2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Így áll a küzdelem a választók kegyeiért.

Novemberben keveset mozdultak a pártpreferenciák, leginkább a választók részvételi kedve változott, amivel talán a Tisza Párt járt jobban – áll a Republikon legfrissebb közvélemény-kutatásának eredményösszegzőjében. A kutatás 1000 fő telefonos megkérdezésével készült november 24-28. között. 

Az intézet szerint a Tisza jelenleg is 6 százalékponttal vezet a Fidesz-KDNP előtt a teljes népességben, az állás 30- 24 Magyar Péterék javára, akár csak múlt hónapban. A pártválasztók körében a Tisza 43, a Fidesz-KDNP 35 százalékon áll, e téren szintén nem történt változás, a különbség 8 százalékpont a Tisza javára.

Itt erősödött a Tisza

Az egyetlen szemmel látható, bár hibahatáron belüli változás a biztos szavazó pártválasztók körében történt: A Tisza itt 1 százalékpontot erősödött, 45 százalékra, a Fidesz-KDNP pedig 1 százalékponttal esett vissza, 33 százalékra. A különbség így 12 százalékpont a Tisza javára a biztos szavazók körében. Úgy tűnik tehát, hogy a megnövekedett részvételi kedv inkább a Tisza párt táborát érintette, a Fidesz-KDNP támogatottsága még csökkent is, mindez persze hibahatáron belül.

Mi a helyzet a kisebb pártokkal?

A Mi Hazánk a teljes népesség 6, a pártválasztók 7, a biztos szavazók 8 százalékának szavazatában reménykedhet, azaz mindenhol hibahatáron belül, 1 százalékponttal erősödött, bejutna a parlamentbe. Lényegében ők a harmadik legerősebb párt, bár a Kutyapárt továbbra is szorongatja őket – tette hozzá a Republikon.

Az intézet szerint a Kutyapárt a teljes népesség 5, a pártválasztók és biztos szavazó pártválasztók 6-6 százalékának támogatásával bír, az előző hónaphoz képest nem történt változás. Ez persze jó hír a Kutyáknak, akik így továbbra is a parlamenti bejutási küszöb fölött vannak. Ha az MKKP képes a választásig tartani az 5 százalék feletti eredményt, a szimpatizánsok talán könnyebben elhiszik, hogy a párt ezúttal parlamentbe juthat – áll az elemzésben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Térképünkön megnézheti a Tisza Párt jelöltjeit
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 12:40
Nézegesse velünk a jelölteket.
Közérdekű Eltörlik az ingyenes parkolást Budapesten a két ünnep között
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 11:00
A két ünnep közötti munkanapokon is fizetős lesz a közterületi parkolás.
Közérdekű Semmiképp ne kattintson, ha SMS-t kap a Magyar Nemzeti Bank nevében
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 14:55
Bankszámla- és kártyaadatokat akarnak megszerezni azok a csalók, akik SMS-eket küldenek a Magyar Nemzeti Bankra jellemző színekkel és arculattal. A jegybank azonban figyelmeztet, ne dőljünk be a próbálkozásnak.
Közérdekű Itt az újabb árrésstop, csökkennek az árak?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 10:51
Hétfőtől újabb termékek árrését maximalizálták.
Közérdekű A dízelesek melegíthetnek a hétvégi kiruccanásra
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:15
Jelentős mértékben csökken szombaton a gázolaj nagykereskedelmi ára, de a benzin ára most nem változik.
Közérdekű Sorra jönnek a nagy cégek felajánlásai a hongkongi tragédia után
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 12:15
Megmozdult a kínai vállalati szféra.
Közérdekű Most akkor találkozik Orbán Viktor Putyinnal? Gulyás Gergely reagált
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:45
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta az egybehangzó sajtóhíreket.
Közérdekű A demográfia a kormányon is kifog, kevesebb mint 9,5 millióan vagyunk
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:10
Sajnos tovább távolodtunk a 10 milliós Magyarországtól.
Közérdekű A Politico szerint Trump a béketerv aláírását szabta feltételként Zelenszkij számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 09:00
Több különböző, a folyamatokra rálátó forrás is azt nyilatkozta a Politicónak, hogy Donald Trump mindenekelőtt azt akarja, hogy a felek aláírjanak egy békemeállapodást az ukrajnai háború ügyében. Az Ukrajnának nyújtandó biztonsági garanciákról csak ezt követően akar tárgyalni az amerikai elnök.
Közérdekű Drágult a rezsivédelem, a SZÉP kártyáról is döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 08:40
Rezsivédelem, kamatstop és SZÉP kártya a legfontosabb rendeletek között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG