitjuk Szlovénia és Magyarország között".
Ez azt jelenti, hogy mind a tizenkét átkelőt lehet használni a két ország közötti közlekedésre - tette hozzá.
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




