2p

A miniszter erről az InfoRádiónak adott interjújában beszélt. Azt is elmondta, hogy a jövő évi, módosított költségvetést május 19-ig benyújtják az Országgyűlésnek.

Magyarországon a koronavírus-fertőzöttség mértékét tekintve vannak komoly területi különbségek, a további védekezésben óvatosan, lassan, és a védelmi intézkedések jó részének fenntartásával lehet haladni - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter az InfoRádió Aréna című keddi adásában.

Gulyás Gergely kifejtette: most egész Európa, sőt az Egyesült Államok is abban a helyzetben van, hogy a szigorú járványügyi intézkedések után elkezdhet gondolkodni arról, hogy merre van a kiút. Egyelőre azt lehet mondani, hogy azok az intézkedések, amelyeket márciusban bevezettek, többnyire beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, hiszen Magyarország - néhány közép-európai országgal együtt - kifejezetten jól áll abban az összehasonlításban, amely azt mutatja, melyik országban milyen mértékben terjedt el a járvány - vélekedett. Hozzátette: a halottak számát tekintve is Magyarország a kevésbé érintett országok közé tartozik.

Gulyás Gergely. Illusztráció, MTI.
Gulyás Gergely. Illusztráció, MTI.

Gulyás azt mondta, ez is esélyt ad arra, hogy megpróbálják lassan, óvatosan, szigorú menetrend szerint újraindítani az életet. A konkrét intézkedésekről a kormány szerdán dönt.

Az idei költségvetésnek a járványügyi védekezéshez szükséges módosítása megtörtént, folytatta, a jövő évi büdzsét pedig május 19-éig nyújtják be az Országgyűlés elé és június 30-éig el tudják fogadni. Éppen a bizonytalanságok miatt fontos, és nincs is alapvető indok arra, hogy eltérjenek az eddigi szokástól, amely szerint nyáron fogadják el a költségvetést. Gulyás szerint soha olyan nagy tartalékkal nem terveztek költségvetést, mint éppen idén, és ez most nagy segítség volt.

Elmondta azt is, hogy a multinacionális üzletláncokat érintő különadó a védekezés után is megmarad, mert a szándék mindig is az volt, hogy ez az adó legyen, csak volt egy uniós vita róla, de már nincs jogi akadálya a visszavezetésnek. A bankokat idén kérték arra, hogy járuljanak hozzá a központi költségvetéshez, és ez az önkormányzatokra is igaz a gépjárműadó erejéig, ezek az intézkedések az idei évre vonatkoznak.

A miniszter megerősítette, hogy az érettségi május 4-én biztosan elindul, ehhez minden feltétel adott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Bevezetné az eurót a Tisza, ha kormányra kerülne
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 16:02
A Tisza Párt bemutatta a több mint 200 oldalas választási programját, ami a „Működő és emberséges Magyarország” címet kapta.
Közérdekű Ezt a terméket azonnal visszahívja a Müller az üzleteiből
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 11:05
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. – közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
Közérdekű Történelmi döntés a MÁV életében
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:52
Plusz 50 ezer vasúti ülőhellyel, mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonattal és csaknem 90 új InterCity-kocsival bővül a MÁV flottája.
Közérdekű Megvan, miért költenek a magyarok évi több százezer forintot egészségügyre
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 06:21
Milyen mértékben támaszkodik a rendszer állami forrásokra? Mekkora a lakossági és az önkéntes egészségbiztosítási finanszírozás szerepe a rendszerben? A GKI a KSH adatai alapján megvizsgálta a magyar egészségügyi kiadások szerkezetét. 
Közérdekű Meglepő, hogy miben léptek előre nagyot a magyar parlamenti képviselők
Imre Lőrinc | 2026. február 5. 08:16
Egy év alatt 418 millió forintról 642 millió forintra bővült a magyar országgyűlési képviselők készpénzállománya a friss, 2025-ös vagyonnyilatkozatok alapján. A prímet a kormánypártok viszik.
Közérdekű Iparkodnak a magyarok, hogy teljesítsék Brüsszel elvárását
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 12:12
A MOHU REpont visszaváltási rendszerében több mint 3 milliárd italcsomagolást váltottunk vissza Magyarországon 2025-ben, ami a piacra dobott italcsomagolások csaknem 90 százaléka. A visszaváltópontok száma is jelentősen bővült, és az egy főre jutó visszaváltott palackok száma is nőtt az előző évhez képest. A REpontokon visszaváltott palackok hulladéka újra lesz hasznosítva, így megvalósul a körforgás. 2025-ben már megjelentek a boltokban az első olyan palackok is, amelyek alapanyaga a REpont automatákban visszaváltott palackokból készült. 
Közérdekű Így lehet majd levélben szavazni: megjelent a közlönyben az utasítás
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 11:31
Megjelent a szavazási levélcsomag személyes átvételére és leadására vonatkozó NVI-utasítás.
Közérdekű Zuhan a benzin ára, évek óta nem volt ilyen olcsó az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 10:55
Amikor utoljára 551 forint volt a benzin, ársapkát tettek rá, ennek több mint négy éve. 
Közérdekű Rejtélyes posztot tett ki Orbán Viktor, ez állhat a háttérben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 10:49
Valamire készül a miniszterelnök február 14-én. 
Közérdekű Minden, amit a rezsistopról tudni érdemes
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 09:17
Miközben az elmúlt napokban nagyjából tisztázódott, hogyan fogják a hidegebb időjárás miatti magasabb fogyasztást ellentételezni, azért számos kérdést felvet a kormány által bevezetett rezsistop.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG