2p

Új közvélemény-kutatás adatai érkeztek. 

A teljes népesség körében 8, a pártot választani tudók között 11, a biztosan részt vevő pártválasztóknál 17 százalékpont a Tisza Párt előnye a Fidesz előtt a 21 Kutatóközpont friss felmérése szerint, amelyet a 24.hu mutatott be. Mint írták, a számok a november végi méréshez képest visszarendeződést mutatnak: a Tisza erősödését és a Fidesz enyhe visszaesését, mindkettő a hibahatáron belüli érték.

Kiemelték, a nyári és kora őszi adatokhoz képest viszont nincs jelentős változás: a 21 Kutatóközpont az összes párt esetében ugyanezeket a számokat mérte augusztusban a teljes népességben. A Mi Hazánk továbbra is a küszöb felett, a Demokratikus Koalíció és a Kétfarkú Kutya Párt viszont alatta található.

Ez a felmérés a Tiszának hozott inkább jó híreket
Ez a felmérés a Tiszának hozott inkább jó híreket
Fotó: Facebook

Összességében a december 12. és 16. között végzett felmérés szerint a Tisza Párt 34, a Fidesz 26 százalékon áll a teljes népességben, a pártot választani tudók között pedig 49–38 az arány.

Megállt a kormánypárti erősödés?

A Tisza rekordot döntött, a rögzítetta 49 százalékos érték az eddigi legmagasabb, igaz, korábban háromszor is 48 százalékon állt, és 11 százalékpont volt júniusban is a különbség a javára. A kutatóközpont kiemelte, összességében elég stabil a két nagy párt tábora, egyedül az előző, novemberi mérésben látszott közeledés, de az is a hibahatáron belül volt, ráadásul decemberrel visszaállt a korábbi különbség. Hangsúlyozták:

az, amit a Fidesz nyár óta tartó fokozatos araszolásával megnyert, a kormánypárt számára decemberre elveszett, és úgy jutott vissza a nyári, kiinduló helyzethez, hogy közben közel fél év eltelt, ami alatt összességében így nem javult a pozíciója.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Jó hír az autósoknak, kellemes meglepetéssel várják őket a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:54
Az idén olcsóbb a benzin és a dízel, mint tavaly. 
Közérdekű Fontos közlemény jött, ezt kell tenni az adómentességhez
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 12:30
Január elsejétől szja-mentességet kap minden 30 év alatti anya és a két gyereket nevelő, 40 év alatti anyák is.
Közérdekű Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:00
A környéken élőket is ideiglenesen ki kellett költöztetni.
Közérdekű Több tucat ember halt meg újév napján, egy svájci bárban történt robbanásban
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 08:50
Az olasz külügyminisztérium szerint mintegy 40-en.
Közérdekű Kocintott már petnattal? Buboréktrendek, pezsgő illemtan
Elek Lenke | 2025. december 31. 17:01
Hajdanán a szilveszteri házibuli előtt beugrottunk valamelyik közértbe és egy üveg Törleyvel vagy orosz pezsgővel beállítottunk a barátokhoz, meg sem néztük, hogy száraz-e az ital vagy édes. Arról sem volt talán fogalmunk, hogy mi a hagyományos erjesztésű és a tankpezsgő közötti különbség. Alkoholmentes változat nem is létezett. Újabban azonban buborékszakértők lettünk – legalábbis egy szűk réteg.
Közérdekű Immár tény: ennyi lesz a minimálbér és a garantált bérminimum 2026-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 10:12
Ez is benne van a legfrissebb, kedden késő este megjelent Magyar Közlönyben.
Közérdekű Új program indul az egyetemisták számára
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 16:35
Ezt Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint fiatalokért felelős államtitkára jelentette be.
Közérdekű Érkezik a dupla családi adókedvezmény, mutatjuk, hogyan
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:30
A 2025 év eleji összeghez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: 2026. január 1-től egy gyerek után már havonta nettó 20 ezer, két gyermek esetében gyermekenként 40 ezer, három vagy több gyermeknél pedig gyermekenként 66 ezer forint jár a családoknak. A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos eltartottak után jövőre pedig már havi nettó 20 ezer forint kedvezmény vehető igénybe.
Közérdekű Ezt érte el a hétfői kamionos tüntetés, megszólalt a főszervező
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:15
Orosz Tibor Facebook oldalán értékelte a megmozdulást és annak eredményeit.
Közérdekű Az év legsötétebb napja után jön a fordulat
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 11:05
December 21-e a téli napforduló napja, vagyis ezen a napon a legrövidebb a nappal és a leghosszabb az éjszaka.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG