3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Több megyében is havazásra, hófúvásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. A közútkezelő azt kéri, mindenki tájékozódjon az útviszonyokról, és csak a téli közlekedésre felkészített járművekkel induljon el.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Fejér, Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megyére a további havazás miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Emellett Budapestre, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Komárom-Esztergom, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Veszprém megyére a hófúvás veszélye miatt adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.

Mint kiemelték: a déli órákig a Dunántúlon, a Duna vonalában, Bács-Kiskun nyugati, délnyugati részein több centiméter hó várható. Öt centimétert meghaladó friss hóréteg elsősorban a Dunántúl középső és nyugati területein, a Dunántúli-középhegységben valószínű, itt helyenként 8-10 centiméter körüli hó is hullhat. Felhívták a figyelmet, hogy az élénk, erős északnyugati szél hordhatja a havat. Hófúvásos útszakaszok elsősorban a Dunántúli-középhegység térségében fordulhatnak elő.

Hótoló halad egy Zala megyei úton Újudvar közelében (Fotó: MTI/Varga György)
Hótoló halad egy Zala megyei úton Újudvar közelében (Fotó: MTI/Varga György)

A meteorológiai szolgálat azt írta: napközben nyugat és dél felé visszaszorulva fokozatosan szűnik meg a havazás, ugyanakkor északkeleten (Borsod, Szabolcs, Hajdú) délután, kora este hózáporok várhatók, lokálisan pár centiméter hóval. Zemplén, Szabolcs térségében az erős északi, északnyugati szél délutántól szintén helyenként hófúvást eredményezhet.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. közleményében azt írta: a folyamatos közlekedés feltételeinek biztosítása érdekében előfordulhat, hogy biztonsági okokból egyes útszakaszokon a 7,5 tonnánál nehezebb járművek mozgását is korlátozzák majd, megelőzve az esetleges baleseteket és az azzal járó torlódásokat, hogy a közútkezelő gépei is folyamatosan tudjanak majd dolgozni.

A szakemberek felhívták a figyelmet arra is, hogy folyamatos munkavégzésük mellett is, amíg az erősebb széllökések nem csillapodnak, több útszakaszon időszakosan télies útviszonyok mellett közlekedhetnek majd az autósok, mivel a burkolatról letakarított havat a viharos szél percek alatt visszahordhatja az úttestre.

Azt is megjegyezték, hogy már 30-40 kilométer/órás széllökések felett a hófogó rácsok is csak kisebb mértékben tudják tompítani a hóátfúvást, mivel az erős szél nyomán azok is megtelnek hóval, ezért a friss havat is át tudja fújni rajtuk egy-egy erősebb széllökés. Így a hóeltakarítás után is szinte rögtön újra havas lehet a burkolat, mindaddig, amíg a szél nem áll el vagy nem mérséklődik. A hófúvással érintett területeken található közutas mérnökségeknél ezért hómarókat is beüzemelnek - közölték. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Itt a vége a több milliós képviselői fizetéseknek – megjött a Tisza javaslata
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 11:46
Drasztikusan csökkenhetnek a fizetések az Országgyűlésben. Van olyan juttatás, ami el is tűnik egy javaslat szerint.
Közérdekű Pénteken lesz von der Leyen és Magyar Péter találkozója
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 09:52
Újra tárgyalnak, megszülethet a mérföldkövet jelentő politikai megállapodás is.
Közérdekű Ez dönthetett az előző kormány által hagyott százmilliárdos költségvetési lyukról
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 09:09
Az egyik hírportálhoz kerültek fontos dokumentumok.
Közérdekű Vezető fideszes politikus vette védelmébe Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 07:36
Fiatalként ismerték meg egymást, erre is kitért a jelenlegi kormányfő politikai ellenfele.
Közérdekű Döntött: Magyar Péter kormánya mindhárom szóvivőjét kiemelt tisztviselővé nevezte ki
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 06:12
Ezzel véget ért a társadalmi munkája a három hölgynek.
Közérdekű Magyar Péter döntött: szerdától már nem Hajdu János a TEK főigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 21:35
Ezt maga a miniszterelnök posztolta ki a Facebook-oldalára.
Közérdekű Zelenszkij kitüntette Karácsony Gergelyt
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 19:54
A főpolgármester szerint Budapest megőrizte erkölcsi iránytűjét.
Közérdekű Rábólintottak: vizsgálóbizottság alakul az MNB-ügyek feltárására
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 18:08
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők. Továbbá vizsgálóbizottságot hoznak létre a kegyelmi botrány felelőseinek feltárására is az Országgyűlés keddi ülésén.
Közérdekű Kegyelmi ügy: Novák Katalin nyilatkozata nélkül nem sok új dolog derül ki
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A Sándor-palota oldala a reggeli órákban elérhetetlen volt egy ideig, annyian akartak beleolvasni a dokumentumokba, pedig nem sok minden derül ki belőle.
Közérdekű Újabb részletek a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A tiszaújvárosi, Mol-telephelyen történt robbanással kapcsolatban Kapitány István energetikai és gazdasági miniszter szolgált újabb részletekkel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG