A fővárost elérő viharról az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) tett ki egy videót Facebook-oldalára késő délután, ebből közlünk egy képkockát:
Érkezik a hidegfront, zivatarfelhővel, a szél kezd feltámadni, valószínűleg jó kis hózápor lesz hamarosan, mondta a szolgálat munkatársa. Egy, Budapest környéki faluban élő kollégánk szerint ott már elsötétült az ég, és hatalmas pelyhekben esik a hó.
Közben a kezünk lefagy, olyan jeges szél fúj, de a látvány minden pénzt megér, tette hozzá az OMSZ munkatársa. Egyetértünk. De azért öltözzünk fel alaposan, mielőtt elindulunk hógolyózni.
A cseh központi bank 72,9 milliárd cseh korona (körülbelül 3,5 milliárd dollár, 1 korona=15,87 forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet.

