2p
Nehéz lesz közlekedni Budapesten.

Több fővárosi kerületben forgalomkorlátozásokat léptettek életbe rendezvény miatt, a hét elején három reggelen is lezárják a Lánchidat - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

Hétfőtől szerdáig víz-világtalálkozót tartanak a fővárosban. Több útvonalat lezárnak, valamint sok helyen tilos lesz megállni.

A változások a főváros I., II., V. és XIV. kerületét érintik, egyebek mellett a Marczibányi tér, a Fény utca, a Lövőház utca, a Jane Haining rakpart, a Vigadó tér, valamint az Olof Palme sétány környékének közlekedését is.

Hétfőn, kedden és szerdán reggel nyolctól tíz óráig szakaszosan és időszakosan lezárják a Széchenyi István tér-Lánchíd-Clark Ádám tér-Fő utca-Jégverem utca-Bem rakpart-Csalogány utca-Horvát utca-Margit körút útvonalat - írták a közleményben.

A lezárásokról részletesen itt olvashat >>>>

Miért vannak a lezárások?

Ma kezdődik a Budapesti Víz Világtalálkozó 2016, a háromnapos rendezvényre 117 országból csaknem 1800 résztvevő jelezte részvételét. A világtalálkozón állam- és kormányfők, miniszterek, nemzetközi szervezetek magas rangú tisztviselői, az üzleti és tudományos élet szereplői, valamint a civil társadalom képviselői vitatják meg a víz, szanitáció (szennyvízkezelés) és fenntartható vízgazdálkodás legjelentősebb kérdéseit. A rendezvény fővédnöke Áder János köztársasági elnök.

A Budapesti víz világtalálkozó 2016 mottója: A víz összeköt. A szervezők szerint azt kívánja elősegíteni, hogy globális konfliktusok és kockázatok helyett a víz az együttműködés, a béke és a fejlődés forrása legyen a világ minden fenntartható fejlődésben érdekelt országa számára. Az esemény célja az is, hogy lökést adjon a 2015-2030 közötti időszakra elfogadott fenntartható fejlesztési célok és az ENSZ 21. klímakonferenciáján elfogadott Párizsi Klímamegállapodás vízgazdálkodási vonatkozásai megvalósításának. Ez az első globális konferencia, amelyen összegzik a vízzel kapcsolatos fejlesztéspolitikai célkitűzés elfogadás óta elért eredményeket, hozzájárulva a következő 15 év teendőinek kijelöléséhez.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Rezsistop: újabb részletet árult el Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:10
Nagy Márton a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a kormány miből finanszírozza a háztartások januári rezsiszámlájának 30 százalékos átvállalását.
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok, tovább csökkent a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:58
A benzin ára nem változott, de a dízelért kevesebbet kell fizetni. 
Közérdekű Szombaton lejárnak az autópályamatricák, ne felejtsen el újat venni!
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:35
Két nap múlva lejárnak a tavalyi éves autópálya-matricák, sokan hagyják az utolsó pillanatra az éves jogosultságok megújítását – hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. útdíj üzletága csütörtöki közleményében.
Közérdekű Óriási dicséretet kapott a Tisza Párt legújabb igazolása
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:31
Szent-Iványi István szerint egy felkészült és rátermett diplomatáról van szó.
Közérdekű Itt a bejelentés: ő lehet a Tisza-kormány külügyminisztere
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 09:46
Magyar Péter szombat reggel közölte, hogy a Tisza Párt új külügyi vezetője és „a magyar diplomácia új arca” Orbán Anita.
Közérdekű Lesújtó hír érkezett: csütörtökön emelkedett a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 13:41
Egy forinttal emelkedett a benzin ára szerda óta. 
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok: olcsóbb lesz az autópálya-használat
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 09:41
Magyar Közút: az M1 autópályával érintett mind a négy vármegye összes díjköteles útjára érvényes az M1 regionális matrica.
Közérdekű Kiderült, hogy áll most a Fidesz és a Tisza Párt a választóknál
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 08:27
Az év elején viszonylag keveset változtak a pártpreferenciák. A Tisza támogatottsága a teljes népesség körében változatlan, a Fidesz-KDNP támogatottsága 1 százalékponttal nőtt. 33-28 az állás a Tisza javára, a különbség 5 százalékpont. A pártválasztók körében a Tisza továbbra is 46 százalékon áll, a Fidesz-KDNP támogatottsága egy százalékponttal nőtt, 38 százalékra. A Tisza előnye 8 százalékpont – írja friss elemzésében a Republikon Intézet.
Közérdekű Jöhet a 140-es autópályás repesztés, de a biciklisek sok új jogot kapnak
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:22
Megjelent az új KRESZ tervezete, lehet véleményezni.
Közérdekű Még ma keressen egy kutat: zsebbenyúlós árváltozás jön az üzemanyagoknál
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 11:51
Keddtől ismét változik az üzemanyagok ára, hála a világpiaci folyamatoknak, és persze a forint árfolyamának.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG