3p

Magyar Péter és Vitézy Dávid is a szocialista polip visszatérésétől óv a jelöllttel kapcsolatban, akit nem tudnak támogatni.

„Karácsony Gergely ma a fővárosi szocialista polip egyik intézőjét, Tüttő Katát jelölte helyetteséül. Ennyi erővel jelölhette volna Hagyó Miklóst, vagy épp Leisztinger Tamást is” – posztolta Magyar Péter reakciójában.

Karácsony Gergely és Tüttő Kata díszkivilágításban
Karácsony Gergely és Tüttő Kata díszkivilágításban
Fotó: Facebook/Vitézy Dávid

Manipuláció?

„A főpolgármester úgy tette meg ezt a javaslatát, hogy senkivel sem egyeztetett és pontosan tudja, hogy Tüttő nem számíthat 5 szavazatnál többre. De persze nem is az volt a cél, hogy megválasszák, hanem hogy legalább egy napig ezzel foglalkozzon a sajtó és a propaganda és ne a TISZA jelöltállítása dominálja a híreket. Ennyi volt a feladat” – húzta alá Magyar Péter.

„Karácsony Gergely arra hivatkozik, hogy az egy évvel ezelőtti jelöltjeit nem volt hajlandó megtárgyalni a közgyűlés. Azt persze elfelejti hozzátenni, hogy akkor a saját frakcióvezetője, az azóta már Orbánék megbízásából új szatellitpártot gründoló, Barabás Richárd vonta vissza a javaslatát, és így nem tudott róla szavazni a közgyűlés” – teszi hozzá.

„Pont ezekre a kavarásokra és erre az MSZP-DK-Fidesz fővárosi polipra (parkolóbiznisz, orosz metróbeszerzés, BKV-korrupció…) mondtak nemet tavaly a fővárosiak” – emlékeztet Magyar Péter.

Vitézy is polipot lát

„A főpolgármester a szocialista Tüttő Katát jelöli főpolgármester-helyettesnek. Ahogy a kampányban, azóta is sokszor elmondtam: Karácsony Gergely a Fővárost behálózó szocialista polip foglya. Ennek újabb bizonyítéka ez a mostani jelölés” – írja reakciójában Vitézy Dávid a Podmaniczky Mozgalom vezetője.

„A főpolgármester is tudatában kell legyen: aki részt vett az orosz metrófelújítás beszerzését intéző bizottságban, aki már Hagyó Miklós idején is a fővárosi szocialisták képviselője volt, s aki a fővárosi parkolási maffia főszereplőivel ült közös MSZP-frakcióban ciklusokon át, nem számíthat a támogatásunkra” – emeli ki Vitézy.

„Épp abból ered a legtöbb konfliktus a főpolgármester és az új közgyűlés között, hogy a közgyűlés többsége nem hajlandó a szocialista városházi polip fennmaradásához asszisztálni. Ezt a Közgyűlést épp a szocialista börtönlista korábbi többségét megszüntetve, jelentős részben új frakciók képviselőiből állították össze a budapesti választók. A főpolgármester ezt nem hajlandó tudomásul venni – a mai posztjában maga állítja, hogy csak az MSZP-ben »bízik«.

A Podmaniczky Mozgalom képviselői továbbra is azért harcolnak, hogy ettől a tehertől megszabaduljon Budapest. Ezért nem támogatjuk Karácsony Gergely szocialista jelöltjét. A törvénytelen működés megszüntetése nagyon időszerű, de nyilvánvalóan teljesen komolytalan egy ilyen jelölés anélkül, hogy lenne előzetes megállapodás a frakciókkal.

A Közgyűlés belsős főpolgármester-helyettes hiányában törvénytelenül működik, ezt már a bíróság is kimondta. Ennek ellenére a főpolgármester az elmúlt egy évben mindössze egyszer jelölt, akkor a saját frakciójának vezetője, Barabás Richárd – aki azóta már egyszerre két párt vezetője is – vetette le napirendről a javaslatot. Ez az, amire most utólag úgy emlékszik a főpolgármester, hogy a Közgyűlés nem volt hajlandó róla tárgyalni – miközben saját pártja javasolta ezt” – mutat rá Vitézy.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sűrű napja lesz holnap Magyar Péternek, váratlan helyről kapott meghívást
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:44
A közmédia műsoraiba is meghívták másfél év után Magyar Pétert.
Közérdekű Ezer forint? Ugyan már, tovább csökken az üzemanyagok ára Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:39
Folytatódik az árcsökkenés a kutakon.
Közérdekű Újraszámlálás lesz Keszthelyen, a sajtót is várják
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 06:20
A keszthelyi országgyűlési egyéni választókerületben az újraszámlálás sajtónyilvános esemény, azon a nemzetközi megfigyelők is jelen lehetnek – közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel hétfőn.
Közérdekű Szerdán kérheti fel kormányalakításra Magyar Pétert Sulyok Tamás
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 18:45
A köztársasági elnök közösségi oldalán írt arról, hogy személyes találkozóra hívja az új Országgyűlésbe bejutott pártok vezetőit. 
Közérdekű Orbán Viktor jövőjéről, Varga Mihályról, az euró bevezetéséről és Ukrajnáról is beszélt Magyar Péter első nemzetközi sajtótájékoztatóján
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:20
Magyar Péter a választási győzelem másnapján, hétfő délután válaszolt a hazai és a külföldi sajtó kérdéseire.
Közérdekű Megjött a reakció a Magyar Péter által megszólított állami intézményektől
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:15
Az Állami Számvevőszék, az Alkotmánybíróság és a Gazdasági Versenyhivatal is válaszoltak arra, hogy Magyar Péter győzelmi beszédében távozásra szólította fel a vezetőit.
Közérdekű Még nem dőlt el mindenhol a választás, mutatjuk, hol lehet izgulni
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:20
A Nemzeti Választási Iroda hétfő 13 órai adatai szerint 98,94 százalékos feldolgozottság mellett a kétharmados többséget szerző Tisza Párt 138, a Fidesz-KDNP 55, míg a Mi Hazánk 6 képviselői helyre számíthat az új parlamentben. Ez ugyanakkor változhat, hiszen vannak olyan egyéni választókerületek, ahol még mindig nem dőlt el a verseny. Sőt, olyan is akad, ahol újra kell számolni a szavazatokat.
Közérdekű Vége van: 138 képviselőnél tart a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 06:53
Várhatóan már csak egyszer frissülnek majd az adatok, napok múlva.
Közérdekű Elsöprő győzelem a Tiszától, de mikor alakulhat meg az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 13. 06:06
Bár a Tisza az április 12-i országgyűlési választásokon kétharmados többséget szerzett, a kormányalakításra még heteket kell várni. Az Orbán-kormány leköszön, egy ideig ügyvezető funkciót lát el, miközben május 13-ig rendkívüli jogrend van érvényben.
Közérdekű Magyar Péter máris elárult néhány intézkedést, amiket kormányra kerülve azonnal meglépnének
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 23:36
Megtartotta győzelmi beszédét Magyar Péter, a választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG