4p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

„Szép és felemelő nemzeti ünnepünk volt – mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, amelyet a közmédia brüsszeli stúdiójából közvetítettek.

Orbán Viktor – aki EU-s csúcsra érkezett csütörtökön Brüsszelbe – azt mondta: erős nap volt a csütörtöki, úgy érezte, hogy nem 24, hanem 48 órából állt. A legfontosabbnak azt nevezte, hogy szép és felemelő volt a nemzeti ünnep. Hozzátette: most mindenki a politika felől közelít az október 23-i nagygyűlésekhez, de valójában ez egy nemzeti ünnep, amelyen az 56-os hősökre emlékeztek és arra, hogy a legnehezebb időkben is képesek voltak kiállni a jó ügyek és saját magunk mellett.

Külön köszönetet mondott az ünnepi műsorban résztvevő művészeknek, hangsúlyozva, hogy régen látott ilyen felszabadult, de a szíveket megérintő ünnepséget.

Ugyanakkor mire odaért Brüsszelbe, ott „már égett a ház”. „Itt Brüsszelben szembejön a valóság” – mondta, hozzátéve, hogy olyan napirendi pontok voltak az uniós találkozón, mint az orosz-ukrán háború, a versenyképesség, a lakhatási kérdések Európában, és néhány külpolitikai kérdés is. És elfogyott a pénz – állapította meg.

A rezsicsökkentés is szóba került

A brüsszeliek azt akarják, hogy Magyarországon töröljék el a rezsicsökkentést, a DK és a Tisza Párt pedig ezt a brüsszeli vonalat támogatja – jelentette ki a miniszterelnök. Orbán Viktor az orosz energiahordozók importjának tilalmáról szóló brüsszeli tervekre reagálva elmondta: még harcolunk, ez a csata még nem veszett el, noha komoly manőverekre van szükség.

A brüsszeliek azt akarják, hogy Magyarországon töröljék el a rezsicsökkentést, mert annak árát a nagy multicégek és energiacégek fizetik meg, és Brüsszel az ő érdeküket képviseli a magyar emberekkel szemben – figyelmeztetett. Hozzátette, a DK és a Tisza Párt ezt a brüsszeli vonalat támogatja, eltörölnék a rezsicsökkentést.

A rezsicsökkentés ellenfeleinek kapóra jön, hogy most szankciók vannak az orosz energiahordozókkal szemben – ismerte el, hangsúlyozva: ha nekünk többet, akár kétszeresét kell fizetnünk az olajért meg a gázért, akkor az embereknek sem lehet a mostani, rezsicsökkentett áron továbbadni.

Tehát aki rezsicsökkentést akar, annak meg kell védenie Magyarországnak azt a jogát, hogy az oroszoktól vásároljunk, vagy az oroszokéval azonos áron, vagy annál olcsóbban vásároljunk olajat és gázt. Ez a meccs nincs lefutva – összegzett Orbán Viktor.

A békecsúcs napirenden van

Az Európai Néppárt határozza meg a magyarországi ellenzék politikáját – jelentette ki a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, amelyet a közmédia brüsszeli stúdiójából közvetítettek.

Orbán Viktor azt mondta: a magyar ellenzéknek, a Tiszának is meg a DK-nak vannak gazdáik, az Európai Néppárt meg az Európai Szocialista Párt. Itt mind a kettő háborút akar – hangsúlyozta a kormányfő.

Hozzátette: Brüsszelből általában a Brüsszelt támogató pártoknak csak az az utasítás érkezik, hogy a központi vonalat kell támogatni. A központi vonal Brüsszelben a háborúpárti vonal – mutatott rá.

A miniszterelnök úgy fogalmazott: egyetlen olyan csoportosulás létezik ma az Európai Unióban, amelyik békepárti és háborúellenes, az a Patriótáké.

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség – jelentette ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor jelezte: mindenki tudja, az oroszok meg fognak egyezni az amerikaiakkal. Ugyanakkor az európaiak problémája, hogy ők háborús bűnösnek nyilvánították az orosz elnököt, akivel ezért nekik probléma találkozni. Az amerikai elnök sosem tett ilyet, ezért ő bármikor tud találkozni az orosz elnökkel.

Az európaiak attól szenvednek, hogy bár mindenki érzi, hogy közvetlen európai-orosz csúcsra volna szükség,„na, de hogy jön ez össze azok után, amiket mondtak, meg csináltak az európaiak?” – tette fel a kérdést, hozzátéve, ha nem gondolkodsz előre, elragad a hév, vagy csak rövid távon gondolkodsz, annak előbb-utóbb megfizeted az árát.

A miniszterelnök azt is mondta: az ukrajnai háború finanszírozása az EU részéről egyre rosszkedvűbben történik. Meglátása szerint az európai vezetők már szabadulnának ettől a tehertől, de olyan mértékig lovalták bele magukat a háborúba, sőt, „csábították, nyomták” ők maguk a háború irányába Ukrajnát, hogy nagyon nehéz ebből a háborús pszichózisból, háborús légkörből „visszajönni”.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Jön Magyar Péter és Zelenszkij találkozója? Ekkor tárgyalhatnak
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 13:08
Különleges helyszínen, Beregszászon valósulhat meg a kétoldalú találkozó.
Közérdekű Nagy nehezen kiadtak egy dokumentumot az MNB-ügyben érintett kecskeméti alapítványnál
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:40
205 nappal az adatigénylés beadása után kiadta a Neumann János Egyetemért Alapítvány a KecsUP Híreknek a tavaly nyári intézkedési tervét.
Közérdekű Újabb miniszterelnök-helyettest nevezett ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:35
A kormányfő úton Lengyelországba, első hivatalos külföldi látogatására írt arról a közösségi oldalán, hogy miniszterelnök-helyettesnek nevezi ki Ruff Bálintot. 
Közérdekű Szoros versenyben dőlt el a Footgolf Csúcs Kupa
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:30
Európa egyetlen footgolf pályáján rendezték meg tucatszor a Footgolf Csúcs Kupát. Újságíró nyerte az egyéni versenyt, míg csapatban a színészek diadalmaskodtak.
Közérdekű „Nem sok, de életmentő” – Vitézy Dávid elkezdte a tűzoltást a vasúton
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 09:10
Tíz darab, első osztályú Intercity vasúti kocsit bérel a MÁV a nyári hónapokra. A bérjárműveket a Balaton környéki viszonylatokon állítják szolgálatba.
Közérdekű Ebből a pénzből lehet megújulni? Nyereséges volt tavaly a Fidesz
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 08:45
Elkészült a Fidesz Magyar Polgári Szövetség tavalyi, 2025-ös pénzügyi beszámolója, amit a Magyar Közlöny hivatalos értesítőjében tettek közzé hétfő este.
Közérdekű Első külföldi útjára indul miniszterelnökként Magyar Péter, Orbán Anita nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 08:20
Magyar Péter miniszterelnököt több minisztere is elkíséri ma Lengyelországba, az új magyar kormányfő első hivatalos külföldi útjára. Eközben Orbán Anita külügyminiszter bejelentette, hogy hazarendeli Magyarország varsói nagykövetét.
Közérdekű Megjelentek a határozatok: ezeket a szervezeteket és ügyeket vizsgálják felül Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 07:28
A Magyar Közlönyben teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatokat rendelt el a miniszterelnök.
Közérdekű Magyar Péter az uniós pénzekről: a jövő héten megszülethet a megállapodás Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 17:47
Ezt a miniszterelnök az új kormány második ülése utáni tájékoztatón jelentette ki.
Közérdekű Kormányüléssel kezdték a hetet Magyar Péterék – a kegyelmi botrány is szóba került
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 16:07
Részleteket 17 órakor lehet megtudni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG