2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Horvátországban a negyedik egymást követő napon döntött rekordot az újonnan azonosított koronavírus-fertőzöttek száma, és Szlovéniában is nőtt a napi új esetek száma.

A horvát válságstáb jelentése szerint - melyet az MTI  idéz - az elmúlt 24 órában 306-tal nőtt a koronavírusos esetek száma, s az eddigi esetek száma ezzel elérte a 7900-at. Pénteken még 265 újonnan azonosított fertőzöttről számoltak be. Egy új haláleset is történt, így a járvány halálos áldozatainak száma 169-re nőtt. A betegek közül 143-an vannak kórházban, közülük tizenketten lélegeztetőgépen. Az aktív betegek száma 2052, a legmagasabb a járvány kezdete óta.

Fotó: pexels.com
Fotó: pexels.com

A legtöbb új fertőzöttet továbbra is a fővárosban, Zágrábban és Split-Dalmát megyében regisztrálták: előbbiben 53, utóbbiban 92 esetnél, köztük kilenc külföldi állampolgárnál mutatták ki a koronavírust. A zágrábi esetek is a tengerparthoz kötődnek. A vírus tengerparti éjszakai szórakozóhelyeken terjed, a fiatalok a legfőbb terjesztők.

A válságstáb ezért új szigorításokat vezetett be Split-Dalmát megyére. Hétfőtől két hétig a vendéglátó egységek csak a kerthelyiségeikben vagy teraszokon szolgálhatják ki a vendégeket. Az esküvőkön és temetéseken legfeljebb ötven, más magánjellegű összejöveteleken pedig legfeljebb húsz ember vehet részt.

A szomszédos Szlovéniában a kabinet által közzétett adatok szerint pénteken 43-mal 2617-re nőtt az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma. Egy új haláleset történt, a járvány eddigi halálos áldozatainak száma így 131-re emelkedett. A diagnosztizált betegek közül mindössze 18-an vannak kórházban és senkit nem ápolnak intenzív osztályon. A behurcolt fertőzések többsége Horvátországból származik, a kór a fiatalok körében terjed.

A szlovén kormány csütörtökön felülbírálta a biztonságos országok listáját, és Horvátországot "vörös listára" helyzete. A szlovén állampolgároknak hétfőig kell hazaérkezniük, ellenkező esetben két hét kötelező karanténba kell vonulniuk.

Zágráb és Ljubljana április végétől és május elejétől szigorú óvintézkedések mellett fokozatosan feloldotta a korlátozásokat, hogy újraindítsa a gazdaságot, valamint megnyitotta határait több európai uniós ország állampolgárai előtt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Baka András már hivatalosan is elnök-jelölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 10:59
Kedden szavazhatnak róla az Országgyűlésben.
Közérdekű Nagyon jó hír jött Pakssal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 09:40
Estétől a Paksi Atomerőmű második blokkjának 3-as turbinája is termelni fog – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon.
Közérdekű Most dől el majd 1,8 millió adózó sorsa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 07:48
Az adóhivatal mától megkezdi az adószámla-értesítők kiküldését a magánszemélyeknek és az egyéni vállalkozóknak. Az elektronikus vagy postai értesítések elején megtalálható a legfontosabb információ, hogy a számla tartozást vagy túlfizetést mutat-e, azaz befizetni kell, vagy ellenkezőleg, az adó visszaigényelhető.
Közérdekű Indulhat a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv uniós projektje – Itt a kormányhatározat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 9. 16:27
 Tíz év alatt összesen 3550 milliárd forint áll rendelkezésre.
Közérdekű A szervezők után a kormány is figyelmeztet: senki ne sétáljon át a Dunán a Sziget Fesztiválra
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 14:41
Kerítéssel választják el a fesztiválozóktól az óbudai Hamvas Béla sétánynak azt a részét, ahol a Sziget Fesztiválra érkezők megpróbálhatnának a folyón keresztül bejutni.
Közérdekű Magyar Péter: három jelölt közül választhat államfőt a Tisza frakciója
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 7. 17:04
Szombaton 10 órakor kezdődik a Tisza Párt frakcióülése, amelyen három államfőjelölt közül választják ki azt az egy személyt, akit utána a parlament szavazhat meg köztársasági elnöknek – árulta el Magyar Péter miniszterelnök a pénteki kormányzati tájékoztatón.
Közérdekű Győzelmet hirdetett Magyar Péter – mindenki visszatérhet a megszokotthoz
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 06:41
Újabb, az energiakrízissel kapcsolatos bejelentést tett a kormányfő.
Közérdekű Kilenc centi: Paks megmenkült?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 09:47
Jó híreket hozott Magyar Péter, de még nem szabad teljesen kiengedni.
Közérdekű Energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:57
Véget ért a kétnapos kormányülés első fele – írta a miniszterelnök közösségi oldalán.
Közérdekű A jövő héten akár teljesen újraindulhat Paks?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 17:27
Az MTI, a Hydroinform és az Országos Vízjelző Szolgálat adatai alapján előrejelzést tett közzé a Duna vízállásáról a következő 6 napra illetően. A paksi és budapesti adatok szerint a jövőhéten tovább emelkedhet a vízszint hazánk legnagyobb folyójánál, így akár a Paksi Atomerőmű teljes kapacitáson való működéséhez szükséges szintet is elérheti.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG