„A közmédia vezetése egyéves megállapodást kötött a magyar profi labdarúgás 2026–2027-es idényének közvetítési jogairól. A szerződés összértéke 6 milliárd forint szemben az előző évi 10 milliárd forinttal” - írta az MTVA sajtóirodája a Telex kérdésére válaszolva.
Azt írták, hogy értelmezésük szerint „a megállapodás jelentős megtakarítás mellett garantálja a magyar labdarúgás kiemelt eseményeinek széles körű, ingyenes elérhetőségét az M4 Sport adón”.
A korábbi szezonokban több szakmai kritika is érte az MTVA-t amiatt, hogy irreálisan sokat fizet a közvetítési jogokért, és így burkoltan ezen a csatornán keresztül is milliárdokkal támogatja az állam a magyar futballklubokat.
Az MTVA-t a Telex megkérdezte arról is, hogy szerintük keresni vagy bukni fognak ezen a hatmilliárdos üzleten, és hogy szerepfelfogásuk szerint kötelessége-e a közmédiának a magyar profi foci támogatása, de azt írták, hogy ezekre a kérdésekre nem kaptak választ.
A részvénypiac forgalma fél háromig 7,7 milliárd forint volt.



