2p

Pénz, pénz, pénzecske?

A Fidesz EP-képviselője, László András az Európai Parlamentben kijelentette, hogy Magyarország tízmilliárd eurót költött határvédelemre az elmúlt tíz évben, amelynek megtérítését az EU-tól várja. Az uniós finanszírozás kérdését Anders Vistisen dán EP-képviselő vetette fel, aki a Patrióták Európáért frakció tagja, erről az EUrológus írta a Hvg.hu-n.

Vistisen elsősorban a balti államok, Lengyelország és Finnország határvédelmére összpontosított, ahol Fehéroroszország és Oroszország által szervezett illegális migráció jelent súlyos problémát. Az EU eddig 170 millió eurót biztosított a keleti határok védelmére. Az Európai Bizottság migrációért felelős biztosa, Magnus Brunner közölte, hogy az Unió a jelenlegi költségvetési ciklusban 7,3 milliárd eurót különített el határmenedzsmentre.

Brunner szerint az illegális bevándorlás a nyugat-balkáni útvonalon jelentősen csökkent, míg a keleti határokon háromszorosára nőtt a nyomás. „A tagállamok saját költségvetésből finanszírozhatják a fizikai határvédelmi beruházásokat, de a működtetésnek meg kell felelnie az emberi jogi normáknak” – fogalmazott Brunner.

A magyar kormány határvédelmi politikája miatt az EU már korábban szankciókat szabott ki, napi 1 millió eurós büntetéssel sújtva az országot. A biztos ugyanakkor jelezte, hogy a következő hétéves uniós költségvetésben a határvédelmi támogatások kérdését felülvizsgálják.

László András szerint „falakra van szükség”, és az EU-nak kell fedeznie a költségeket. Kollár Kinga, a Tisza Párt képviselője is támogatja a határvédelem finanszírozását, hangsúlyozva, hogy ez az EU közös érdeke.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sulyok Tamás nem vitte túlzásba válaszát az alaptörvény módosítása kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 12:26
Az előírásokkal is előhozakodott a köztársasági elnök.
Közérdekű Gulyás Gergely szerint nem Szentkirályi Alexandra lesz az utódja
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 07:18
Szinte rögtön a lemondása után válaszolt kérdésekre a stúdióban a Fidesz távozó frakcióvezetője.
Közérdekű Már qvik-linkkel is fizethető a gépjárműadó
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 10:26
Új fizetési lehetőséggel bűvült a NAV-Mobil.
Közérdekű Vitézy Dávid nem a levegőbe beszélt: augusztus 1-jén megnyílik a bezárt vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 11:43
Gőzerővel zajlanak a komlói vasútvonal újranyitásához szükséges munkák, augusztus 1-jén elindul a közlekedés.
Közérdekű Magyar Péter Zsolt bácsiról és december 24. munkaszüneti nappá nyilvánításáról is vallott
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 09:13
Magyar Péter a közvetlen államfőválasztás mellett foglalt állást a Redditen.
Közérdekű Messi maradt, Haaland búcsúzott a világbajnokságtól
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 08:15
Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében. Az argentin válogatott hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot.    
Közérdekű Sulyok Tamásnak öt napja van arra, hogy döntsön
Privátbankár.hu | 2026. július 11. 10:28
Hétfőn jön az Alaptörvény 17. módosítása. 
Közérdekű Benyújtották a vagyonvisszaszerzésre vonatkozó törvényjavaslatot a parlamentben
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 14:59
A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról van szó. 
Közérdekű Tovább küzd a főváros a taxishiénákkal
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 11:41
Taxis hiénamentessé tennék Budapestet.
Közérdekű Ítélkezési szünettel lesz terhelt a nyár
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 11:23
Július 15-e és augusztus 20-a között lesz leállás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG