4p
Maximális biztonságot ígért a francia fővárosban Michel Cadot párizsi rendőrfőnök a négy nap múlva kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság idejére.
Kép forrása: EPA/SHAWN THEW

Megerősítik további 3 ezer rendőrrel, valamint 1200 katonával az eredetileg tervezett 10 ezer főt a június 10. és július 10. között megrendezésre kerülő Európa-bajnokság párizsi biztosításához - jelentette be hétfőn a rendőrfőnök egy sajtótájékoztatón.

A párizsi prefektúra a felelős az Európa-bajnokság párizsi mérkőzései két helyszínének, a Stade de France et a Parc des Princes stadionoknak, valamint a két szurkolói zónának a biztosításáért a Mars-mezőn az Eiffel toronynál és Saint-Denis elővárosban. Ezenkívül a médiaközpontot, illetve az UEFA tisztségviselőinek és a válogatott játékosainak szállodáit is a párizsi rendőrség biztosítja.

A hadsereg a középületek közelében, a közlekedési járműveken, a turistalátványosságok közelében, valamint a középiskoláknál is szolgálatot teljesít az egy hónap alatt, ugyanis Franciaországban ebben az időszakban még tartanak az érettségi vizsgák.

"A stadionokra és a szurkolói zónákra koncentrálunk, de ebben az időszakban az egész párizsi régióban megerősített ellenőrzésre lesz szükség" - hangsúlyozta Michel Cadot.

Kivezénylik az elitalakulatot

A 2016-ban végzős rendőrtiszteket, mintegy 750 embert is mozgósítanak az Európa-bajnokság kezdete után, június közepétől - tette hozzá a rendőrfőnök.  Rajtuk kívül mintegy 15 elitalakulat 1500 kommandóssal fogja biztosítani a mérkőzéseket Párizsban.

"Tudatában vagyunk, hogy ez az esemény téttel jár, kihívás és egyben kivételes lehetőség" - fogalmazott Michel Cadot. "Ezért a (párizsi prefektúra) aktív állományának nyolcvan százalékát mobilizáljuk" - hívta fel a figyelmet. Arra is megkért mindenkit, hogy bármilyen incidenst észlel, azonnal jelezze a rendőrségnek.     A Stade de France nemzeti stadionnál a hat bejárat előtt nyolc ellenőrző ponton 1267 biztonsági őr vizsgálja majd át a belépőket, 375 önkéntes segít a tájékozódásban, valamint 950-1100 rendőr biztosítja a helyszínt.

A Parc des Princes-nél az öt bejárat előtt 25 ellenőrző pont lesz 875 biztonsági őrrel, 216 önkéntessel és 700-850 rendőrrel.

A Mars-mezőn, ahova mérkőzésenként 50-90 ezer embert várnak 16 átvizsgáló pont lesz a hat bejáratnál 332-479 biztonsági őrrel, 200 önkéntessel és 750-1100 rendőrrel.

Egy kiszivárogtatott levél

A sajtótájékoztatón az újságírók rákérdeztek a rendőrfőnöknek azon levelére, amelyben Bernard Cazeneuve belügyminiszternek a szurkolói zónák átmeneti bezárást javasolta a párizsi mérkőzések idejére arra hivatkozva, hogy nem tud a prefektúra kellő számú rendőrt biztosítani egyszerre minden helyszínen. Michel Cadot azt válaszolta, hogy ennek a levélnek nem lett volna szabad a sajtó tudomására jutnia.

"Bernard Cazeneuve megadta nekem, amit reméltem, válaszként" - mondta a rendőrfőnök, utalva arra, hogy megemelték a rendőri erők számát.

A legmagasabb szintű a készültség

"Nem mondanám azt, hogy jelenleg derűs a hangulat, hiszen feszült és kiemelt biztonságot igénylő időszakban vagyunk. Úgy látom, hogy az eszközöket megkapta a párizsi prefektúra, a biztonsági intézkedések megtörténtek, mindez válasz azokra az aggodalmakra, amelyeket olyan keretben fogalmaztam meg, amelyet nem a nagyközönségnek szántam" - mondta a rendőrfőnök.

Franciaországban a legmagasabb szintű a terrorkészültség, amióta tavaly 150-en vesztették életüket több iszlamista merényletben. Az Egyesült Államok múlt héten figyelmeztette állampolgárait további terrortámadások lehetőségére Európában, amelyek a Franciaországban tartandó 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság helyszíneit is célba vehetik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Tankoljon meg még ma, mert durva áremelkedés lesz péntektől a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:56
Jön az áremelkedés a hétvégén.
Közérdekű Jó hírt kaptak a diákok: emelkedik az ösztöndíj
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:07
Legkevesebb ötven százalékkal emelkednek a tanulmányi ösztöndíjak az egyetemeken a tavaszi félév során – jelentette be Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter Budapesten, sajtótájékoztatón.  
Közérdekű Új felmérés: a Republikonnál többen szeretnék Magyar Pétert miniszterelnöknek, mint Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:54
E közvélemény-kutató februári megkérdezekor a válaszadók 45 százaléka Magyar Pétert szerette volna látni a miniszterelnöki székben, 37 százalék továbbra is Orbán Viktort preferálja. A Nézőpont Intézet február elején publikált felmérésében pont fordított a helyzet.
Közérdekű Április közepétől fontos változás jön Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 07:48
Elindul a Pay&Go az összes metróvonalon. 
Közérdekű Nyugtat a foci-vb házigazdája: biztonságban lesznek a szurkolók
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:15
Semmiféle kockázattal nem kell kalkulálniuk azoknak a látogatóknak, akik a júniusban esedékes labdarúgó-világbajnokságra Mexikóba utaznak – közölte Claudia Sheinbaum, Mexikó elnöke.
Közérdekű Az MVM tiszta vizet öntött a pohárba a rezsistopkedvezménnyel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 12:00
Az MVM szerint sokan érdeklődtetek a földgázszámlákkal kapcsolatban, ezért a cég részletesen bemutatta, ki mikor számíthat majd a számlájára és azok mikortól tartalmazzák a rezsistop kedvezményt.
Közérdekű Ádáz küzdelem, így állnak most az erőviszonyok kevesebb mint 50 nappal a választások előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 08:00
A Mediántól friss számok érkeztek. A Nézőpont Intézet teljesen mást mér.
Közérdekű Meghalt Perger István
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 18:22
Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének helyettes vezetője 48 évesen hunyt el.
Közérdekű Változna a gyógyszerrendelés: a kamara nem támogatja, komoly aggályaik vannak
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:37
11 pontban fogalmazta meg kétségeit a szakmai szervezet a vonatkozó rendeletek módosítsa kapcsán.
Közérdekű Szülők miatt kapott fejmosást a Belügyminisztérium, hivatalos helyről
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:33
Az Adatvédelmi Hatóság marasztalta el a Belügyminisztériumot (BM).
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG