2p
Július elsejétől büntetik azokat, akik telkükön nem irtják a parlagfüvet.

Vasárnap kezdődik országszerte a parlagfüves területek ellenőrzése, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azt javasolta, hogy azok a földtulajdonosok, akik még nem gondoskodtak a használatukban levő ingatlanok parlagfű-mentesítéséről, minél előbb tegyenek lépéseket a gyomnövény kiirtására, mert a gondatlan gazdák július 1-je után bírsággal sújthatók - közölte a Nébih.

A bírság a parlagfűvel fertőzött terület nagyságától függően 15 000 forinttól 5 millió forintig terjedhet.

Kaszálni kell, nincs mese

Magyarország egyike Európa parlagfűvel leginkább fertőzött területeinek. A rendkívül káros és agresszív gyomnövény elnyomja a kultúrnövényeket, felhasználja a talaj tápanyag- és vízkészletét, ezáltal jelentős terméskiesést okozhat. 

A kertekben és a belterületeken a leghatékonyabb, ugyanakkor környezetkímélő védekezési mód a gyomlálás, míg a gyepterületeken a rendszeres, alacsony tarlómagassággal elvégzett kaszálás lehet célravezető. A tartós eredmény érdekében fontos a virágzás és a magképződés folyamatos megakadályozása.

Nincs kibúvó

A mentesítési kötelezettség mindenkire vonatkozik: a mezőgazdasági növényekkel hasznosított külterületi szántóföldeken, rét-legelőkön, ültetvényekben, erdőtelepítésekben, az utak mentén, a belterületi kiskertekben, a közterületeken, játszótereken, parkokban és az építési területeken - olvasható a hivatal közleményében. 

Ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy a hatóságok a védekezésre megszabott határnap előtt is indíthatnak eljárást a fertőzött terület tulajdonosával szemben, kötelezve őt a terület gyommentesítésére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Bejelentették: itt vannak a 3 százalékos hitel részletei
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 10:25
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón mondta el, kik és hogyan vehetik igénybe.
Közérdekű Mától él az árkorlátozás a gyógyszertárakban: itt vannak a részletek
Herman Bernadett | 2025. július 1. 09:20
Jön az árkorlátos 34 gyógyszerre, köztük fájdalomcsillapítókra, gombásodás elleni készítményekre, és allergia elleni szerekre is. 
Közérdekű Megkapta a szükséges többséget Budapest második féléves költségvetése
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 21:58
33 képviselőből 32 szavazott, csak a tíz fideszes nemmel.
Közérdekű Orbán Viktor új seriffet látott a városban
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:59
Erről is beszélt az interjúban a miniszterelnök.
Közérdekű Elképesztő tömeg: ilyen volt a Pride belülről – videó
Privátbankár.hu | 2025. június 29. 08:31
A Budapest Pride, amelyet a magyar kormánypárt elvileg betiltatott, óriási tömeget vonzott.
Közérdekű Százezres tömeg a budapesti Pride-on – így vonult fel a főváros
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 18:21
Nagyon sokan kimentek a rendezvényre.
Közérdekű A Nézőpont módszertana alapján tartósan vezet a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 16:44
A kormánypárt győzne és csak a Tisza és a Mi Hazánk jutna be a parlamentbe egy vasárnapi választáson – közölte a Nézőpont Intézet friss eredményeit az MTI-vel pénteken.
Közérdekű Vigyázzunk! Jövő héten hőségriasztás
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 15:21
A HungaroMet előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos hétfő 0 órától péntek 24 óráig másodfokú hőségriasztást rendelt el Magyarország teljes területére.
Közérdekű Fontos: eddig kell elvégezni a kiberbiztonsági auditot
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 12:17
Új szabályok vonatkoznak a kiberbiztonsági auditokra és az auditorral kötendő szerződésekre.
Közérdekű Szijjártó Péter bejelentést tett a kimentett magyarokról
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 07:38
Nehéz az evakuáció.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG