2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Érdekes közvélemény-kutatási adatok jelentek meg.

A hvg360 emlékeztetett, hogy a Medián szeptember elején lezárult kutatása 13 százalékpontos Tisza-előnyt mért a biztos szavazók között, ami 2 százalékponttal kisebb különbség a júniusinál.

A portál cikke szerint a Fidesz enyhe erősödése és a Tisza minimális gyengülése a miniszterelnöki posztra való alkalmasság megítélésében is megmutatkozott. Mint írták, bár Magyar Péternek sikerült megőriznie a vezető helyét Orbán Viktor előtt, de 3 százalékponttal csökkent azoknak az aránya, akik teljesen alkalmasnak tartják őt, és 2 százalékponttal nőtt azoké, akik egyáltalán nem tartják alkalmasnak a kormányfői posztra. Ezzel szemben Orbán Viktort a júniusinál 3 százalékponttal többen gondolják teljesen alkalmasnak, az őt elutasítók aránya pedig 1 százalékponttal csökkent.

A cikk kiemelte, pánikra azért nincsen ok a Tisza berkeiben, ugyanis a miniszterelnöki posztra való alkalmasság megítélésében azonban az a legfontosabb mérőszám, hogy hányan tartják inkább alkalmasnak vagy inkább nem alkalmasnak egyik vagy másik jelöltet, és ebben a tekintetben a júniusi méréshez hasonlóan továbbra is Magyar Péter vezet.

A teljes népesség 52 százaléka tartja őt inkább vagy teljesen alkalmasnak, míg Orbán Viktort csak 45 százalékuk. Összességében Orbán Viktor 1 százalékpontot tudott javítani, Magyar Péter pedig ugyanennyit rontott, így a kettejük közötti különbség 9-ről 7 százalékpontra mérséklődött az alkalmasságok árnyalatok nélküli összesítésében – derült ki a hvg360 cikkéből.

Kíváncsiak vagyunk olvasóink véleményére: kattintson, és árulja el, hogy ön kit preferál! Szavazásunk laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Mfor cikkében találja

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Itt a bejelentés: ő lehet a Tisza-kormány külügyminisztere
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 09:46
Magyar Péter szombat reggel közölte, hogy a Tisza Párt új külügyi vezetője és „a magyar diplomácia új arca” Orbán Anita.
Közérdekű Lesújtó hír érkezett: csütörtökön emelkedett a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 13:41
Egy forinttal emelkedett a benzin ára szerda óta. 
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok: olcsóbb lesz az autópálya-használat
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 09:41
Magyar Közút: az M1 autópályával érintett mind a négy vármegye összes díjköteles útjára érvényes az M1 regionális matrica.
Közérdekű Kiderült, hogy áll most a Fidesz és a Tisza Párt a választóknál
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 08:27
Az év elején viszonylag keveset változtak a pártpreferenciák. A Tisza támogatottsága a teljes népesség körében változatlan, a Fidesz-KDNP támogatottsága 1 százalékponttal nőtt. 33-28 az állás a Tisza javára, a különbség 5 százalékpont. A pártválasztók körében a Tisza továbbra is 46 százalékon áll, a Fidesz-KDNP támogatottsága egy százalékponttal nőtt, 38 százalékra. A Tisza előnye 8 százalékpont – írja friss elemzésében a Republikon Intézet.
Közérdekű Jöhet a 140-es autópályás repesztés, de a biciklisek sok új jogot kapnak
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:22
Megjelent az új KRESZ tervezete, lehet véleményezni.
Közérdekű Még ma keressen egy kutat: zsebbenyúlós árváltozás jön az üzemanyagoknál
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 11:51
Keddtől ismét változik az üzemanyagok ára, hála a világpiaci folyamatoknak, és persze a forint árfolyamának.
Közérdekű Holnaptól mínusz 20 fok is lehet
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 14:43
Vasárnap estétől jön az erős lehűlés, akár -15, -20 Celsius-fok várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton az MTI-vel.
Közérdekű Pénzt kapnak a települések az utak fejlesztésére
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 13:47
A külterületek jó megközelíthetősége kulcskérdés a vidéki vállalkozások és a helyi közösségek számára, amelynek megteremtését az Agrárminisztérium is kiemelten támogatja.
Közérdekű Vigyázzon: sok magyar városban veszélyesen szennyezett most a levegő
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 12:59
Tovább romlott és több városban is veszélyes a levegő minősége a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szombaton közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.  
Közérdekű Szavazzon, mi legyen a Honvéd új neve!
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 11:21
Online szavazást írnak ki a Budapest Honvéd nevéről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG