2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A friss kormányrendelet szerint pénteken 8 órától déli szomszédainktól hatósági házi karantén nélkül utazhatnak be a személyforgalomban a magyar állampolgárok.

A koronavírus-járvány csillapodásával a kormány az utazási korlátozásokat is sorra enyhíti. Már eddig is karantén nélkül lehetett beutazhatni Magyarországra a magyar állampolgároknak Csehországból, Németországból, Ausztriából, Szlovákiából, Szerbiából és Szlovéniából, s ma 8 órától e kör Horvátországgal - a hazai turisták talán legkedveltebb nyaralócélpontjával - egészül ki.

Belföldi turisták a horvátországi Mali Losinj szigetén 2020. május 11-én. EPA/DOMINIK BAT
Belföldi turisták a horvátországi Mali Losinj szigetén 2020. május 11-én. EPA/DOMINIK BAT

Mint az a tegnapi sajtótájékoztatón elhangzott, az operatív törzs ügyeleti központja folyamatosan elemzi a járványügyi adatokat, valamint a szomszédos országok intézkedéseit, és indokolt esetben javaslatot tesz a hatósági intézkedések enyhítésére vagy felfüggesztésére. A sorban a következő Románia lehet, amelynek miniszterelnöke szerint hétfőtől várhatóan nem kell otthoni vagy hatósági elkülönítőben kivárnia a betegség lappangási idejének leteltét annak, aki Magyarországról érkezik Romániába. Nem kizárt tehát, hogy erre válaszként a kormány a Romániából Magyarországra érkező hazai állampolgárokat is mentesíti a karantén alól.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Forsthoffer Ágnes megszólalt – mindenkit cselekvésre hívott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 10:22
Rendkívüli időkben intézett beszédet minden magyarhoz.
Közérdekű Hivatalos: módosították a villamoshálózat lekapcsolási rendjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 09:01
Aki nem engedelmeskedik, azt egyszerűen levágják az elektromos hálózatról az ipari szereplők közül.
Közérdekű Itt a vége: teljesen leáll Paks, nincs tovább
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 08:27
44 éve nem volt példa ilyenre, de vasárnap megtörténik.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
Közérdekű Szentendrén már vizet kell osztani
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:01
7000 db zacskózott vízzel segítenek.
Közérdekű Kicsit kevésbé fogy a magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:55
5790 gyermek született, és 9167 ember vesztette életét júniusban idehaza. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 2,6, a halálozásoké 3,1 százalékkal csökkent. Többen kötöttek viszont házasságot.
Közérdekű Vasárnap újraindulhat a Dunamenti Erőmű
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:12
Az esti órákban Magyarország áramimportra szorul. Újra önmérsékletre kérte a nagyfogyasztókat a miniszterelnök.
Közérdekű Az adóhatóság nem tétlenkedik
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:52
Gyorsabbá és egyszerűbbé válik a vámeljárás, megszűnik a szén-dioxid-kvóta-adó, a visszafizetési kérelmeket még 90 napig lehet benyújtani a NAV-hoz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG