2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Izrael lezárja határait a külföldiek előtt az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) Dél-Afrikából indult variánsa miatt - jelentette be szombat este Naftali Bennett izraeli miniszterelnök.

A Reuters globális hírügynökség megjegyzi, hogy Izrael ezzel az első ország, amely teljesen lezárja határait a potenciálisan fertőzőbb omikron variáns miatt - írja az MTI.

Abból indulnak ki, hogy a variáns már szinte minden országban megjelent. Fotó: pixabay
Abból indulnak ki, hogy a variáns már szinte minden országban megjelent. Fotó: pixabay

A vasárnap éjfélkor hatályba lépő - s még kormányzati jóváhagyást igénylő - intézkedés egyelőre két hétre szól. A hatóságok emellett ismét bevezetik a mobiltelefonos nyomkövetést a vírushordozók mozgásának feltérképezésére. Bennett hangsúlyozta, hogy a külföldről visszatérő izraeli állampolgároknak, így a beoltottaknak is kötelező lesz karanténba vonulniuk.

Izraelben eddig egy fertőzött szervezetében mutatták ki B.1.1.529 megjelöléssel nyilvántartott omikron változatot. Illetve hét másik esetet tartanak nyilván, amelyeknél fennáll az új variáns gyanúja.

"Abból indulunk ki, hogy a variáns már szinte minden országban megjelent" - mondta Ajelet Saked belügyminiszter az N12 izraeli televíziós csatornának nyilatkozva. Hozzátette, hogy "a védőoltások hatékonyak, de nem tudjuk még milyen mértékben".

Izrael 9,4 milliós lakosságának nagyjából 57 százalékát oltották be teljeskörűen, vagyis a helyi szabályozás szerint megkapták már a harmadik oltásukat, vagy a másodikat követően még nem telt el öt hónap.

A zsidó államban a járvány kitörése óta 1,3 millió fertőzöttet azonosítottak, akik közül több mint nyolcezren hunytak el a kórban.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken aggasztónak minősítette a nagyszámú mutációval rendelkező omikron vírusvariánst. A WHO szerint az újrafertőződés fokozott kockázata áll fenn ennél a variánsnál az új típusú koronavírus eddig ismert variánsaihoz képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Kegyelmi ügy: Novák Katalin nyilatkozata nélkül nem sok új dolog derül ki
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A Sándor-palota oldala a reggeli órákban elérhetetlen volt egy ideig, annyian akartak beleolvasni a dokumentumokba, pedig nem sok minden derül ki belőle.
Közérdekű Újabb részletek a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A tiszaújvárosi, Mol-telephelyen történt robbanással kapcsolatban Kapitány István energetikai és gazdasági miniszter szolgált újabb részletekkel.
Közérdekű A Fidesz továbbra sem érzi magát felelősnek a „kegyelmi ügy” miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 10:14
Fidesz: a korábbi kormánynak semmi köze nem volt a kegyelmi ügyhöz.
Közérdekű Halottja is van az újabb Mol-balesetnek
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 09:51
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van.
Közérdekű Két elnököt is kiosztott Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 09:25
3 év után álljon elő Novák Katalin is a kegyelmi ügy részleteivel, követelte közösségi oldalán Magyar Péter.
Közérdekű Sulyok Tamás meghajolt a népakarat előtt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 07:43
A Sándor-palota azt közölte, hogy a köztársasági elnök a „kegyelmi ügyként” ismertté vált KEH/2787-6/2023 ügyiratszámú kegyelmi döntés kivizsgálását kezdettől teljes egészében támogatja, és ahogyan azt az elnöki hivatal május 19-i közleményében kijelentette, kész együttműködni a kormánnyal annak érdekében, hogy a közvélemény valós képet kaphasson erről a nagy közfelháborodást kiváltó esetről.
Közérdekű Jön Magyar Péter és Zelenszkij találkozója? Ekkor tárgyalhatnak
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 13:08
Különleges helyszínen, Beregszászon valósulhat meg a kétoldalú találkozó.
Közérdekű Nagy nehezen kiadtak egy dokumentumot az MNB-ügyben érintett kecskeméti alapítványnál
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:40
205 nappal az adatigénylés beadása után kiadta a Neumann János Egyetemért Alapítvány a KecsUP Híreknek a tavaly nyári intézkedési tervét.
Közérdekű Újabb miniszterelnök-helyettest nevezett ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:35
A kormányfő úton Lengyelországba, első hivatalos külföldi látogatására írt arról a közösségi oldalán, hogy miniszterelnök-helyettesnek nevezi ki Ruff Bálintot. 
Közérdekű Szoros versenyben dőlt el a Footgolf Csúcs Kupa
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:30
Európa egyetlen footgolf pályáján rendezték meg tucatszor a Footgolf Csúcs Kupát. Újságíró nyerte az egyéni versenyt, míg csapatban a színészek diadalmaskodtak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG