2p

Egyetlen baloldali, szociáldemokrata erőnek nevezte a három baloldali párt összefogását Gyurcsány Ferenc, Dobrev Klára pedig csalódást keltőnek nevezte az eredményt.

A választás átalakította az ország politikai térképét, „picike új fejezet” kezdődőik, de hogy mennyire lesz más, és milyen hosszú lesz, azt nem tudni – mondta Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke. Mint fogalmazott, már csak náluk van szociáldemokrata értékrend, és vigyázni fognak a szövetségre.

Az önkormányzati választásokról azt mondta, sokkal több polgármesterük, képviselőjük lesz, ezért köszönetet mondott a szavazóknak.

Csalódásra okot adó tényezőnek nevezte, hogy kevesebb EP-képviselőjük lesz, mint amennyit szerettek volna.

Kunhalmi Ágnes az MSZP társelnöke köszönetet mondott a szavazóiknak, aktivistáiknak, szavazóköri delegáltjaiknak.

„A hazai baloldal volt, van, lesz” – mondta Kunhalmi, aki azt mondta, ellenzéki oldalon megjelent a színen egy jobboldali kihívó – utalt a Magyar Péter-féle Tisza Pártra. Kunhalmi is a megőrzött polgármestereket emelte ki sikerként.

Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője is a köszönettel kezdte beszédét, de csalódást keltőnek nevezte az eredményt, mert több szavazóra számított. Mint mondta, a négy európai parlamenti magyar pártból három jobboldali, ők pedig továbbra is az Európai Egyesült Államokat, az erős Európát, erős Magyarországot fogják képviselni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A Politico szerint Trump a béketerv aláírását szabta feltételként Zelenszkij számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 09:00
Több különböző, a folyamatokra rálátó forrás is azt nyilatkozta a Politicónak, hogy Donald Trump mindenekelőtt azt akarja, hogy a felek aláírjanak egy békemeállapodást az ukrajnai háború ügyében. Az Ukrajnának nyújtandó biztonsági garanciákról csak ezt követően akar tárgyalni az amerikai elnök.
Közérdekű Drágult a rezsivédelem, a SZÉP kártyáról is döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 08:40
Rezsivédelem, kamatstop és SZÉP kártya a legfontosabb rendeletek között.
Közérdekű Óriási tűzvész Hongkongban, legkevesebb 55 halott, több száz eltűnt
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 06:40
Legkevesebb 44 ember meghalt Hongkong Taj Po kerületében, egy állami bérlakásokat érintő, súlyos tűzvészben. Több mint 270 embert továbbra sem találnak – számol be róla folyamatosan frissülő hírfolyamában a BBC.
Közérdekű Lövöldözés a Fehér Háznál, két gárdistát súlyosan meglőttek
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 06:18
Lövöldözés alakult ki szerdán magyar idő szerint késő este, amerikai idő szerint délután az Egyesült Államok fővárosában, Washingtonban, a Fehér Ház közelében.
Közérdekű Magyar Péter fontos részletet árult el a Tisza jelöltjeiről
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 19:54
Az előzetesen várthoz képest korábban megismerhetők lesznek majd.
Közérdekű Hangulatjavulást, Fidesz erősödést mért a Medián
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 13:01
Novemberi pártpreferencia-mérése szerint a Fidesz profitálni tudott a javuló hangulatból, miközben a Tisza továbbra is hibahatáron túl vezet a pártok versenyében.
Közérdekű Ekkora lehet a minimálbér jövőre – a kiszivárgott tervek szerint
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 12:05
A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) csütörtökön vitatja meg.
Közérdekű Jobb lesz a benzinkútra menni, a dízelesek jót mosolyoghatnak
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 11:25
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára csütörtökön.
Közérdekű Hódít a Fidesz a bizonytalanok körében, de továbbra is vezet a Tisza
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 10:05
A Tisza tábora nem nőtt az elmúlt négy hónapban, a Fidesz 9 százalékponttal növelte biztos szavazóinak körét a nyár óta – állapítja meg a Minerva Intézet legújabb kutatása.
Közérdekű Elbukni látszik Karácsony Gergely főpolgármester-helyettes jelöltje
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:55
Magyar Péter és Vitézy Dávid is a szocialista polip visszatérésétől óv a jelöllttel kapcsolatban, akit nem tudnak támogatni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG